Ситница што ме нервира

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.818
Поени од реакции
10.965
Кога ми се суви и крваво распукани усните а јадам кисело јаболко, како сега.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Многу мразам измрсен далечински управувач или мобилен телефон, кога некој ќе го фати со раце кои штотуку ги намачкал со помада.

:cuc:
Мрсни раце, мрсен прибор за јадење!!!!!!!!!!!!!!! додека јадам, по 2/3 салфетки користам со гаранција :icon_lol:
 
Член од
21 септември 2012
Мислења
1.308
Поени од реакции
1.443
Не се нервирам, ама од патики ме вадат..

Кога ќе зачадат со тоа цигарите... :mad: клетви : 20 евра кутија да ги направат, никогаш повеќе да не запалиш !
Кога ќе видам дека некој ми чепкал во пенкалата на биро... уште ако фали некое, коса ми се крева :mad: Потрага организирам одма.
Кога сестра ми ќе стане од пц, маус тастатура монитор- се' однаопачки, се' изместила. Згора на тоа, ако јадела смоки во меѓувреме, збеснувам.
Кога ќе се испружам на двосед/тросед, а ТВто не реагира на даљинското како што треба.
Кога ќе остават пепељара во лавабо. Пуштам вода, и се дешава поплава.
Кога некој не ми крева на мобилен... мобилен се носи со тебе 24/7, да бидеш достапен во секое време.
Кога ми ја нема чашата од која само јас пијам вода/сок.
Додека зборам со некој, а некој трет од страна ми прај муабет.

Пм, до мене ќе да е :D
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Ме нервира кога некој силно дише додека јаде и прави "мххххх....." при пиење :)
 
Член од
27 август 2012
Мислења
1.024
Поени од реакции
2.539
Смрдливи луѓе кои не одржуваат лична хигиена...
 

vlaono

счо имат
Член од
27 јуни 2009
Мислења
159
Поени од реакции
7
Коќе си легнам и дојт сестрами и на компјутер со нејзините долги нокти и на тастатура чак чук...Едноставно станвиш и ја маваш од тастатура.
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Мене пак ме нервират се шо ме нервират !? Шо зборавм бе :D

- Секој можен муабет поврзан со Фејзбук до тој степен шо и буквата Ф почна да ме нервират.
- Ненаместена постелнина нова за пред спиење или ненаместен кревет :mad:
- Патики оставени во ходник или предврата, па мајку му стара олко е сандачено за чевли слеп/а си или будала си каков/ка си ???
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.382
На глуп нискоинтелигентен коментар на фб обично од девојче, а многу често и од машко со екстремно ниско ниво на социјализација ... :

- Ееее, "Име" .. пополека малце : ) - проследено со издркано смајли.

Се враќа со уште пониско ( незнам ова дали е намерно врз база на поговорката , "спушти се подоле од соговорникот за го процениш ", веројатноста е веројтано помала од 1% , но да го имаме во предвид и тој фактор ) :

- ХеХе , "Име" ... Нема лабаво ! - запазете го ХеХе, тоа е веројатно увод во кулминацијата.

До кога пријател/ки мои ќе продолжиме да правиме вакви релативно шталарски муабети. Ве молам, ако некој некогаш видам да има ваков муабет, било го знам или ќе го знам во иднина, на фејзбук, на кајгана или во други куцовидни форми, ќе направам се, само тој човек да проба да мириса мачкини гомна цели 2 часа, чисто да осети на своја кожа она што јас го осеќам во моментот кога го читам "шит-чатот".....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom