Силување во брак/врска

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.795
Поени од реакции
21.214
Офтопик си Владе. Мојот сексуален живот не е тема на муабет.
Ste se naucile so toa offtopikot, malce ne vi odi vo prilog muabetot i odma offtopik. Placipicki :(
Ali ok jas ke odgovoram za tebe posto ne si nisto posebna od ostanatite 99,9 % zeni na planetata ( tie 0.1 % ke gi stavime epten falicni, ona fizicki falicni, se nadevam ne spagjas vo niv ), nikogas ne bile odbieni za seks. NIKOGAS !
Ili ajde poinaku, dosega vo pisanata istorija niti edna zena ne umrela od glad ;)


P.s @Хоуп nemoj slucajno da zaboravis tazno smajli da klajs, ne mi e za drugo, toa mi e nekoj znak deka uste se drzis (y)
 

LustingVertigo

Snopdan Dogovich
Член од
1 декември 2017
Мислења
753
Поени од реакции
1.008
Абе добро, па за тоа бирате со кој да имате секс. Или не бирате?!
Жените научно докажано е дека се поемоционални суштества и се каде-каде по психотични и драматични од мажите. Ќе помине недела-две, ќе се налути/ќе се скарате што и да е, ќе и фркне во мозокот да те тужи и ќе те тужи во такви ситуации, таа не размислува за обемот и последиците на нештото што ќе го предизвика.

Жена мислење можи да смени во две секунди за тебе, не да се фалам ама сум бил со многу жени досега во животов и ова го знам како факт.

Да, лично ги избирам најатрактивните, што по атрактивна тоа подобро, во однос на лице, половина, газенце (не сум фан на цицки) оти си можам, и фала богу засега со сите убаво било и завршило (макс 26-7 години, после тоа се со поминат рок, обично постарите се со многу емоционален багаж и потенцијални проблеми).
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.148
Поени од реакции
10.515
Жените научно докажано е дека се поемоционални суштества и се каде-каде по психотични и драматични од мажите. Ќе помине недела-две, ќе се налути/ќе се скарате што и да е, ќе и фркне во мозокот да те тужи и ќе те тужи во такви ситуации, таа не размислува за обемот и последиците на нештото што ќе го предизвика.

Жена мислење можи да смени во две секунди за тебе, не да се фалам ама сум бил со многу жени досега во животов и ова го знам како факт.

Да, лично ги избирам најатрактивните, што по атрактивна тоа подобро, во однос на лице, половина, газенце (не сум фан на цицки) оти си можам, и фала богу засега со сите убаво било и завршило (макс 26-7 години, после тоа се со поминат рок, обично постарите се со многу емоционален багаж и потенцијални проблеми).
Па сега муабетот ви е дека секоја една девојка која имала секс со вас може да ве тужи за силување. Постојат критериуми врз основа на кои се утврдува дали некоја жена или маж е силуван/а или не. Медицински, потоа ваљда се спроведува и некаква истражна постапка. Секој втор маж би лежел затвор тогаш. А можеби и жена, зошто да не? И вие би можеле да пријавите дека сте силувани.
 
Член од
17 септември 2022
Мислења
629
Поени од реакции
1.344
Ste se naucile so toa offtopikot, malce ne vi odi vo prilog muabetot i odma offtopik. Placipicki :(
Najde koj da zbori... a te pritisne covek pojako odma placesh dupli profili ovo ono... ko demek kje procita moderatoeo i kje banira... tuku samo teshko ocajni neebitisi bi ebele se i seshto... trgni od sebe.

On d topik..... @lazar31 nie postarite si se opkame bez problem, postoi i fenomenot - stavanje vo raspolozenie.
 
Член од
22 август 2022
Мислења
424
Поени од реакции
1.478
@lazar31, за атер е едно силување е друго. Пак одам на таа теорија за компатибилност во сѐ, па и во тие очекувања. Еве пример, ако во еден пар по кавга реакција од едниот партнер е преку врата излегување или одвојување по соби, а другиот партнер има очекување поарно да се скараат, направат лом, но да легнат во ист кревет на крај, не мора односи, чисто оти му/ѝ е поважно тоа чувство на припадност на едно гнездо од тоа да биде во право или другиот да ја признае грешката, тука имаме проблем. И тоа за атер не е не сакам, туку повеќе личи на би сакал/а да можам или така нешто. Пак тој сам партнер избира близина.



Pa manipulacijata ti e de fakto psihicko siluvanje.. ni ja jebete psihata pri zdrav razum..
Какви мажи има, бетер од Хурем султан се, де ја затруднуваат девојката пред брак намерно или да ја загантира или да проверат дали е плодна, до што препишуваат све на роднини пред развод за ни родено дете ништо да не наследи од нив, сем дугови оф корс за едно 20 кусур години. Па ете не викам вие такви вие онакви. Оти далеку од тоа дека мнозинство се такви. Јас тебе ни те знам ни те познавам за нешто да ти правам, тој што е засегнат има право да коментира. Така што нема тука што со ,, вие" да даваш хипотези. Умрело тоа време кога манипулација било исклучиво оружје на жените. И мажи почнаа да гледаат и материјална состојба на потенцијална жена и сѐ. Убавата Пепелашка остана со среќен крај у бајките само.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.307
Поени од реакции
45.993
@lazar31, за до што препишуваат све на роднини пред развод за ни родено дете ништо да не наследи од нив, сем дугови оф корс за едно 20 кусур години.
За децата ќе си има секогаш. Не треба сигурно да има за таму некоја...
 
Член од
22 август 2022
Мислења
424
Поени од реакции
1.478
За децата ќе си има секогаш. Не треба сигурно да има за таму некоја...
Охоо, колку ги има бивша жена = бившо дете санки не сме виделе. Да избегне алиментација ќе се треска од земја божем многу го сака за заедничко старателство, а штом отиде кутро дете на поседок ќе му ја наполни главата со триста гадости за мајка му да не му текне пак да отиде и да се враќа расплакано. Не викам сите, не викам ни мнозинство, ама сред ова пандемично женомразие низ темите, да потсетиме дека не сите мажи се ангели со ореолчиња.
 

Joshua_Tree

Samo na minuvanje...
Член од
21 март 2010
Мислења
1.306
Поени од реакции
4.654
...ако ти е партнер/ка не значи дека си ја/го купил/ла од секс-шоп па качи се слези секојпат кога ќе ти текне
...респект и меѓусебно почитување пред се и над се!!!
...секој друг одговор му буди нагон за повраќање од двете страни
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.296
Поени од реакции
22.593
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.970
Поени од реакции
3.684
Охоо, колку ги има бивша жена = бившо дете санки не сме виделе. Да избегне алиментација ќе се треска од земја божем многу го сака за заедничко старателство, а штом отиде кутро дете на поседок ќе му ја наполни главата со триста гадости за мајка му да не му текне пак да отиде и да се враќа расплакано. Не викам сите, не викам ни мнозинство, ама сред ова пандемично женомразие низ темите, да потсетиме дека не сите мажи се ангели со ореолчиња.
Искрено не е така во реалноста, односно многу ретко е така. Сум работел безброј разводи и најчесто, да не речам по правило, децата се секогаш кај мајката и од неа и нејзините има такво перење на мозок што децата буквално се одделуваат од татковците.... Алиментацијата во 90% од случаите не е проблем, дури татковците даваат на децата и многу повеке ако имаат. Проблемот е што многу често татковците се страната која има или заработува многу, па многу од бившите жени соочени со реалноста дека повеке нема лагоден живот и пари како што имало во бракот, се филмаат дека некој треба нив да ги издржава како кралици дека покрај децата нив им следува се и сешто, посебно ги фаќаат нервите кога бившиот ке си најде друга и очигледно ке ја финансира и третира како грофица.... тогаш муабетот е дека ете, наместо да чува за децата тој го растура имотот по курви, барем да си најде некоја салам.... И така се додека децата пораснат, после тоа многу често децата своеволно се повеке со таткото.... тоа е реалноста за таа алиментација.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom