Симптоми of being a сељак

Член од
22 јануари 2013
Мислења
481
Поени од реакции
669
Иам комшија кој мисли дека е уау најезив ми е тој од сите а добар дечко е .. Има као пегличка кола и другарите помали од него 4 години идам ја накај дома тој иде негде надвор од населбата и ме глеа отвара прозор и ми намигнува ?? А не дека иаме напраено муабет нешо така за да ми намигнува .. Место да ми дигне рака или да каже добар си или така нешто ... :confused:
Може ти го има меракот
 

4NHK0

Јас сум ти батка у суштина многу флексибилен шизик
Член од
9 април 2014
Мислења
1.153
Поени од реакции
846
Само ќе кажам неготинец...
 

4NHK0

Јас сум ти батка у суштина многу флексибилен шизик
Член од
9 април 2014
Мислења
1.153
Поени од реакции
846
Premnogu generaliziras.
Jas bi rekla carshijar negotinec. Vaka e pokonkretno. :)
А колку чаршијари има во неготино? 90%+ така? За мене тука спаѓаат шизиците со маици од Винари, типови кои по цел ден се натпреваруваат чиј скутер брчи по гласно, типови кои те гледаат на косо бидејќи не слушаш музика каква што тие слушаат, не одиш во Амаро, Сити и Борис и си сељак бидејќи летно време носиш Мартинки во комбинација со фармерки или 3/4 панталони. Исто за тицпите си сељак бидејќи не јадиш во Бизи, немаш нај шизичка фризура каква што СИТЕ имаат - петлова кикереска. Исто така типови кои немаат излезено од НИготино, глупави се, ниско интелегентни, се инатат дека тие секогаш се во право за што и да е. На сред плоштад играат фудбал за да маваат чалам пред другите, а немаат чепнато женско од осмо на врти шише. На сред плоштад ги претаат скутерите и се фалат на која и го имат меракот. ИМА исклучоци, ама многу ретко. Затоа не напишав 99% туку 90%. Чекам твое мислење.
 
S

Samurai_Sk

Гостин
Нај селачки симптом на денешницата е ако разговараш за спорт,планинарање,шетање низ природа и слични активности, одма ке скокат добро бе немате ли за нешто друго да правите или разговарате тоа во превод демек премногу лузери сте...зборувај за пари,бизнис,п.чки,коли,некоја журка,за нив само журките, дискотеките се забава, спорт (bodybuilding), место за одмор (морето ама секогаш им се топ местата каде што има ноќен живот... овде особено во предвид на прво место е Бугарија)
 
Член од
25 октомври 2012
Мислења
815
Поени од реакции
1.201
А колку чаршијари има во неготино? 90%+ така? За мене тука спаѓаат шизиците со маици од Винари, типови кои по цел ден се натпреваруваат чиј скутер брчи по гласно, типови кои те гледаат на косо бидејќи не слушаш музика каква што тие слушаат, не одиш во Амаро, Сити и Борис и си сељак бидејќи летно време носиш Мартинки во комбинација со фармерки или 3/4 панталони. Исто за тицпите си сељак бидејќи не јадиш во Бизи, немаш нај шизичка фризура каква што СИТЕ имаат - петлова кикереска. Исто така типови кои немаат излезено од НИготино, глупави се, ниско интелегентни, се инатат дека тие секогаш се во право за што и да е. На сред плоштад играат фудбал за да маваат чалам пред другите, а немаат чепнато женско од осмо на врти шише. На сред плоштад ги претаат скутерите и се фалат на која и го имат меракот. ИМА исклучоци, ама многу ретко. Затоа не напишав 99% туку 90%. Чекам твое мислење.
Гарант со само уште еден го правиш вија муабет чим до вака си допрел,шизик ако е со винари мајца,незнам кое време би било тоа од прилика ама гарант не пале.Со скутерите завршија поодамна со тоа и нормално беа одредена екипа шо само и тие се трпеа.Првпат слушам некој дека у Неготино бил хејтан шо музика слушал за секаква музика секакви места има.За Амаро,Сити,Борис, а будали ли се другите што одат во Јоко,Ин,Фејс? Секден круже народот и пак на крајот се собира сите дека и нема некој постојана клиентела,така да и воа не ти пале.Воа за фризурите не ни ти го коментирам за смеење е ...Во Бизи ако не јадиш си паметен,а не сељак,незнам од кај вија заклучок си го земал,оти не ретко во бизи наоѓаш влакно,срча итн.За тие што играат фудбал,а немаат една допирна точка си само затоа во право.
А тоа дека во Неготино чаршијарите се сељаци немаш никакво право да го кажуваш,оти се гледа дека не си од тие и незнајш каков муабет се прави по чаршијата,туку си ставил нешто во главата и со тоа одиш,без да пробаш да правиш муабет со тија што без да ги запознајш си ги окарактеризирал како сељаци
 

