Си купив книга

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.360
Поени од реакции
25.055
Прегледај го приврзокот 282821

Со овие две, имам вкупно 16 книги од „Четврт библиотека Табернакул со јогурт“. Не мора сите, ама уште 8 морам да најдам.
Од каде? Јас случајно во Матица најдов 2-3 изданија на Табернакул, од кои ја земав Њујоршка трилогија. Беснило никако да ја најдам...
 
Член од
19 април 2014
Мислења
407
Поени од реакции
1.137
По која цена ги зема?
300 една. По претходна сугестија на Сусаро пробав да се ценкам ама со онлајн продавачи не ми иде. :ROFLMAO: Ама испадна фер и каргото го плати таа.

Кога сме кај онлајн продавачи имам приметено дека се изнакупуваат книги на попусти како оној на Антолог што беше 10 книги околу 500ден и после си ги продаваат по цени од книжара. (n)
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.808
Поени од реакции
33.649
Од каде? Јас случајно во Матица најдов 2-3 изданија на Табернакул, од кои ја земав Њујоршка трилогија. Беснило никако да ја најдам...
Од Facebook, на старо.

Ама една утка сум направил, а и сам не знам како: Степскиот волк веќе сум ја имал, а не се сеќавам кога сум ја зел. Па така, ако сака некој замена - Степскиот волк за било што од Табернакул (секако, што го немам), пишете ми.
 
Член од
19 април 2014
Мислења
407
Поени од реакции
1.137
Од Facebook, на старо.

Ама една утка сум направил, а и сам не знам како: Степскиот волк веќе сум ја имал, а не се сеќавам кога сум ја зел. Па така, ако сака некој замена - Степскиот волк за било што од Табернакул (секако, што го немам), пишете ми.
Јас ја сакам ама немам книга за размена, ако сакаш пари. :rolleyes:
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.808
Поени од реакции
33.649
300 една. По претходна сугестија на Сусаро пробав да се ценкам ама со онлајн продавачи не ми иде. :ROFLMAO: Ама испадна фер и каргото го плати таа.
Мене сопругот нејзин ми ги носи, до работа. И ги порачувам, и за саат-два ги имам. За тоа секоја чест, навистина.
Автоматски споено мислење:

Јас ја сакам ама немам книга за размена, ако сакаш пари. :rolleyes:
300 ја зедов и јас. Дај некоја од Кундера. :P
 
Член од
19 април 2014
Мислења
407
Поени од реакции
1.137
Мене сопругот нејзин ми ги носи, до работа. И ги порачувам, и за саат-два ги имам. За тоа секоја чест, навистина.
Автоматски споено мислење:


300 ја зедов и јас. Дај некоја од Кундера. :P
Да да браво за неа искрено ме изненади кога ми пиша дека се пратени книгите и подолу читам каргото е платено. :love:

Да имам дупли ќе ти дадев :D, другите книги што би ги менувал не би биле твој вкус. :)
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.808
Поени од реакции
33.649
Да да браво за неа искрено ме изненади кога ми пиша дека се пратени книгите и подолу читам каргото е платено. :love:

Да имам дупли ќе ти дадев :D, другите книги што би ги менувал не би биле твој вкус. :)
Ајде, ако не најдам некој да се смени за „Четврт библиотека Табернакул...“ книга, ќе те барам да ти ја продадам.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.360
Поени од реакции
25.055
Од Facebook, на старо.

Ама една утка сум направил, а и сам не знам како: Степскиот волк веќе сум ја имал, а не се сеќавам кога сум ја зел. Па така, ако сака некој замена - Степскиот волк за било што од Табернакул (секако, што го немам), пишете ми.
Ако не е фрка, можеш да ми испратиш линк до групата/сајтот од фејсбук? :) Да видам што како има од Табернакул.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.808
Поени од реакции
33.649
Ако не е фрка, можеш да ми испратиш линк до групата/сајтот од фејсбук? :) Да видам што како има од Табернакул.
Има повеќе групи, да ги најдам, и ќе ти пратам линкови од сите. Ама книгиве од Табернакул 99% ми се од една жена, од Аеродром, Блага Георгиева се вика. Нејзе следи ја, доволно е. ;)
 
Член од
19 април 2014
Мислења
407
Поени од реакции
1.137
Ако не е фрка, можеш да ми испратиш линк до групата/сајтот од фејсбук? :) Да видам што како има од Табернакул.
Некои од продавачите на фб ги имам прашано онака да не имаат случајно некој наслов што го барам и некои велат ако сакаш можеме да го најдеме. Ако имаш нешто конкретно што бараш можеш да ги прашаш.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.808
Поени од реакции
33.649
Некои од продавачите на фб ги имам прашано онака да не имаат случајно некој наслов што го барам и некои велат ако сакаш можеме да го најдеме. Ако имаш нешто конкретно што бараш можеш да ги прашаш.
Џабе, не ни знаат и они што имаат. @џимеј еднаш ми го испофали Каризи, и го најдов кај еден, кој е исто како Блага, еден од најпрофесионалните (ти ги носи книгите до кај сакаш, и плус спакувани, и со секоја книга пакува и по мал подарок, како кесичка кафе или чај, или цвет за жените), ама имаше 3 од едицијата Мила Васкез и му фалеше само Човек во лавиринтот. Ама, ај, нема везе, реков ќе ги земам, па после ќе ја барам Човек во лавиринтот. Ме убедуваше дека ја барал под дрво и под камен, ја немал, и други му ја барале...

Ги зедов трите книги. По само неколку дена, истиот човек ја продаваше во истата група Човек во лавиринтот. Ако толку ја немало, кај ја нашол, самоз а недела дена. Од тогаш, и него, а и еден куп други ги имам видено да ја продаваат. Сакам да кажам: тие и сами не знаат што имаат, и да ги прашаш, погрешно ќе ти кажат. Ептен ако се сеќава многу на некој наслов... Треба само да ги следиш, и трпеливо да чекаш што ќе објават следно.

Уште не сум ја купил Човек во лавиринтот.
Автоматски споено мислење:

Блага за блага, ама солена е со цените :D
Солена е, ама вреди. За Табернакул, навистина вреди!
 
Член од
19 април 2014
Мислења
407
Поени од реакции
1.137
Џабе, не ни знаат и они што имаат. @џимеј еднаш ми го испофали Каризи, и го најдов кај еден, кој е исто како Блага, еден од најпрофесионалните (ти ги носи книгите до кај сакаш, и плус спакувани, и со секоја книга пакува и по мал подарок, како кесичка кафе или чај, или цвет за жените), ама имаше 3 од едицијата Мила Васкез и му фалеше само Човек во лавиринтот. Ама, ај, нема везе, реков ќе ги земам, па после ќе ја барам Човек во лавиринтот. Ме убедуваше дека ја барал под дрво и под камен, ја немал, и други му ја барале...

Ги зедов трите книги. По само неколку дена, истиот човек ја продаваше во истата група Човек во лавиринтот. Ако толку ја немало, кај ја нашол, самоз а недела дена. Од тогаш, и него, а и еден куп други ги имам видено да ја продаваат. Сакам да кажам: тие и сами не знаат што имаат, и да ги прашаш, погрешно ќе ти кажат. Ептен ако се сеќава многу на некој наслов... Треба само да ги следиш, и трпеливо да чекаш што ќе објават следно.

Уште не сум ја купил Човек во лавиринтот.
Автоматски споено мислење:


Солена е, ама вреди. За Табернакул, навистина вреди!
Мислам дека знам за кој зборуваш. Имаат магацини со книги ама дефинитивно треба да си се организираат подобро да знаат што имаат.
 
Член од
8 февруари 2021
Мислења
106
Поени од реакции
32
Го видов погоре Кундера па ми текна дека го видов во Литература тазе реиздаден со повеќе наслови.
Цените беа 300,330 така нешто,ги имаше Смешни љубови,Шега...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom