Си купив книга

Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Артконект имаат убав попуст на одредени наслови. Ако не заборавам за викенд би нарачал нешто од нив.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Голема благодарност до @Darklady и до Кремчето за издвоеното време и за убавите препораки. :love:

IMG_20211126_165945.jpg

Ја барав подолго време со оваа корица. Од пуст мерак ја заборавив на полица. :love:
IMG_20211126_171610.jpg
 
Последно уредено:

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.704
Поени од реакции
22.119
Прегледај го приврзокот 314934

П.С. @Ne_sum_ja од каде ја купи Диво Месо на Стефановски?
Абе не земај од Ѓурѓа. Треба сите да придонесеме за бојкот на оваа издавачка куќа. Ок, не се мешам, кој што сака нека чита, чик-лит, Коелјо, Мандино, Коста Петров, Драган Таневски, што и да ти го движи бродот. Ама такви лоши преводи и такво касапење на книги од стотици страни што ги сведуваат на 40 не е само прашање на вкус. Ѓурѓа е кафаната што ти става растителен кашкавал во шарската и увијачот.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Абе не земај од Ѓурѓа. Треба сите да придонесеме за бојкот на оваа издавачка куќа. Ок, не се мешам, кој што сака нека чита, чик-лит, Коелјо, Мандино, Коста Петров, Драган Таневски, што и да ти го движи бродот. Ама такви лоши преводи и такво касапење на книги од стотици страни што ги сведуваат на 40 не е само прашање на вкус. Ѓурѓа е кафаната што ти става растителен кашкавал во шарската и увијачот.
Пре би рекол ти става мувлосан кашкавал во шарската од кучешко месо.

Во 2009 г. прв и последен пат земав книга од нив.

После некоја година ко сакав да им ја џитнам на уличниве продавачи, ми викаа за 10-20 денари ги зимале од Ѓурѓа. Дури и они ги научиле што ѓубре се.
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.329
Ама такви лоши преводи и такво касапење на книги од стотици страни што ги сведуваат на 40 не е само прашање на вкус.
Ова е апсолутен факт. И јас и многумина други го имаме ова искуство со Ѓурѓа. За среќа ја затворија мислам, ама без разлика треба да се крева авернес за нивните книги да се избегнуваат ако може комплетно.
 
Член од
28 ноември 2021
Мислења
55
Поени од реакции
41
ЈАС КУПУВАМ СЕГА ВО МОМЕНТОВ ЈА ИМАМ ДЕВОЈКАТА БЕЗ МИНАТО МНОГУ ЈАКА КНИГА
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.119
Поени од реакции
8.910
Голема благодарност до @Darklady и до Кремчето за издвоеното време и за убавите препораки. :love:

Прегледај го приврзокот 314657

Ја барав подолго време со оваа корица. Од пуст мерак ја заборавив на полица. :love:
Прегледај го приврзокот 314659
ovie wordswortth editions (klasicite) vo koja knizara gi ima kaj nas?
uste se po nekoi smesni ceni 100-200den?
gi imam Vojna i Mir i grof Monte Kristo od niv, ama ne e na odmet da soberam uste nesto ako se na taa cena uste.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom