Се плашите ли од темнината? Зошто?

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Порано имав фобија од темнина.Не можев да спијам сам со месеци,и тоа се поради еден посран филм со една кукла шо убива луге.Првиот месец воопшто неможев да спијам,а после некое време спиев со тетка ми.:kesa:
На крај,коа веке ми скурчи да неможам да отидам да се измочам без да има некој до мене,легнав една вечер во темна соба и си реков дека ако преспијам вечерта таму,стравот ке ми помине(воа го видов од еден цртан филм).Како и да е,стравот навистина помина,таа вечер се убедив дека нема да испадне некој дух од под креветот и да ме изеде,а дури и да го направи тоа,може само да ме убие и да ми ги скрати маките:pos2:.
Во тој процес,станав и атеист,пошто сватив дека ако нема некои зли духови,неможе да има и добри...:pos2:
п.с на 18тиот роденден повторно малце се испоплашив,пошто гледав вештерки пред мене,ама сепак,тоа ми е оправдано со оглед на тоа колку хемија имав во мене.:pos2:
 

Зрното

Еден е Зизу.
Член од
17 септември 2007
Мислења
1.526
Поени од реакции
634
Порано имав фобија од темнина.Не можев да спијам сам со месеци,и тоа се поради еден посран филм со една кукла шо убива луге.Првиот месец воопшто неможев да спијам,а после некое време спиев со тетка ми.:kesa:
На крај,коа веке ми скурчи да неможам да отидам да се измочам без да има некој до мене,легнав една вечер во темна соба и си реков дека ако преспијам вечерта таму,стравот ке ми помине(воа го видов од еден цртан филм).Како и да е,стравот навистина помина,таа вечер се убедив дека нема да испадне некој дух од под креветот и да ме изеде,а дури и да го направи тоа,може само да ме убие и да ми ги скрати маките:pos2:.
Во тој процес,станав и атеист,пошто сватив дека ако нема некои зли духови,неможе да има и добри...:pos2:
п.с на 18тиот роденден повторно малце се испоплашив,пошто гледав вештерки пред мене,ама сепак,тоа ми е оправдано со оглед на тоа колку хемија имав во мене.:pos2:
ah nemozam da te svatam kako mozis da se plasis od Film poslebno od Filmo Чаки или пак бил Семето на Чаки a Kako gledase Vesterki pred tebe toa ic ne mi e jasno
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Земи испуши 20 грама марихуана во една вечер и многу убаво ке ти се разјасни како сум гледал вештерки:pos2:...
А инаку,од Чаки се плашев и сеуште се плашам.Неможам човек,едноставно премногу ми е морбиден.Некако поради тоа шо е кукла,неговата функција е да ги радува децата,а он убива.Бррр...
 

Etushko! :)

блажо <3 all
Член од
24 ноември 2007
Мислења
346
Поени од реакции
1
jas pa obozavam temnica.....koga spijam na primer sakam se da e temno prst da ne se gleda inace ne mozam da zaspijam..a i ne se plasam od temninata bas si ja sakam :vozbud:

Pa koj ne saka temnica duri spie.. A od temnica se "plasham" samo docna navecher koga ke si odam doma i koga ke nema ulichni lambi .. uuuf :tapp:
 
V

Viktoranius

Гостин
Не ми е страв, незнам зошто ама повеќе уживам во темница, отколку во светлина.
 

jutel

"убавите работи доаѓаат на крај"
Член од
25 март 2007
Мислења
952
Поени од реакции
2
jas nemam nikakva hobia a vo temnica uzivam da se setam
 
E

`EsCaPe`

Гостин
Јас обожавам темница, но да сум со некого , пример повеќе сакам ноќ , отколку ден..ама ако сум сама некаде по темница ..дома да речеме да сум сама и да снема струја..ке се вкочанам од страв во едно место и нема да мрдам..хаха..дека се иам чувство како некој е до мене и ме лазат морници....:nesum:
 
Член од
28 ноември 2007
Мислења
45
Поени од реакции
0
E i ja obozavam temnica...a najjako e koga e skroz temno..i brobuesh da vidish neshto..da najdes svetlo skroz malu..ama nema nisho..i panika me fakja taka
 

E*V*I*L~G*I*R*L

>>>uvek tu<<<
Член од
2 декември 2007
Мислења
192
Поени од реакции
5
Momentalno ne mi e problem da spijam sama vo temica od ko ke dogledam horor film.
Se potsetiv na filmot go gledav ko imav pomalku od 10god. ne bese tolku strasen kolku so bese mornicava kuklata. Cela nedela mi bese strav da spijam so izgasnato svetlo i da igram so kukli a posle to zaborajv deka voopso go gledav i se se vrati vo normala.
 

Drama Queen

Sky Catcher
Член од
2 септември 2007
Мислења
1.739
Поени од реакции
64
Ne se plasam od temnina tuku od tisina:nesum: ...koga sum vo temnica mn mi e strav zoso e se tivko i se cuvstvuvam ko out of space,a inace ne....najmnogu ja sakam vecerta!
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Темница ко темница...

Страшно кога ќе биде премногу тивко...

Само чекорите ми се слушаат...

Језиво...:)
 
Член од
17 ноември 2007
Мислења
42
Поени од реакции
0
iiii...ozbilno..i odedna6 nesto da ti se prideri..srcev udar ke dobijam:)jas inace imam strav od temnica..ama uzivam "beli noki" ko ke mese4inata ima tolku mn.jaka magnituda sho sveti ko denje e:)i obozavam da sum negde na visoko kaj sho e temno..i da go gledam gradot..so svetilki so se..wow..:)
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
не :) не се плашам од темнината...многу пати навечер кога сум тажна или изнервирана и не сакам да видам никого-ќе се затворам во соба и така во темнина си седам...не ми е страв ни кога сум надвор, пр. да се враќам од некаде навечер кога е темно :toe:
 

PxFxCx

Јужни Фронт
Член од
15 септември 2007
Мислења
452
Поени од реакции
4
Ne se plasam od temnina tuku od tisina:nesum: ...koga sum vo temnica mn mi e strav zoso e se tivko i se cuvstvuvam ko out of space,a inace ne....najmnogu ja sakam vecerta!
eh e i ja isto... Tisina me plasi nenormalno... Naj jeziva scena u mojot zivot mi e od filmot vanila sky so Tom Kruz koga bese sam vo cel nju jork... Ne sum mozel da spijam od togas ej i se sonuvam kako setam sam vo nekoja metropola. uf jezivo... inace od temnica ne se plasam ama se cuvstvuvam mnogu depresivno isto kako koga vrne dozd....
btw. sto bara temava vo Misterii?
 
Член од
17 ноември 2007
Мислења
42
Поени од реакции
0
abe aman ne prasvajte so to sho bara vo misteri:)onaka forumo e za diskusi..pa mislev deka e interesna tema za diskusija..btw neso nadvor od temata.."za sampione drzave cele za crno bele za crno bele"..partizan je najboli:Dmnogu gi postovam..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom