Се е ок, нели?

  • Креатор на темата Сатори
  • Време на започнување

Aylin Mujica

*Ţħë Şęxïĕşŧ Pėŗśõŋ Ąłįßę*
Член од
4 февруари 2007
Мислења
88
Поени од реакции
1
Лејди Сатори напиша:
Се ли е во ред?
Ви се случило ли, да се чувствувате катастрофално, светот ви се распаѓа, ама сепак за да докажете дека сте силна личност која може да поднесе се, едноставно не покажувате или одавате никакви знаци дека е така?
DA SEKOGAS KOGA SE CUVSTVUVAM KATASTROFALNO NIKOGAS NE POKAZUVAM SLABOST ZASTO MRAZAM NEKOJ DA ME SOZALUVA!!
 

Едно Чупе

serial coffee drinker
Член од
6 февруари 2007
Мислења
17
Поени од реакции
1
Skoro sekogas taka pravam.Znam polesno e mnogu da se iskazes na nekoj ama ne go praktikuvam to mnogu.Jas go krijam to zad nasmevka.Sekogas sum nasmeana i raspolozena,iako se custvuvam neubo.Ama najmnogu mrazam koga ke vidis nekoj so kisela faca,i go prasas so mu e a toj ti veli nisto!:nerv:A ti si 1000000000000000000% siguren deka ne e vo red!
 

La Española

Лекот е отров!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
1.808
Поени од реакции
556
Aham! Vo posledno vreme toa postojano se slucuva :) Transparentna licnost sum i lesno mozes da vidish koga neshto ne sum vo red no... vo posledno vreme, dodusha vece eden dolg period nauciv da go krijam ona shto e vo mene. Mora taka inaku ce se sitat poveceto od strana :toe:
Samo loso e koga poradi tie maski, edno vreme se gubish, vece ne znaes dali si ti Ti ili e toa maskata...
 
С

Сатори

Гостин
La Española напиша:
Aham! Vo posledno vreme toa postojano se slucuva :) Transparentna licnost sum i lesno mozes da vidish koga neshto ne sum vo red no... vo posledno vreme, dodusha vece eden dolg period nauciv da go krijam ona shto e vo mene. Mora taka inaku ce se sitat poveceto od strana :toe:
Samo loso e koga poradi tie maski, edno vreme se gubish, vece ne znaes dali si ti Ti ili e toa maskata...
Тука си многу во право...понекогаш е тешко да знаеш кој од тебе зборува, лажниот или вистинскиот дел.:smir:
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Постојано кога сум пред други(дури и многу блиски луѓе), ставам маска на ведрина и се смеам, иако многу често порадо би плачела или би покажала бес.И не за да демонстрирам дека сум силна и оптимистична, туку затоа што имам некој фиксиран став у глава дека немам право да пренесувам лошо расположение и дека би ме отфрлиле доколку сум тажна или бесна(иако сум свесна дека не сум во право). Па затоа што другите се убедени дека јас сум стално happy и дека немам некои проблеми, постојано ме "опсипуваат" со нивните тешкотии, а моите не ги сфаќаат сериозно.Ипак главниот кривец за тоа сум јас.:(
 

PiNkGiRl

Queen of rain
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.717
Поени од реакции
8
Pa sto znam. MI se ima sluceno i da se pravam kako da e se Ok, a mi se ima sluceno i da ne mozam da glumam, pa koga se cuvstvuvam uzasno site da primetat. Zavisi od toa kako se cuvstvuvam i od situacijata vo koja se naogam.
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
691
Поени од реакции
3
Mi se ima poveke pati slucuvano da se custvuvam mizerno,ednostavno ne sakam da postojam, celiot svet se rusi nad mene,,megutoa kolku i da mi e tesko mnogu retko se otvoram da zboram so nekoj ednostavno se zatvoram vo sebe ne sakam da vlijaam na okolinata,neprijatno mi e moeto raspolozenie da go prenesuvam na drugite a ponekogas koa ne mozam da izdrzam i koa znam deka bi primetile deka neso ne e vo red so mene ednostavno izleguvam i setam sam taka mozebi mene mi e potesko megutoa gi zastituvam drugite od mojata negativna energija.
 
Член од
23 февруари 2007
Мислења
201
Поени од реакции
0
Јас се прам дек не ми е галје....и по некогаж успеват
 

CuCeNcE

perfectly imperfect
Член од
19 јуни 2006
Мислења
1.878
Поени од реакции
7
Можам да скријам дека ми е тешко од некоја особа што не ме знае добро...али од некои поблиски не!!Секогаш кога ми било тешко сум го кажувала тоа и со самото тоа што ќе кажам си олеснувам некако.Некој добар совет и муабет и више сум порасположена.
 
R

Razorblade Kiss

Гостин
Па да, тешко некој да ќе може да ме познае дека кога велам ок е,всушност не е ок...тоа можат само оние кои ме знаат подолго време.Не сум емоционално-патетична личност,па сега секој да ми чита од лицето дали сите овци ми се на број или некоја фали:)Можеби ми е тоа недостаток,кога ги потиснувам тие емоции пред другите,но ете,таква сум. Иако, признавам имам проблем и во другите искажувања на чувства, се забележува доза на конзервативност, но баш во периодов работиме на тоа. :salut:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
За жал, не сум од оние кои знаат умешно да ги прикријат своите емоции. Знам дека морам и тоа да го научам, затоа што до сега во мојот живот сум увидела дека луѓето ги искористуваат твоите слаби точки, ги искористуваат твоите емоции и дури го исмејаваат фактот што си емотивна личност.
Го имам сето тоа искусено, но се уште не можам да се смеам и да се преправам дека се е супер, не можам да се смеам или насмевнувам, ако ми се плаче.
Се надевам дека ќе се зацрвстам малку... морам ... заради себеси...
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Епа за ова чист пример е со брачед од Шведска ко ваѓав пари од автомат. Кај Т-Мобиле Охрид, Про кредит банка. :) Беше втори Август, гужва упм. Си извадов пари од автоматот и ко сум се свртел, ко сум се закачил во тој покривачот од автоматот, абе сите ѕвезди ги видов. И то нај јако е шо мноооогу се слушна. И тогаш ко погледнав шо ќе видам, сите во мене гледет, јас замалев од смеење, оти ко се слушна БАААФ отстрана луѓето почнаја да офкат место јас. Аиииии како се удри, ајјјј како го боли, леле види како се удри :nesvest: Ама јас се праев ко и мене да ми е смешно, иако болеше мнооооооогу. :( :icon_lol:
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Јас сум интровертна личност па така да тоа не е нешто невообичаено за мене.
 

Gadfly Baba

Registered Loser
Член од
20 февруари 2007
Мислења
997
Поени од реакции
21
Хех,кај мене е спротивно,кога се е катастрофално и проблематично(нормално дека може многу полошо да биде) знам дека сум на нормала и пробувам да се провлече работата некако,а кога идат работите како што треба,е тогаш ми треба тоа "СЕ Е ОК!",зш колку подобро ,дупло полош проблем излегува.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom