Симптоми of being a сељак

Z

Zoza

Гостин
влегува во продавница да купи нешто,при тоа збори на моб и само слушаш: брат сакаш нешто? абе не е ПРОБЛЕМ ПАРИТЕ БЕ КАЖИ ШО САКАШ тоа на цел глас за да се поубаво чуе дека има пари де...при тоа ако фати до 200 ден он иако има ситно ја дава 1000-ката демек многу пари маче нема се ситно :tapp: 2-5 денара кусур не зима само намигнува на касиерка, кога оди во кафич наочари не вади од глава иако надвор веке почнало да се затемнува...а знам еден и во 19ч ако излезе он става наочари на глава и потоа само го слушаш како вика-цел ден не сум се прибрал нис сите кафиче прошетах оште со наочарто на глава сум :facepalm:
 
Член од
23 март 2014
Мислења
1.471
Поени од реакции
1.242
Имаше денес еден на кој му прдеше моторот на улица македонија :cautious:
 
Член од
19 март 2014
Мислења
130
Поени од реакции
45
Иам комшија кој мисли дека е уау најезив ми е тој од сите а добар дечко е .. Има као пегличка кола и другарите помали од него 4 години идам ја накај дома тој иде негде надвор од населбата и ме глеа отвара прозор и ми намигнува ?? А не дека иаме напраено муабет нешо така за да ми намигнува .. Место да ми дигне рака или да каже добар си или така нешто ... :confused:
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.297
Поени од реакции
782
ЏВАКА мастика СИЛНО! Од каде што произлегува.. није џвака за сељака.
 
Член од
12 јануари 2014
Мислења
1.464
Поени од реакции
1.892
Денешниот сељак вози „Мечка“, носи бели чорапи и има неколку мобилни телефони (3 – 4). Мора да внимава на својот изглед и затоа често посетува фризер. Но, кога никој не го гледа, со чачкалица го чисти тоа црното под нокти, а одвреме – навреме и ги грицка. Хигиената за него не е примарна работа во животот, но затоа пак ги знае сите евтини парфеми.
Носи лакирани чевли, тесни кошули, пуши скапи цигари, пие пиво Полното портмоне е негов заштитен знак, го носи во задниот џеб, но мора фино да се оцртува. Ги затвора сите локали, а од нив излегува со две атрактивни дами кои се оскудно облечени без разлика на елементарните непогоди (снег, дожд, студ..).
Кога оди на вечера со другарите на неговото мени се ќебапите и останатата храна од животинско потекло. Со ќебапите секако нарачува многу лук, за да ја комплетира вечерата. Наместо салфетки, ги користи ракавите.
Овој фраер вози брз автомобил. Тој е главна фаца во семејството. Неговата мајка му ја пегла гардеробата
А, далеку од очите на јавноста, плаче на тажни филмови, си игра со кучето на соседите, заљубен е само во една девојка на која не сака тоа да и го признае, ги сака децата и не фолира.
Океј, ако имаш пари и си возиш Мерцедес, само оти ете имсш мерак за јака кола, не значи оти си сељак. Ете, возиш Мерцедес, си го сакаш, си го инаш.

Бела чорапа - има чорапи и чорапи. Ако знаеш лако да си ги искомбинираш алиштата и чорапата да не боди у очи, тогаш не е тоа сељачко.

Не знам од кога човек шо си се грижи за изгледот е сељак. Харви Спектер од Сјутс има залижана коса, па е пример за елеганција.

40 посто од луѓето грицкаат нокти шо спаѓа у Опсесив компалсив дизордер.

Ја не познавам човек шо не пие пиво. Едно е да пиеш пиво, друго е да пиеш пиво и да се тепаш на улица.

Скапи цигари = квалитетни цигари.

За другите работи се слагам.

Ама сепак да не генерализираме, нели?
 
Член од
19 март 2014
Мислења
130
Поени од реакции
45
Океј, ако имаш пари и си возиш Мерцедес, само оти ете имсш мерак за јака кола, не значи оти си сељак. Ете, возиш Мерцедес, си го сакаш, си го инаш.

Бела чорапа - има чорапи и чорапи. Ако знаеш лако да си ги искомбинираш алиштата и чорапата да не боди у очи, тогаш не е тоа сељачко.

Не знам од кога човек шо си се грижи за изгледот е сељак. Харви Спектер од Сјутс има залижана коса, па е пример за елеганција.

40 посто од луѓето грицкаат нокти шо спаѓа у Опсесив компалсив дизордер.

Ја не познавам човек шо не пие пиво. Едно е да пиеш пиво, друго е да пиеш пиво и да се тепаш на улица.

Скапи цигари = квалитетни цигари.

За другите работи се слагам.

Ама сепак да не генерализираме, нели?

Батка , убо си кажува но кој како го сфати а и сигурно дечкото има многу да каже за да ја каже целата слика за него ..... ја еве како го сфатив

КОЛА - ДА кој сака и кој му се може ќе вози НО да се курчиш како овој мојов комшија отвара прозор и да намигнува значи курчење на тој што нема или било како сфати го како сакаш но знај дека никој не прави така "отвара прозор намигнува" ? ?? ? ? абе ај колку нечовечно

ЧОРАПИ- не знам зашто спомна .... изгледа многу те потсетува на К-15 бела чорапа бела панталона ....

ОБЛЕКА - замисли јас во тренерки и таква као БУНДА НА ALI-G и да се праам фраер = БЕТЕР ОД СЕЉАК

НОКТИ- КОСА - може е од болеста може немање време а можно е од курчење како што знам тоа е реток случај за тешки сељаци инаку сите ние си чистиме тоа црното кога обврските не ни дозволува да се измиеме или да средиме нокти кај сељакот може нема време да си ги среди ... дискутабилно е --------- а Харви Спектер не знам кој е но горе долу знам што сакаш да кажеш.. сите фризури се добри пример : курт кобејн има топ фризура Мик Џегер исто топ фризура Бритни Спирс топ фризура но ќелава?? НЕ !!! а зошто ? зошто има телешка глава .. сфати ? Слеш гитаристот косата му е кадрава несредена пак е топ итн

ПИВО- / непотребно \

ЦИГАРИ -Мислам BOSS се малце послаби од RODEO кој сака послаби од родео пуши бос итн ... досегашни цигари нема квалитет има квалитет за уништување здравје
 

Kajgana Shop

На врв Bottom