Се каете ли што сте се иселиле од Македонија?

GhostLeader

ONE OVER ALL
Член од
20 април 2010
Мислења
2.473
Поени од реакции
643
Не,не се каам.GhostLeader значи ако некој замине од Македонија повеќе не е Македонец? Ебате логиката шо а имаш.
Epa logicar mesto nie da gledame da se naseluvame u Makedonija nie gledame da se iseluvame,i posle PA KAKO ZAPADNA MAKEDONIJA NEMA NIEDEN MAKEDONEC pa ke nema sto sakas da ima ? i kosovo imase 50% srbi po vtorata svetska vojna po sea ima 10% zatoa sto se razbegaja po evropa i srbija.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.187
Поени од реакции
14.460
Многумина од вас слушнале многу прикаски за таканаречениот Запад, многу посакуван и желба на многумина од вас ама кога ќе одите таму ќе видите дека не е ништо подобро од кај нас, само парите.
Многумина кои се иселиле не можат да кажат многу бидејќи со посао куча и куча посао не може да се види темната страна на капитализмот.
Yeah right...

ништо подобро бе само парите, све друго е исто...
--- надополнето: 7 април 2013 во 11:42 ---
Epa logicar mesto nie da gledame da se naseluvame u Makedonija nie gledame da se iseluvame,i posle PA KAKO ZAPADNA MAKEDONIJA NEMA NIEDEN MAKEDONEC pa ke nema sto sakas da ima ? i kosovo imase 50% srbi po vtorata svetska vojna po sea ima 10% zatoa sto se razbegaja po evropa i srbija.
Колку години имаш? 15?
 

GhostLeader

ONE OVER ALL
Член од
20 април 2010
Мислења
2.473
Поени од реакции
643
Што е,нема нешто добро да кажеш па сеа те интересираат моите години?

ИЧ ДА НЕ ТЕ БОЛИ.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Фактот за населување којго спомна одговара на 15 годишна возраст. Што мајка барам да се секирам за населување и наталитет кога државата стапот ја боли за народот?

Реков, нека се замараат со тоа политичарите, патриотите и пензионерите.
 
M

mordekaj

Гостин
Epa logicar mesto nie da gledame da se naseluvame u Makedonija nie gledame da se iseluvame,i posle PA KAKO ZAPADNA MAKEDONIJA NEMA NIEDEN MAKEDONEC pa ke nema sto sakas da ima ? i kosovo imase 50% srbi po vtorata svetska vojna po sea ima 10% zatoa sto se razbegaja po evropa i srbija.
Епа нелогичар,шо ги мешаш Македонците од западна Македонија у моабетов? Или пак Србите од Косово?Ко сите да избегале у странство.И темата на разговор е друго, а не дали некој е издајник или не.
 

GhostLeader

ONE OVER ALL
Член од
20 април 2010
Мислења
2.473
Поени од реакции
643
Епа нелогичар,шо ги мешаш Македонците од западна Македонија у моабетов? Или пак Србите од Косово?Ко сите да избегале у странство.И темата на разговор е друго, а не дали некој е издајник или не.
Зборот ми беше дека цел балкан живее економски лошо,што мислиш зошто живеам јас уште во западна Македонија ? дека сум рокфелер имам 2 милијарди долари и не ми треба да идам во странство нели... На цел свет му треба пари,ама да се остави родното место заради пари,извини ама според мене тоа е испод секое чуство на патриотизам.Ако до толку е за пари,не знам ете има секогаш војни овде на балканов,па може ете некој Македонец од странство да дојде да се бори како платеник против Македонија.Што се однесува до мене немам предрасуди и замерки ако го направи тоа.
 
M

mordekaj

Гостин
Зборот ми беше дека цел балкан живее економски лошо,што мислиш зошто живеам јас уште во западна Македонија ? дека сум рокфелер имам 2 милијарди долари и не ми треба да идам во странство нели... На цел свет му треба пари,ама да се остави родното место заради пари,извини ама според мене тоа е испод секое чуство на патриотизам.Ако до толку е за пари,не знам ете има секогаш војни овде на балканов,па може ете некој Македонец од странство да дојде да се бори како платеник против Македонија.Што се однесува до мене немам предрасуди и замерки ако го направи тоа.
Друже твое размислување,твое право.Шо е до мене може да ме сматраш и за предавник и за непатриот и за шо сакаш,твое право.Јас знам мене шо ми пружи мојата родна земја и какви услови имав.Ама мене ми е поважно моето семејство,така да....
 

GhostLeader

ONE OVER ALL
Член од
20 април 2010
Мислења
2.473
Поени од реакции
643
Друже твое размислување,твое право.Шо е до мене може да ме сматраш и за предавник и за непатриот и за шо сакаш,твое право.Јас знам мене шо ми пружи мојата родна земја и какви услови имав.Ама мене ми е поважно моето семејство,така да....
И мене не ми пружа кој знае какви услови па ете не мислам никогаш да се иселам.Затоа што ако не совеста ќе ме суди историјата за тоа,КАКО МАКЕДОНЦИТЕ СЕ ИСЕЛИЈА ОД МАКЕДОНИЈА И ЈА ОСТАВИЈА НА МИЛОСТ И НЕМИЛОСТ ДА ЈА РАСТРГНУВААТ.Само тоа..
 

GhostLeader

ONE OVER ALL
Член од
20 април 2010
Мислења
2.473
Поени од реакции
643
:) Историјата ќе ми суди??ма нека ми суди колку сака,нејзина работа.Ко Македонците да почнаа од сега да се одселуваат.Гледам ти шо се иселени од пред 50 и кусур години веќе ги суди историјата :icon_lol:
Има голема разлика од македонец и МАКЕДОНЕЦ.
 
Член од
20 јануари 2013
Мислења
399
Поени од реакции
472
Дали ке бидеш поголем македонец ако секојдневно ти го перат мозокот и дремеш по партиски штабови у твојата родна татковина,а некој гастербајтер се врака после 10 години пун кеш и на куката става македонско знаме ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom