Се плашите ли од темнината? Зошто?

Clarkii

Hold me,Thrill me,Kiss me,Kill me
Член од
13 август 2007
Мислења
252
Поени од реакции
4
Да речеме дека и темнината е мистерија инаку во темница се чувствувам многу убаво ја сакам темнината уште од мал брат ми многу се плашеше од темнина па јас као постар и похрабар морав да му го чувам стравот и да одам навечер со него.
 

Orkad

The Master
Член од
5 октомври 2007
Мислења
1.010
Поени од реакции
10
Не ми е страв, незнам зошто ама повеќе уживам во темница, отколку во светлина.
Е јас знам, си се повампирил братче::..хехе:pos2:
А од темница не се плашам, ама секогаш кога си идам од негде, а е црна темнина, секогаш имам чувство дека некој иде зад мене(е тоа гадно чивство, ама го мразам брр)...
 

PxFxCx

Јужни Фронт
Член од
15 септември 2007
Мислења
452
Поени од реакции
4
Е јас знам, си се повампирил братче::..хехе:pos2:
А од темница не се плашам, ама секогаш кога си идам од негде, а е црна темнина, секогаш имам чувство дека некој иде зад мене(е тоа гадно чивство, ама го мразам брр)...
Abe ti kako tekstopisec na Fear Of The Dark od Iron Maiden da ne si ?! :pos2:
 

Ashley

بين الحياة والموت
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.043
Поени од реакции
35
Најчесто да, имам страв од тотална темница. Секогаш спијам со малку светлина во собата.
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Обожавам да седам во темно, не се плашам од темнина, некако кога се е темно , ја одмарам душата се одмарам себеси, и обично, одбегнувам јака светлина , собна или слично, а и кога спијам сакам да е потполен мрак :)
 

Janev

____________
Член од
27 март 2007
Мислења
2.856
Поени од реакции
58
од темнина не се плашам, и кога спијам, кога седам на комп, сака да е темнина, поубаво ми е така
 

_M@tR|x_

ПрвоТимец
Член од
1 декември 2007
Мислења
115
Поени од реакции
1
Не се плашам од темнина , а посебно кога спијам во темнина ми е баш убаво
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
241
Поени од реакции
5
Конкретно од темница не се плашам но кога сум во темница чувствувам како да има некој позади мене
 
Член од
7 декември 2007
Мислења
67
Поени од реакции
1
sakam da spiam vo skroz temno ,da gleam TV vo temno, no koga sum nadvor ... noke i uste nikoj da nema so mene trista filma ke si napraam:nesvest:
 
Член од
7 декември 2007
Мислења
9
Поени од реакции
0
темница.. страв ми е само коа ке ми се уврти некој филм у глава, или ако сум глеала некој хорор и готоо сеа тоа ке ми излезе.. како мала многу се плашев во темница.. сеа некако... не баш...
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
202
Поени од реакции
1
buuuu

Interesna e temava...Za moe mislenje..Eden den ja trcam i me kasna edno ku4e.Od togas me strav mnogu od kucinja.No,sega se pomina i se e u red..!:nesvest: barca.jpg ja prativ sl.bidejki sum za BARCAA!!!
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
202
Поени од реакции
1
Dobra tema...Jas se vrakam sekoj petok i sabota sam od carsija.I ziveam vo mnogu temno maalo i ic ne mi e strav:salut:
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
у глобала не ми е страв али има ретки моменти каде што ме фаќа страв
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
9
Поени од реакции
0
Neso od so najvise se plasam e temnica i toa ne od sea skoro tuku use koa imav 4-5 godini. Me nosea na baenja takvi sranja ali niso, a vaka koa se vrakam od iskacanje na pr. u 1 ili 2 uvek idam peski i ne mi e strav nezz zaso :icon_conf
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
сеа почнаа паранои да ме фаќаат навечер откако ги гледав сликите и видеата со духовите, не дека се плашам од духови туку сепак језиво е додека помислуваш на тоа додека си сам навечер
 

Kajgana Shop

На врв Bottom