4NHK0

Јас сум ти батка у суштина многу флексибилен шизик
Член од
9 април 2014
Мислења
1.153
Поени од реакции
846
Гарант со само уште еден го правиш вија муабет чим до вака си допрел,шизик ако е со винари мајца,незнам кое време би било тоа од прилика ама гарант не пале.Со скутерите завршија поодамна со тоа и нормално беа одредена екипа шо само и тие се трпеа.Првпат слушам некој дека у Неготино бил хејтан шо музика слушал за секаква музика секакви места има.За Амаро,Сити,Борис, а будали ли се другите што одат во Јоко,Ин,Фејс? Секден круже народот и пак на крајот се собира сите дека и нема некој постојана клиентела,така да и воа не ти пале.Воа за фризурите не ни ти го коментирам за смеење е ...Во Бизи ако не јадиш си паметен,а не сељак,незнам од кај вија заклучок си го земал,оти не ретко во бизи наоѓаш влакно,срча итн.За тие што играат фудбал,а немаат една допирна точка си само затоа во право.
А тоа дека во Неготино чаршијарите се сељаци немаш никакво право да го кажуваш,оти се гледа дека не си од тие и незнајш каков муабет се прави по чаршијата,туку си ставил нешто во главата и со тоа одиш,без да пробаш да правиш муабет со тија што без да ги запознајш си ги окарактеризирал како сељаци
Братче значи влегувам во гимназија кога бев средни и во фаца ми вита типот ,,еј види хеви мателика'' тоа ти е тоа што сакам да кажам, прост тип, не знае ниту како се вика жанрот, а видел некое машко со голга коса и веднаш светот за него е ,,чуден''. Или пак поминувак по плоштадот и школски што ми беше од 5-8 ме гледа со мартинки и 3/4 панталони и ми вика ,,за Арачиново да не ќе одиш''. Димитар (најтешкото сељачиште) што пееше на Евровизијата, на цело друштво ни кажа ,,одете пострижете се, јас ќе ви дадам пари''...Не знам што треба друго да објаснувам тука. Од искуство ти го кажувам ова.[DOUBLEPOST=1406129549][/DOUBLEPOST]
Нај селачки симптом на денешницата е ако разговараш за спорт,планинарање,шетање низ природа и слични активности, одма ке скокат добро бе немате ли за нешто друго да правите или разговарате тоа во превод демек премногу лузери сте...зборувај за пари,бизнис,п.чки,коли,некоја журка,за нив само журките, дискотеките се забава, спорт (bodybuilding), место за одмор (морето ама секогаш им се топ местата каде што има ноќен живот... овде особено во предвид на прво место е Бугарија)
Јас другиот викенд ќе одам на планина... Еден пример за таков сељак да ти кажам, зборуваме со едно пријателче кога да одиме, како што нели на планина и тоа се уфрла во сред муабет и ни вели: Добро, мене не ми е јасно ШТО ЌАР ИМАТЕ ОД ОДЕЊЕ НА ПЛАНИНА. Му одговараме: Релаксација, чист воздух, одмор, не те замара никој, луѓе плачат за слободно време, да ПЛАТАТ и да одат во природа, а ти ни велиш што ќар имаме. И следува одговор: Вие сте ненормални, земи секоја вечер омрсувајте се, жената моја вака ја работам, волку ја работам... излезете во чаршија НАРОДОТ ДА ВЕ ВИДИ, не да се враќате во првобитната заедница...
 
Последно уредено:

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Прилепчанец, кој за време на пивофест седи в парк и пија вино наместо пиво, плус ако носи блуза со bat тогаш е убер, а со Редиохед помалку :D

Инаку глупа особина ми е ркање мрсули на улица, од оние шлајмовски.
Играње со рацете нагоре, на неприкладна музика.
 
Член од
25 октомври 2012
Мислења
815
Поени од реакции
1.201
Братче значи влегувам во гимназија кога бев средни и во фаца ми вита типот ,,еј види хеви мателика'' тоа ти е тоа што сакам да кажам, прост тип, не знае ниту како се вика жанрот, а видел некое машко со голга коса и веднаш светот за него е ,,чуден''. Или пак поминувак по плоштадот и школски што ми беше од 5-8 ме гледа со мартинки и 3/4 панталони и ми вика ,,за Арачиново да не ќе одиш''. Димитар (најтешкото сељачиште) што пееше на Евровизијата, на цело друштво ни кажа ,,одете пострижете се, јас ќе ви дадам пари''...Не знам што треба друго да објаснувам тука. Од искуство ти го кажувам ова.[DOUBLEPOST=1406129549][/DOUBLEPOST]

Димитар и остали ако ги сметаш за чаршијари, дефинитивно грешка си го разбрал поимот чаршијар.Тоа што школскиот ти го кажал и некој тип од средно,е до природната интелегенција на човекот,а не да се мешаат со другите што се на чаршија дали биле со винари мајца или друго.За разлика од пред 2-3 години,Неготино сега може да се пофале дека од новите генерации испаднаа баш по урбани деца што каде и да одат секаден имаат пријатели,и се баш градски деца.
 
S

Samurai_Sk

Гостин
Носиш црни комбинаци среде лето, без разлика дали е машко или женско
 
Член од
12 јануари 2014
Мислења
1.464
Поени од реакции
1.892
Ако испаѓаш на места кај шо испаѓаат сељаци, нели си така по малце сељак барем? :D
 
Член од
11 март 2015
Мислења
1.117
Поени од реакции
982
Епик моментот кога го турираш Југото или Голфот 1 пред полиција, а ги имаш извадено табличките за да не те видат...
 

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.825
Поени од реакции
5.934
Ми приоѓа една девојка која слуша турбо фолк да се запознаеме (пред тоа се знаевме само од извиѓење). Бидејќи не сакам да ги осудувам луѓето според тоа каков музички вкус имаат и не сакам да ги користам тие стереотипи дека тие што слушаат турбо фолк се сељаци, почнувам да правам муабет со неа.
Доаѓа на тема музика, и почнува да ја напаѓа мојата музика, како ние сме биле металики, наркоманишта, ова-она. Јас смирено само и објаснувам дека ете и јас слушам метал, иако повеќе обожавам рок, а дрога у живот не сум пробал, ни цигари не пушам и не треба да потпаѓа под тие опшествени клише стереотипи и да ги осудува луѓето.
Од тука, почнува да ме убедува девојкава да чујам некоја песна од Аца Лукас, демек, ако сум ја чуел, одма ќе сум го засакал турбо фолкот и немало да ми текне уште еднаш у живот да слушам метал и рок. Ок, ја ислушуваме песната, кажувам дека не ми се допаѓа и решавам да и пуштам песна од мојот репертоар. Изборот паѓа на Queen- Bohemian Rhapsody, како култна рок песна. Не поминаа ни 10 секунди, и девојкава ми вика: -Извини, али опери не можам да поднесам.
Фино, лепо, си станав и си заминав.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom