Скијање во Банско

Дали сте биле на скијање во Банско?

  • Да, сум бил и би сакал повторно да одам

    Гласови: 64 45,7%
  • Не, и немам намера да одам

    Гласови: 14 10,0%
  • Не, но би сакал во блиска иднина да одам

    Гласови: 57 40,7%
  • Да, и не планирам повторно да одам

    Гласови: 5 3,6%

  • Вкупно гласачи
    140

jyvation

Пургер
Член од
4 ноември 2009
Мислења
2.152
Поени од реакции
2.754
Не и не планирам да одам!!Се знае Маврово или Попова Шапка ;)
 
Член од
21 април 2012
Мислења
366
Поени од реакции
186
Чекајте за Банско до jануари или февруари, тогава е наj убаво и има много снег.
Препоручувам Добриниште, убаво, евтино.... много убаво си поминах там.
Еве во тоa хотел:
https://www.facebook.com/pages/Hotel-Valentino-2/138749946150102

и ова се пистате
http://www.google.com/search?hl=en&tbo=d&q=ски+писта+безбог&oq=ски+писта+безбог&gs_l=serp.3...2950.7095.0.7375.18.13.0.0.0.0.0.0..0.0.les;..0.0...1c.1.sCFsoPGMoVQ&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.&bpcl=38897761&biw=1273&bih=523&emsg=NCSR&noj=1&ei=2Am3UJWFEYzEswbxYw
 
M

macgowan

Гостин
Банско е феноменално за скијање(и на лето е прекрасно, има фантастични трекинг патеки за секого на Пирин) сум бил неколку пати и зимава сигурно пак ќе го посетам на некој ден.
Марек, колку беше ски картата во Добриниште. Колку гледам има некои 5км стази?
 
Член од
21 април 2012
Мислења
366
Поени од реакции
186
Банско е феноменално за скијање(и на лето е прекрасно, има фантастични трекинг патеки за секого на Пирин) сум бил неколку пати и зимава сигурно пак ќе го посетам на некој ден.

Марек, колку беше ски картата во Добриниште. Колку гледам има некои 5км стази?
Картата беше 40лв за 24 саата(1260 денара), ова таа година феврури месец.
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Не и не планирам да одам!!Се знае Маврово или Попова Шапка ;)
Националистички и не знам уште како нормално дека Маврово си е Маврово, дури и најдобар е Маврово во целиот свет, а не се гледа колку пари само се фрлаат а што се добива......
--- надополнето: 29 ноември 2012 во 12:47 ---
Јас се мислам годинава,ваму или Боровец?
Дефинитивно се опција број 1 и 2 за мене.Во Банско одев пред 6-7 години 2 пати по ред,после тоа се префрлив накај Боровец,4 години.Оваа сакам да се вратам ваму пак да видам што како има,ако има скијачи тука некој што ќе оди натака може и да падне некој договор да праиме трка надоле.Ко преживи прича че:D
Читам ски картата годинава ќе иде 160 евра?Па добро...за ова задоволство...не му ја мислам многу...не идам дефинитивно:D
Шала на страна,ајмо јавувајте се скијачи да дискутираме малце:ROFLMAO:
Не сум бил Боровец, ама по муабетиве шо ги слушам, Банско било дефинитивно подобро.
 
Член од
21 април 2012
Мислења
366
Поени од реакции
186
Не и не планирам да одам!!Се знае Маврово или Попова Шапка ;)
Ja па сакам да обиколим сите балкански држави. Еве вчера четох за ски ваканциjа на Бугари во Косово преку македонската граница.
Еве линк за разказот коj сака да види. Лугето одили на курорт, преспали во Скопиjе и много доволни.
http://chincho.info/?p=267
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Врв си е Банско,стазите се топ имаш стази од секаков тип се качуваш со две жичари од бачило до врвот и си скијаш без престан на раат 20 минути до бачило пред да се качиш пак на жичара :)
Само штета што Томба секогаш има длабок снег и слабо ја поминуваат ратраци другото е на врвно ниво можеби најдобар ски центар на балканот според мене,освен Словенија.
 
Член од
6 април 2007
Мислења
1.095
Поени од реакции
443
Банско е топ, мора да се посети, посебно меаните, каков мерак!
 
Член од
6 април 2007
Мислења
1.095
Поени од реакции
443
Не си оригинален, воопшто. Даjте не jа разсипуваjте темата со такви офтопици. Не сте интересни.
 

jyvation

Пургер
Член од
4 ноември 2009
Мислења
2.152
Поени од реакции
2.754
Националистички и не знам уште како нормално дека Маврово си е Маврово, дури и најдобар е Маврово во целиот свет, а не се гледа колку пари само се фрлаат а што се добива......
--- надополнето: 29 ноември 2012 во 12:47 ---


Не сум бил Боровец, ама по муабетиве шо ги слушам, Банско било дефинитивно подобро.
Што ви текна бе со тие Банско манско,Боровец итн..Порано се знаеше се идеше или Шапка или Маврово.За жал секогаш во соседните земји е поубаво да се остават сите пари.
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Што ви текна бе со тие Банско манско,Боровец итн..Порано се знаеше се идеше или Шапка или Маврово.За жал секогаш во соседните земји е поубаво да се остават сите пари.
Да беше скијачки или сноуборд ентузијаст немаше вака да размислуваш.
Маврово,Шапка...give me a break.
Не дека е лошо Маврово и таму идам секоја година но на викенд само,се знае кај е муабетот и нема врска соседни земји да имав кеш ке идев Австрија,Швајцарија,ае ке се иде и таму некат,мора :)
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Што ви текна бе со тие Банско манско,Боровец итн..Порано се знаеше се идеше или Шапка или Маврово.За жал секогаш во соседните земји е поубаво да се остават сите пари.
Ако сите патеки во Маврово и Шапка не ти претставуваат проблем, е тогаш си во фрка, нема да ти е интересно, за кревање на адреналинот ти се потребни патеки како во Банско, да речиме Томба, Чалин Валог, не дека се Бог знае што, но друго е .... плус хотелите се каде каде подобри, можеш да се релаксираш после скијањето, а парите што ги фрлаш се тука, може да се рече дека е дури и поевтино.
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Момци и девојки, да ве израдувам. :)
Од денес е сликава.


Кај и да е, и Боровец треба да почне да трупа снег.
Често знаат некои поранешни снимки да ги прикажуваат во овој период со цел да привлечат повеќе туристи од странство. :)

Еве едно видео од годинава, погледнете го :)

 

Kajgana Shop

На врв Bottom