Си купив книга

Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.793
Поени од реакции
33.608
20220502_183728.jpg

На ден пред саемот, зашто секако нема да има попуст, и таман утре целосно да им го бојкотирам штандот на Арс Ламина.

Останаа уште Дваесет и првиот и Јадица. И Денот на црвот, ама таа ја земам утре.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.704
Поени од реакции
22.125
Прегледај го приврзокот 330919

На ден пред саемот, зашто секако нема да има попуст, и таман утре целосно да им го бојкотирам штандот на Арс Ламина.

Останаа уште Дваесет и првиот и Јадица. И Денот на црвот, ама таа ја земам утре.
Дваесет и првиот (најверојатно) ќе ја најдеш за 50 денари (+частење мене кафе за информацијава :D) на улица Македонија на семафорот на малото тезгиче кај оној чичкото што продава книги за 50 денари.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.793
Поени од реакции
33.608
Дваесет и првиот (најверојатно) ќе ја најдеш за 50 денари (+частење мене кафе за информацијава :D) на улица Македонија на семафорот на малото тезгиче кај оној чичкото што продава книги за 50 денари.
4 години секој ден по два пати поминував покрај него. :( Сега кога ми е далеку, ќе треба да одам специјално за тоа. Ама ако, ќе одам, само да ја најдам. И секако - частам кафе ако ја најдам. ;)
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
4 години секој ден по два пати поминував покрај него. :( Сега кога ми е далеку, ќе треба да одам специјално за тоа. Ама ако, ќе одам, само да ја најдам. И секако - частам кафе ако ја најдам. ;)
Секој ден поминувам, сакаш утре, ако работи, да прашам? :)
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Прегледај го приврзокот 330919

На ден пред саемот, зашто секако нема да има попуст, и таман утре целосно да им го бојкотирам штандот на Арс Ламина.

Останаа уште Дваесет и првиот и Јадица. И Денот на црвот, ама таа ја земам утре.
Дваесет и првиот е издание на Блесок. Ја имам веќе 2-3 години од тој новогодишниот саем што го организираат во МКЦ. Тогаш одеше во пакет со Куќичка од Оливера Николова. Не верувам дека е распродадена.

Гледам Матица имаат некој саем на одредени наслови, а Песот го продаваат по редовна цена од 315 денари. 350-390 денари мислам беше изданието на Литература со уште еден роман од Оливера во истата книга.
Не знам на што се овие од Матица, ама за 30-80 денари повеќе може да добијам 2 романи од Оливера.

Плус кој к*р им е бе да прават саем на книга, а попуст да имаат само одредени изданија?? Не можам да го сфатам тоа, исти курац се тука и Три и Литература и Матица...
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.793
Поени од реакции
33.608
Дваесет и првиот е издание на Блесок. Ја имам веќе 2-3 години од тој новогодишниот саем што го организираат во МКЦ. Тогаш одеше во пакет со Куќичка од Оливера Николова. Не верувам дека е распродадена.

Гледам Матица имаат некој саем на одредени наслови, а Песот го продаваат по редовна цена од 315 денари. 350-390 денари мислам беше изданието на Литература со уште еден роман од Оливера во истата книга.
Не знам на што се овие од Матица, ама за 30-80 денари повеќе може да добијам 2 романи од Оливера.

Плус кој к*р им е бе да прават саем на книга, а попуст да имаат само одредени изданија?? Не можам да го сфатам тоа, исти курац се тука и Три и Литература и Матица...
Не е распродадена, ама не сум се заангажирал да се договорам со нив за да ја земам од некаде.

Во Матица ја има и Јадица, ама 500 денари е уште, со 0% попуст, дека не е нивно издание. Силсонс беше, мислам.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Не е распродадена, ама не сум се заангажирал да се договорам со нив за да ја земам од некаде.

Во Матица ја има и Јадица, ама 500 денари е уште, со 0% попуст, дека не е нивно издание. Силсонс беше, мислам.
Ти си ја нареди значи.

А ја што не можам да ги најдам Вавилонциве и Џахид, кој ме е*е. :D

Гледам во Матица ја имаат и таа со калинките. Што ќе се малтретирам да нарачувам од Македоника Литера и да плаќам достава за истата цена ќе ја земам од нив.

Ќе бидат МАНУ и НУБ на саем има некое инфо?
 

ЈуријАркадиевич

Модератор
Член од
10 мај 2010
Мислења
1.793
Поени од реакции
7.017
Не знам на што се овие од Матица, ама за 30-80 денари повеќе може да добијам 2 романи од Оливера.
Матица мислат на општо читателите, ете, ќе добиеш за 80 денари 2 романи од Оливера, но ќе изгубиш драгоцено време кое подобро би било искористено и да гледаш во бел ѕид.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.793
Поени од реакции
33.608
20220503_211359.jpg

Ја менувам Книгата на таткото од Урс Видмер, за било која книга од Или Или што ја нема на сликите подолу:

20220503_211241.jpg
20220503_211250.jpg
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.648
Поени од реакции
13.112
Прегледај го приврзокот 331086

Ја менувам Книгата на таткото од Урс Видмер, за било која книга од Или Или што ја нема на сликите подолу:

Прегледај го приврзокот 331087
Прегледај го приврзокот 331088
Тоа е таа колекционерска бољка. Доаѓаш до период кога почињаат дупликати да ти се паѓаат во албумот со сликички, или у овој случај, забораваш дека имаш една иста книга одамна купено. Го имам Танпинар со Регулирање на времето како и Детството на Исус од Куци во дупликати. За жал и оваа ми е купена сега на саемот. Да почекаш да заврши саемот можеш да ја понудиш во групине за размена. Некад стварно се поклопуваат коцките, ако не, можеш да најдеш некој друг наслов од Или-или за овој.
Автоматски споено мислење:

Патем, замоци на гневот, два пати???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom