Силување во брак/врска

Член од
22 декември 2023
Мислења
212
Поени од реакции
176
@Lilik Eve ti dokaz.. Sekoja e*ana trudnica go skrenuva mažot so sekakvi naludnicavi baranja, so naludnicavi izlivi na emocii i bukvalno ti ide da ja zašamaraš, ama pošto znaeš deka e trudna mora da patiš vo sebe i da se izmačuvaš.. Bukvalno te je*e u zdrav mozok..
Дека треба во полиција да дремам да се надевам на подобро не секогаш се наоѓам себе крива што избрзав но сега касно е и сега по 11 години пак пие о пак е агресивен тоа беше муабетот остануват исти вие не свативте не јас а јас се омажив од мајка ми од луѓето што ќе речат итн кажав толку не ме замарајте бракот е завршен и секој има подршка дури и во врска да остави камоли во брак со рекла казалата никој не пројдр
Автоматски споено мислење:

Poprosto kazano za da me razberes... Zenata sekad vrsi psihicka tortura vrz mazot (psihicko siluvanje)..
Нека врши ако тој и дозволи а што можам јас ??кажи објасни
Автоматски споено мислење:

Poprosto kazano za da me razberes... Zenata sekad vrsi psihicka tortura vrz mazot (psihicko siluvanje)..
Има еден папир на кој пишува развод бе брат
 
Последно уредено:

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.460
Поени од реакции
9.383
Дека треба во полиција да дремам да се надевам на подобро не секогаш се наоѓам себе крива што избрзав но сега касно е и сега по 11 години пак пие о пак е агресивен тоа беше муабетот остануват исти вие не свативте не јас а јас се омажив од мајка ми од луѓето што ќе речат итн кажав толку не ме замарајте бракот е завршен и секој има подршка дури и во врска да остави камоли во брак со рекла казалата никој не пројдр
22 имаш, пред 11 роди и го остави мажот, добро како ти дозволиле на 11 години да се мажиш? Па и мажот. Буквално и твојот случај е силување. И педофилија. Или и тој беше 11? Или помал? 8?
 
Член од
22 декември 2023
Мислења
212
Поени од реакции
176
22 имаш, пред 11 роди и го остави мажот, добро како ти дозволиле на 11 години да се мажиш? Па и мажот. Буквално и твојот случај е силување. И педофилија. Или и тој беше 11? Или помал? 8?
Хоуп како модератор имаш право да влезеш во мои приватни податоци и ти и тие ко тебе се е точно за јавни места немој те молам не станува збор вифи погледнете ало лажам лична карта сликам веднаш а за некој ни здраво овде не бегам ја од години не
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.508
Поени од реакции
33.671
Не сквернавајте таков прекрасен чин како сексот со придавање конотација на обврска а не додава некоја посебна тежина ако напишете “брачна” пред said обврска. Зошто мислите потпис пред државата или церемонијалност од 30 минути во црква создава официјална облигација кај жена да “дава” повеќе одошто кога сте биле во врска и ја имала автономноста да диригира фрекфентност, зарем не постојат бракови каде се знаеле само неколку месеци а врски од цела декада а и живеат заедно? Зошто тој во брак заслужува почест секс? Кога нешто е обврска никој не сака да го прави со желба и ентузијазам, психологија 101. Нели е тажно што сакате жена ви да ве ебе само оти мора како обврска? Штом го претставувате како нешто што може да се заврши дур е со менструација, и се какало и се набројано поназад не ни збориме за секс, збориме за тие 5-6 минутки - quickies - што очигледно ги сметате за секс секс па не е ни чудно што радо не би се ни соблекле за тоа. Забегав, лижете си ги жените.

Сакав нешто да прашам околу тоа не-значи-не, мислам и по казнено право се изучува сличен пример. Што кога НЕ е после 10 мин од никаде, во сред пенетрација, секс и пасија, кога и текнало оти има дечко што го сака а тоа не е овој напалениот и поднапијан пред климакс моментално во неа што ја собрал во 3 сабајле од клуб сосема коректно? Кога очекувате да престане и кога е силување?
 
Последно уредено:

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.381
Поени од реакции
22.692
Не сквернавајте таков прекрасен чин како сексот со придавање конотација на обврска а не додава некоја посебна тежина ако напишете “брачна” пред said обврска. Зошто мислите потпис пред државата или церемонијалност од 30 минути во црква создава официјална облигација кај жена да “дава” повеќе одошто кога сте биле во врска и ја имала автономноста да диригира фрекфентност, зарем не постојат бракови каде се знаеле само неколку месеци а врски од цела декада а и живеат заедно? Зошто тој во брак заслужува почест секс? Кога нешто е обврска никој не сака да го прави со желба и ентузијазам, психологија 101. Нели е тажно што сакате жена ви да ве ебе само оти мора како обврска? Штом го претставувате како нешто што може да се заврши дур е со менструација, и се какало и се набројано поназад не ни збориме за секс, збориме за тие 5-6 минутки - quickies - што очигледно ги сметате за секс секс па не е ни чудно што радо не би се ни соблекле за тоа. Забегав, лижете си ги жените.

Сакав нешто да прашам околу тоа не-значи-не, мислам и по казнено право се изучува сличен пример. Што кога НЕ е после 10 мин од никаде, во сред пенетрација, секс и пасија, кога и текнало оти има дечко што го сака а тоа не е овој напалениот и поднапијан пред климакс моментално во неа што ја собрал во 3 сабајле од клуб сосема коректно? Кога очекувате да престане и кога е силување?
zatoa sto toj potpis ja sozdal i obligacijata da se zaedno neli do smrt until death do us apart i da ne se shara naokulu. nemoze ednoto da vazi i ako se prekrsi u razvod da delite ili da ti zeme sve sto si stvoril (racunaj 90% od slucaevite mazite zarabotuvaat poveke a i znacitelno pomlaku trosat) a od druga strana da glumi ludilo.

ne znaci ne, toa e ok ama ako ste u brak mora da ima se ima usul, ako pocne da preteruva so toa togas voopsto ne e fer i treba da si odi... ne gledam zosto da se tolerira nejzinata sebicnost.
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.150
Поени од реакции
10.528
Bracna obvrska e seksot, nema nisto podepresivno od zena koja mora da ja moljakas za seks, pa ja bolelo glava, pa ne bila depilirana, imala dobieno, i se kakalo da pocekas itn itn., da se izbanjala. Bljak.

Normalno deka ne ocekuvam picka da dobijam na kostozglodno oddelenie, ako ne i e arno ili nesto slicno, no mislam deka posebno vo brak seksot e svetost i obvrska. Drugoto e zelen karton za da go brcas na strana, pa nema doktor da izigravas i da lecis frigidnost i slicno.
Сексот не е обврска, туку потреба. Значи не треба да имате секс со партнерот заради некаква должност или обврска, туку заради љубов, страст и задоволство.
Ако мора да бараш секс од партнерот само за да имаш било каков секс, тоа е сериозен проблем и тоа многу поголем од немањето секс.

Обврска во бракот е да бидеш доследен на твојот избор, да го почитуваш, да бидете заедно во добро и лошо. И ако не создадете таква блискост тогаш тешко дека ќе опстане врската/бракот.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.733
Поени од реакции
5.777
Сексот не е обврска, туку потреба. Значи не треба да имате секс со партнерот заради некаква должност или обврска, туку заради љубов, страст и задоволство.
Ако мора да бараш секс од партнерот само за да имаш било каков секс, тоа е сериозен проблем и тоа многу поголем од немањето секс.

Обврска во бракот е да бидеш доследен на твојот избор, да го почитуваш, да бидете заедно во добро и лошо. И ако не создадете таква блискост тогаш тешко дека ќе опстане врската/бракот.
Sto reche, kolku godini si vo brak ?
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.701
Поени од реакции
34.942
...љубов, страст задоволство е широк поим, дали жената ќе трпи анален секс на крајот на сексуалениот чин од љубов кон мажот кој тоа го посакува покрај класичното пенетрирање како една од причините на одбивање или одложување воопшто на сексуалниот чин, се мисли во брак, инаку како обична врска тоа не важи, тогаш жената е активна и прифаќа све во секое време и колку да е често.
 
Член од
29 март 2024
Мислења
245
Поени од реакции
397
Ти рипна курето ко пиша "ропак" Пеце?
Така лесен е разводот, тури-напиј се?
Глуп си или само тренираш?
А каков е глупердо една? Помина тоа време кога жените останувале во брак а некој ја тепа. Сега се разведуваат пошто така и прднува или ебачот на страна го сака за маж.

ако жена во брак не го сака мажот нема да сака ни секс. Нека му го каже во фаца и нека се разведе. А не цвикање како била силувана.
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.357
Поени од реакции
2.258
Постои, но многу тешко се докажува, посебно на Балкански и во затуцани држави, пола арапски свет така си ги онадуваат жените, жената е послаб пол, физички неспособна да се одбрани и од секогаш така било и функционира "Законот на џунглата", појаките ги јадат послабите.

Пример" Доаѓа жена му од породување од болница во Иран Ирак тој и се качува и и прави дете, пак и пак и така кој нејзиниот глас го слуша, таа не постои таму е невидлива. Затоа имаат по 10 деца.

Не го оправдувам но само кажувам брутална вистина, да не искочи дека оправдувам, и да ми се извртуваат зборови како увек.

Имаме среќа што горе доле живееме во полуразвиено општество, па добар дел од жените "кај нас"немораат да "трпат".
 
Последно уредено:

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.508
Поени од реакции
33.671
zatoa sto toj potpis ja sozdal i obligacijata da se zaedno neli do smrt until death do us apart i da ne se shara naokulu.
Only a sith deals in absolutes.

Како може да постои завет кој го толкуваш како ти одговара и да си додаваш eg. гаранција да не шарала, кога нели вели додека смртта не ги раздели а воедно да постои исто така официјален инструмент наречен развод што има авторитет тоа да го анулира по желба? Еднаш се повикуваш на “додека смртта не не раздели” за во следниот пасус да кажеш нека се разведат и да си оди ако не давала оти не било фер. Што се случи со смртта како абсолут во случајот? Нели можам јас исто како тебе да си интерпретирам и да ти речам трпи бидејќи си рекол и во добро и во лошо, епа тебе ти се паднало ова лошо а не да ја возиш у инвалидска количка? Самиот потврдуваш дека е церемонијално и подлежи на промени по желба на странките и не е абсолут тој церемонијален завет.

Тој завет не создава апсолутно никаква облигација во контекст на темата. Не можеш ти да бараш од него гаранција за верност и редовен секс - тоа се гради уште во врска и таму функционира без државата да има удел сосема нормално. Тоа што се очекува од партнерот е базирано на комуникација, љубов и доверба а не член, потпис, (chastity) прстен. Да не мислиш сум нешто модерен што мисли дека жени се разведи се 10 пати е океј и модерно, јас сум хоуплес романтик и верувам во додека смртта не не раздели самиот но тоа нема никаква допирна точка со некој потпис таму во општина.

nemoze ednoto da vazi i ako se prekrsi u razvod da delite ili da ti zeme sve sto si stvoril (racunaj 90% od slucaevite mazite zarabotuvaat poveke a i znacitelno pomlaku trosat) a od druga strana da glumi ludilo.
Може, како мислиш не може? Зошто да не може? Сексот никаде не е регулиран кога веќе се потпираш на права и обврски од официјален документ додека имотот стекнат заедно е регулирано како се распределува, со причина. Исто така ако си фан толку на гарантни потписи постои и prenup за да си го заштитиш имотот. Не знам зошто воопшто спомнуваш заработки, се менува контекстот уште повеќе, не ваљда велиш тоа што правиш пари треба да ти дава уште поредовно? Сексот ни е клик ауеј во денешницата но не може така да го третираме кога си со некој до крајот на животот. Мене ако ме прашуваш за фернес од давање и земање, самиот збор секс би го заменил со оргазам, to better manage expectations. Ако маж се жали дека не му е дадено, треба да се потруди на секое давање и двајцата да доживеат нирвана а сигурен сум повеќето сакаат само утринската ерекција да ја поминат неколку минути внатре. Брзи празнења и хормонални женски чешања за мене не се секс, треба да постојат и да се чести но сексот треба да биде целоноќна или викендашка авантура.

ne znaci ne, toa e ok ama ako ste u brak mora da ima se ima usul, ako pocne da preteruva so toa togas voopsto ne e fer i treba da si odi... ne gledam zosto da se tolerira nejzinata sebicnost.
Какоидае, не е не. Нажалост реалноста по судовите не е толку црно бела како и ситуациите кои не стигаат до суд.
 
Член од
29 март 2024
Мислења
245
Поени од реакции
397
Постои, но многу тешко се докажува, посебно на Балкански и во затуцани држави, пола арапски свет така си ги онадуваат жените, жената е послаб пол, физички неспособна да се одбрани и од секогаш така било и функционира "Законот на џунглата", појаките ги јадат послабите.

Пример" Доаѓа жена му од породување од болница во Иран Ирак тој и се качува и и прави дете, пак и пак и така кој нејзиниот глас го слуша, таа не постои таму е невидлива. Затоа имаат по 10 деца.

Не го оправдувам но само кажувам брутална вистина, да не искочи дека оправдувам, и да ми се извртуваат зборови како увек.

Имаме среќа што горе доле живееме во полуразвиено општество, па добар дел од жените "кај нас"немораат да "трпат".
За арапите и шошоните кај нас тоа е точно сеуште го прават. Види црна хроника.
Тетово, гостивар или го чистел пиштолот и по грешка 2 куршуми и слупал на женаму во чело или ја претепува до смрт 2 годишна керка.

кај племето нема правила
Или тоа што татко на синот женаму и се качува да ја секса. Они живеат на друг универзум.

ма да помладите се модерни и не ги прават тие работи пошто за ситници ги оставаат
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.288
Поени од реакции
27.791
Како може да постои завет кој го толкуваш како ти одговара и да си додаваш eg. гаранција да не шарала, кога нели вели додека смртта не ги раздели а воедно да постои исто така официјален инструмент наречен развод што има авторитет тоа да го анулира по желба?
Vo religiski kontekst, se spomnuvaat i drugi raboti pred toa "smrtta ne ne razdeli".
Ako ne se ispolnuvaat tie, i crkvata razbira potreba od razvod.
Za zal nekoi brakovi se rasturaat i podobro e taka za site.
 
Член од
21 мај 2021
Мислења
710
Поени од реакции
1.523
Петте обележја на речникот на владе:

Кур
Курва
Ливадарка
:cautious:
:toe:
Овоа е од репертоарот на овие теми.Инаку, од темите за политика:

Левица
Шарени куртони
Кој ви е крив што си ги гласавте
Јас си гласам за ДУИ
:cautious:
:toe:
:sneaky:

Не искина со овие муабети.:D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom