Силвана Бонева кандидат за градоначалник

За кој би гласале да биде градоначалник на Струмица?

  • Силвана Бонева

    Гласови: 176 51,2%
  • Зоран Заев

    Гласови: 168 48,8%

  • Вкупно гласачи
    344
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 март 2009
Мислења
25
Поени од реакции
5
Еееј :)Па секој ден се расправам со мама и тато...Мал сум бил,да не сум се замарал со тоа.Но едноставно го сакам човекот,го сакам СДСМ.И тоа ќе ми остане до дека сум жив.
Зоран Заев за градоначалник !:back:
п.с Ти имаш 2 години :):):)Па мене најде да ми збориш :baeh::baeh:
Respekt:helou::helou::helou:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
И во право се...
Имаш 14 години! Кога ќе почнеш да мислиш со своја глава, тогаш оди зачленувај се и идолизирај партии и личности.
Засега - играј кошарка.
Играм,играм.Ама го користам времето,повреден сум ...:(
Признавам Зоки е мојот идол :back:
 

Lorddd

Титула - Лорд
Член од
18 март 2007
Мислења
1.067
Поени од реакции
53
Кажете нешто ако имате околу кандидатот Бонева..не ја трупајте темата со политички сенаси од спалните на вашите родители...
п.с Ќе го замолам форумскиот падар да расчисти..
Па нема што да кажеме, цело време таа си е во Скопје па ништо незнаеме за неа. Да земаме и ние како симпатизерите на ВМРО да зборуваме на празно како што тие зборуваат за Заев, демек имал 5 коли цел град бил негов...
Само нешто од синоќешниот дуел ќе коментирам, кога Бонева 3-4пати спомна за нејзиното раководење со Работнички Универзитет, демек од ништо што направила. Значи кога таа беше директорка, бидејќи по школите немаше уште информатика/англиски и др јазици до 5то одд, Работнички беше полн со деца што значи дека немало НИШТО па направила нешто е чиста глупост, во тоа време Работнички располагаше со многу пари.
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Па нема што да кажеме, цело време таа си е во Скопје па ништо незнаеме за неа. Да земаме и ние како симпатизерите на ВМРО да зборуваме на празно како што тие зборуваат за Заев, демек имал 5 коли цел град бил негов...
Само нешто од синоќешниот дуел ќе коментирам, кога Бонева 3-4пати спомна за нејзиното раководење со Работнички Универзитет, демек од ништо што направила. Значи кога таа беше директорка, бидејќи по школите немаше уште информатика/англиски и др јазици до 5то одд, Работнички беше полн со деца што значи дека немало НИШТО па направила нешто е чиста глупост, во тоа време Работнички располагаше со многу пари.
Едно нешто мора да се признае(иако не сум за Бонева)..треба да и се даде рака за Работничкиот Унверзитет..затоа што го подигна и ги носи сите заслуги за неговото постоење во денешната форма..пред неа пропаѓаше...ама тоа не значи дека ќе го добие мојот глас на изборите..заради црната кампања, заради купот лаги(не дека Заев ги нема) и заради небулозите околу бугарските корени на македонците...
 

Lorddd

Титула - Лорд
Член од
18 март 2007
Мислења
1.067
Поени од реакции
53
Едно нешто мора да се признае(иако не сум за Бонева)..треба да и се даде рака за Работничкиот Унверзитет..затоа што го подигна и ги носи сите заслуги за неговото постоење во денешната форма..пред неа пропаѓаше...ама тоа не значи дека ќе го добие мојот глас на изборите..заради црната кампања, заради купот лаги(не дека Заев ги нема) и заради небулозите околу бугарските корени на македонците...
Не реков јас дека таа ништо не направи во Работнички. Па Работнички сега си е истиот од времето на Бонева, и јас еве и давам признание за тоа што го направи, ама да вели дека сама се изборила за сето тоа? Не баш...Реков, во тоа време Работнички имаше многу примања и очигледно таа добро ги распределувала и раководела со нив.
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Не реков јас дека таа ништо не направи во Работнички. Па Работнички сега си е истиот од времето на Бонева, и јас еве и давам признание за тоа што го направи, ама да вели дека сама се изборила за сето тоа? Не баш...Реков, во тоа време Работнички имаше многу примања и очигледно таа добро ги распределувала и раководела со нив.
Да се сложувам..менаџирањето беше клучно..
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Ама изгледа се на се тва и е ..
 

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.450
Поени од реакции
239
Абе она се фале шо ќе направа владата а не она шо ќе направа :S Се гледе колку искуство има ...
 
Член од
22 јули 2008
Мислења
819
Поени од реакции
26
Boneva e zivo grehce zalnata i jas da bidam iskren ja zalam bidejki zalnata e retardirana licnost i trebase Zaev da bide malce pomek i da ne se rafrluva so strucni izrazi koi Silvanceto ne mozese nikako da gi razbere.
I opravdano i e ne e taa kriva sto prirodata takva ja dala.
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Силвана Бонева га дават сега на Интел... само кажува Власта треба ова, треба она, ќе се направи тоа... ќе го направи тоа со парите од владата на РМ... а што ќе направи само општината не кажува ништо... ГЛУПАЧА!
 
Член од
22 јули 2008
Мислења
819
Поени од реакции
26
Ќе,Ќе,Ќе,Ќе,Ќе,Ќе,Ќе,Ќе,Ќе,!!!!!!!!

Ќе биде работа бе Струмичане!!!

Се ЌЕ биде само нас нема да не биде!!!!!!!!!!

Грехче живо е Бонева жалничката.
 

bama

† Револуционер †
Член од
1 февруари 2007
Мислења
2.040
Поени од реакции
362
Ќе изгуба у недела .... как шо викаше чера...
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Едно нешто мора да се признае(иако не сум за Бонева)..треба да и се даде рака за Работничкиот Унверзитет..затоа што го подигна и ги носи сите заслуги за неговото постоење во денешната форма..пред неа пропаѓаше...ама тоа не значи дека ќе го добие мојот глас на изборите..заради црната кампања, заради купот лаги(не дека Заев ги нема) и заради небулозите околу бугарските корени на македонците...
За кој и да гласаш пак на крајо ќе викаш: Пу да ти ибам руката,како и на секои избори пак и на тие грешка ќе гласа народо односно за кој и да гласа па ќе нема фајде...
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
Силвана Бонева га дават сега на Интел... само кажува Власта треба ова, треба она, ќе се направи тоа... ќе го направи тоа со парите од владата на РМ... а што ќе направи само општината не кажува ништо... ГЛУПАЧА!
А Заев само вика ова не дава владата, она не дава владата. Па нели е децентрализација бе? Па штом е децентрализација тогаш сигурно треба сами да се снаогате, а не се чекате Грујо да ви даде.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom