Силување во брак/врска

Член од
12 март 2009
Мислења
19.929
Поени од реакции
15.933
Докажано жена неможе да силува маж (треба да се крене нели) како со сила може тоа не ми е јасно?а обратно може да
имаше порано во Јужна Африка, во дивите места, женска секта која негуваше култ на сперма, заробуваше мажи на патишта и групно ги измолзуваа до крв, некој не издржуваа и умираа... така имаше тогаш во медиуми..
А има, за сега во филмови, не знам дали има во реалност тужби, Искористување на маж кој задремал и му праи Фелацио... наводно не голта туку сака да ја злоупотреби неговата сперма за да се оплоди од него, па со ДНК да му бара грдни пари... што е речиси невозможно...
Но најново се спомнува ДРУГО, уфрлување на Силен Стимуланс во Пиалок, исто како што уфрлуваат на жените, само Друга врста ( на времето шпанска мува )... ова е веќе можно... ова е опасна работа, посебно дрога..
Јасно, на функционален маж, што би кажала ЈеленаК :cool:
Има Друга Будалаштина, тужби на женски кон машки за секс без Согласност, РЕТРОАКТИВНО, по месеци или години од сексот, не силување, па и Јулиан Асанге за тоа беше прво притворен по барање од Шведска... имаше пред 10 години и во Хрватска, кога влегоа во ЕУ, па се зезаа во коментари дека ако нема НОТАРСКИ акт за Согласност, се е силување... не знам како го решија тоа, немаше други случки колку знам...
 
Член од
22 август 2022
Мислења
444
Поени од реакции
1.562
Силување е силување, манипулација е манипулација. А за другово, како што реков на друга тема, задолжителна е телесна и сексуална компатибилност како во однос на привлечност, така и потреби и очекувања. Тоа што сме избрале погрешен партнер во однос на таа компатибилност не ни дава за право да вараме.
 

LustingVertigo

Snopdan Dogovich
Член од
1 декември 2017
Мислења
771
Поени од реакции
1.037
Некогаш самите жени сакаат агресивен секс кој може да се речи е еден тип на силување, и врзуваш рацете плус ја држиш за врат и оргазми еден тон. Само да е со дозвола, нели :D путката да чади
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.707
Поени од реакции
8.714
На некој му е чудно како може силување у брак...проста работа, може да се пред развод и технички се се уште у брак ама тоа е само на папир. Нема што овде да се дебатира.
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.989
Поени од реакции
3.720
Силување е силување, манипулација е манипулација. А за другово, како што реков на друга тема, задолжителна е телесна и сексуална компатибилност како во однос на привлечност, така и потреби и очекувања. Тоа што сме избрале погрешен партнер во однос на таа компатибилност не ни дава за право да вараме.
Да, силување е силување и за таков чин не може да има никакво оправдување, особено што извршител на таквото дело е човек во кој што се имало довеерба и од кого се очекува заштита а не напад. Е сега, многу е дискутабилно во какви врски и бракови тоа се случува. За тоа да се случи, врската или бракот треба да се одамна пропаднати и фактички да не постојат, формално двајцата да се во брак или врска ама тоа да е тоатлно прoпаднато само сеуште без формална завршница или пак да се работи за средини и бракови кои и не се избор на ,,партнерите,, па таму на некој начин и доброволниот секс е силување....
Но, ајде да не отвараме друга тема а да продискутираме овде и една друга работа, поврзана со сексот. Имено, да се запрашаме и пресметаме колку во бракот или врската е секс кој во моментот го посакуваат и двајцата партнери? Колкави се шансите, особено во подолгите врски или бракови, да во исто време и двајцата партнери имаат иста желба за секс? А дали и колку често сексот е ,,атер за партнерот,,? Дали треба некогаш да имаме секс и од причина ,,атер за партнерот,,?
Според мене да, има и треба некогаш да има и секс ,,атер за партнерот,, , да се одржи близината и врската, да се одржи интимноста и близината, да се одржи семејството, да му се покаже на партнерот дека е посакуван и дека ти значи.... впрочем кога ке почне работата секако нема да биде лошо и за оној кој во моментот и немал некоја желба а секако и пружењето на задоволство и уживањето на партнерот со нас треба да ни биде радост, како на пример ти не јадеш палачинки ама партнерот ги обожава па зошто да не уживаш и да ти е радост да му ги приготвиш...
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.367
Поени од реакции
28.160
Некогаш самите жени сакаат агресивен секс кој може да се речи е еден тип на силување, и врзуваш рацете плус ја држиш за врат и оргазми еден тон. Само да е со дозвола, нели :D путката да чади
1713178497270.png

:(
 

LustingVertigo

Snopdan Dogovich
Член од
1 декември 2017
Мислења
771
Поени од реакции
1.037
А имам видено доста случаеви каде што жени тужат некој дека ги силувал за финансиски причини т.н. да му земат кеш додека даваат лажна изјава дека била силувана. Искрено, треба да се воведе закон доколку не е тоа случајот, колку што години се лежи затвор за силување, дупло да им се дава на таквите кучки да лежат взатвор.


Еден тон случаеви имам прочитано каде што мажи излегуваат од затвор после години откатко жената ќе даде изјава дека не ја силувал, искрено судот ако не и пресуди тогаш јас ќе и пресудам па после господ (лично за мене си кажувам, иако ова да се случи е скоро невозможно, ама сепак) :)

Замисли имате секс (не силување) и после по ден-два те собираат џандарите од дома оти и прднало на дамата да се надополни финансики со лажна тужба, за тие пари крв ќе просере после тоа ама ај да не зборувам :tapp:

@Хоуп Го жалам мажот ти/партнерот, од толку пропаганди на радикален феминизам, навреди се ако сакаш ам господ да чува, силување во брак или во врска ?

Госпоѓо, сексот е една од најбитните нешта во секоја врска, без секс врска не успева. Досега ни сум слушнал ни сум прочитал ваквко нешто, страшни работи.

Ваш проблем ако стапувате во врска со ментално пореметени искрено па се случуваат работи што ги прават само ментално пореметени, skill issue
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.492
Поени од реакции
9.480
@ХоупГо жалам мажот ти/партнерот, толку пропаганди на радикален феминизам, навреди се ако сакаш ам господ да чува, силување во брак или во врска ?

Госпоѓо, сексот е една од најбитните нешта во секоја врска, без секс врска не успева. Досега ни сум слушнал ни сум прочитал ваквко нешто, страшни работи.

Ваш проблем ако стапувате во врска со ментално пореметени искрено па се случуваат работи што ги прават само ментално пореметени, skill issue
Господине, темите на форум обично и најчесто се отвараат општо за да се роди дискусија или ако се актуелни, а ако се лични, авторот во воведниот пост ќе си посочи лично искуство. Оваа тема е општа, јас немам проблем со силување фала богу, отворена е зошто во последно има неколку кривични пријави за партнери кои си ја силувале партнерката во бракот. Луѓето се поделени за тоа прашање и јас ја отворив темата за да видиме кој какво мислење има на тоа поле.
Се надевам дека овој пат убаво објаснив и нема веќе да имам проблеми со ова, не е прв пат некој да се збунил дека отворање тема не значи по дифолт дека мора да се има лично искуство со таа тема. Имаш теми за кактуси, па фала богу не си кактус. Имаш и за убиства, па и тоа фала богу не си убил никој. Него, дискутираш за кактуси и дискутираш за убиствата што се случиле. Не си ни кактус ни убиец, така? Ме разбираш?
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.253
Поени од реакции
10.892
Замисли имате секс (не силување) и после по ден-два те собираат џандарите од дома оти и прднало на дамата да се надополни финансики со лажна тужба, за тие пари крв ќе просере после тоа ама ај да не зборувам :tapp:
Абе добро, па за тоа бирате со кој да имате секс. Или не бирате?!
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.132
Поени од реакции
21.766
Абе добро, па за тоа бирате со кој да имате секс. Или не бирате?!
Realno da odbies zena za seks, od to pogolem grev nema. Nejze sirota i se sakalo, a ti si ja odbil a so toa i si ja navredil.
Ete od tebe trgni, kolku dusi dosega te odbile za seks ?
 
Член од
17 декември 2019
Мислења
1.952
Поени од реакции
3.463
Силување е силување, манипулација е манипулација. А за другово, како што реков на друга тема, задолжителна е телесна и сексуална компатибилност како во однос на привлечност, така и потреби и очекувања. Тоа што сме избрале погрешен партнер во однос на таа компатибилност не ни дава за право да вараме.
Pa manipulacijata ti e de fakto psihicko siluvanje.. ni ja jebete psihata pri zdrav razum..
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.253
Поени од реакции
10.892
Realno da odbies zena za seks, od to pogolem grev nema. Nejze sirota i se sakalo, a ti si ja odbil a so toa i si ja navredil.
Ete od tebe trgni, kolku dusi dosega te odbile za seks ?
Офтопик си Владе. Мојот сексуален живот не е тема на муабет.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom