Си биле...

Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.497
Поени од реакции
22.201
Си биле маш и жена. Жената била многу строга
Еден ден го пратила жената да купи полжави.
Можот отишол во кафана со некој пријател и останал многу долго таму, по 3 часа му текнало дека треба да купи полжави.
Мажот отишол купил полжави ги носи дома и пред влезната врата ги пуста полжавите да одата ја отвара вратата и вика
- ајде уште малку, ајде!
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.497
Поени од реакции
22.201
Си биле тројца стари пријатели и решиле да си ги мерат!
Влегле во посебни соби, и еве ги, излегуваат по десет минути со резултатите. Првиот вика:
-Мене ми е 17 сантиметри.
Вториот:
- Мене мие 18.
Третиот ги гледа малку чудно и вели:
-А, мене36,5.
Овие двајца го гледаат и не им се верува. Едниот вика;
- Туууу бе! Што зборуваш?! Па со што го мереше ти?!
- Со топломер.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Си биле Американец, Русин и Македонец и ги пратиле на месечината. По неколку дена им се јавуваат овие од земјава и им викаат:
- Абе што ви треба да ви пратиме по ракета?
Прв американецот:
- Абе ја сакам една ракета со виски,
Втор русинот:
- Јас сакам една ракета со Вотка!
И на крај Македонецот:
- Абе јас сакам една ракета со цигари.. пуна.. Им пратиле што им пратиле.. и после 1 година се вракаат на земја.. и американецот и русинот се гушнале и пеат нешто оде македонецот изнервиран до максимум и се дере:
ДАЈТЕ МИ УПАЉАЧ ДА ЗАПАЛАМ!!!
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.497
Поени од реакции
22.201
Си биле зајачето и творчето и многу брзо трчале низ шумата. трчале трчале и наеднаш се судриле и изгубиле меморија.
И зајчето му вика на творчето:Кој сум, кај сум, што сум?
а творчето му одговара: па ти си сив, имаш опавче, големи уши и многу брзо трчаш!
зајко на ова вика: ааааа, сигурно сум зајак!
Сеа творчево вика: A јас кој сум, што сум?
и зајко му вика :па ти си влакнест, имаш една линија на средина и мноооогу смрдиш!
А творчево возбудено: иииииииииииииии, сигурно сум ГЗ!
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Си биле англичанец,германец и македонец па се фалат.
Англичанецот: јас си купив ферари што крева 100 за 5 секунди.
Германецот: јас си купив порше што крева 100 за 3 секунди.
Македонецот: јас и купив поклон на жена ми што крева 100 за 1 секунда.
Англичанецот и германецот: што поклон е тоа?
- ВАГА!!!
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.497
Поени од реакции
22.201
Си биле американец,германец и македонец во мисија се возат во авион на височина од 1500метри и капетанот им вели
-'на кој ќе му се дигне на оваа височина добива 5 дена одсуство.'
За среќа му се дига само на нашиот .Сега се на височина од 6000 метри ама со награда од 15 дена
И оп! Пак македонецот.
Третата понуда-се возат на 8000метри за отпуштање за цел живот.
И на ова пак му се дигнал на македонецот и капетанот го вика и го прашува :
-како можеше да ти се дигне на таа височина над северниот пол кога ние се смрзнуваме
а тебе ти се дига курот?
а овој му вели:
-ми е срам да кажам ама мене ми се дигна
уште на 1500 метри и ми замрзна....?
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
3.833
Поени од реакции
1.325
Си бил неккој американец отишол на гости во Австралија кај некој пријател. Пријателов почнал да го шета по ранчот и да му покажува што се има..одат така по ранчот и доаѓаат до стадо овци и Американецот прашува, што се овие? -Овци, му одговара домаќинот. -Ова ли се овци, кај нас во Америка колкави овци има... продолжуваат понатаму и доаѓаат до коњите и американецов пак прашува -Што се овие? -Коњи, му одговара домаќинов, а американецот со потсмев -Ова ли се коњи, кај нас во Америка колкави коњи има... и на типов му пукнал филмот, одат до кенгурите и американецот прашува -Што се овие? -Скакулци се овие бе пичка ти матер!
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
Си биле татко и син . Тие биле многу лоши. Кога се возеле со кола детето рекло : -Тато , тато !! Изгази ја женана ! Таткото ја гази и насекаде прска крв . Потоа детето рекло : -Тато , тато изгази го дедоно што поминува ! Таткото го гази и на крајот синот рекол : -Тато изгази ја мама ! Таткото ја изгазил и детето почнало да плаче . Таткото тогаш го прашува синот : -Зошто плачеш сине ? Нели ми рече да ја изгазам мајка ти ?- Да, ама јас ништо не видов !!!:nesvest:

Си биле две баклави и оделе по автопат.И баш кога сакале да поминат од другата страна прошло авто и едната побрзала а другата не.И оваа ја прашала
-Зашто не побрза ма ќе те згазеше автото!- а оваа:
-Еј неможам бе многу ме жуљаат оревиве! :pos2::pos2::pos2:
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
3.833
Поени од реакции
1.325
Се возат, црнка, смеѓа, и плава во лифт, и кога виделе нешто бело на зидот.
Дошла црнката, пипнала со прст и го излижала..
Хммм... тоа е сперма.
Смеѓата дошла исто пипнала со прст, излижала... хмм, не е лошо.
Дошла плавушата, и она пипнала со прст, излижала.. хмм типов не е од Скопје.
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.497
Поени од реакции
22.201
Си биле тројца мажи разговарале што би сакале да се каже на денот на нивните погреби.Првиот рекол:''Сакам некој да рече,бев прекрасен и успешен човек ''. Вториот рекол:'' Сакам некој да каже,бев неодолив маж за сите жени ''. А пак третиот рекол: '' Сакам некој да рече:'' Тој се мрда,тој се мрда,тој се мрда!''
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
3.833
Поени од реакции
1.325
Си биле Американец, Албанец и Македонец и оделе по пат и сретнале џин!
Џинот им рекол: Дајте ми една задача која неможам да ја извршам!
- Американецот: Прескокни една планина!
Џинот прескокнал, се вратил и го убил Американецот.
- Албанецот: Прескокни 10 планини!
Џинот прескокнал 10 планини, се вратил и го убил Албанецот.
- Македонецот плукнал и му рекол на џинот:
Ај сега нуркај!
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.497
Поени од реакции
22.201
Си биле мајка и керкичкаи се шетале во парк и здогледуваат двајца млади како се љубат на клупа.
Керката ја прашува мајката - Мамо дали и јас кога ке пораснам ќе имам дечко ?
Секако ако си добра девојка и одговорила мајката. А ако не сум добра девојка ?
Е тогаш ќерко ќе имаш многу дечковци .
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
3.833
Поени од реакции
1.325
Си биле Англичанец, Французин и Македонец полагале тестови за да работат ЦИА. Положиле све, пукање со огнено оружје, преживување во дивина без храна и вода, шпионажа, све и свашта. Останал само последниот тест кој бил…......
мала собичка, 2 на 2. На сред маса со два стола. На масата имало револвер, а на едниот стол седела ненoрмално јака цура.
Тестот бил да ја убијеш ладнокрвно.
Англичанецот уште кога чул дека требада убие човек, се усрал и побегнал.
Французинот малку накурчен, се убацил, го грабнал пиштолот и го вперил у фаца…......... ама неможел. Немал срце. Превише била убава.
Влага Македончето, се слуша истрел у собата и после тоа едно 10 минути трескање, лупање, врискање, урлање у собата.
Искача Македончето целото у крв и им вика на претпоставените таму:
МАМУ ВИ ЕБЕМ, ГЛУПИ ЛИ СТЕ ВИЕ?! СТЕ МИ ДАЛЕ ЌОРЦИ, МОРАВ СО СТОЛОТ ДА ЈА СРЕДАМ!!!
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.497
Поени од реакции
22.201
Си било некое детенце, македонче, 3-4 годишно и во 1910 се шетало по шумата. За несреќа, налетало на турците. Го прашале: 'Мали, за кој си ти, за турците или за комитите?' Малиот бил воспитан во патриотски дух и одговорил: 'За комитите, секако!' Турците ни две ни три, го ишамарале. По една недела, малиов пак се шетал и налетал на комитите. Овие му го поставиле истото прашање. Малиот, поучен од претходното искуство одговорил: 'За турците!' И овие го ишамарале. Истиот тип, во 1943 се шетал низ чаршија и налетал на германска патрола. Го прашале: 'Фраер, за кој си ти, за партизаните или за германците?' Овој одговорил: 'За партизаните!' Германциве, изнервирани, го претепале. По еден месец, истиот тип, се шетал на Водно и налетал на партизаните. Овие го прашале истото и овој кажал: 'За германците!' И повторно бил претепан. Истиот тип во 1975 отишол во 'Шехерезада'. 'Добар ден.' Добар ден, што ќе порачате?'. 'Боза и баклава'. 'Баклава, грчка или турска'. 'Еј, дај ми еклер жити се!'
 

Kajgana Shop

На врв Bottom