Се е ок, нели?

  • Креатор на темата Сатори
  • Време на започнување

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Избегавам да кријам.... Кријам само кога морам поради оправдани причини (некад и да се направам силна али тоа може само пред машко ако ме одбие или сл.), али најчесто си покажувам дека нешо не ми е ок.....
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Неможам да кријам,ретко кога се десило тоа...секогаш покажувам знаци доколку сум тажна или пак не е нешто во ред
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
239
Поени од реакции
5
Да, случувало се. И пак зависи од ситуација ама речиси секогаш сум успевала да го прикријам тоа шо го осекам.И не е лицемерно туку нормално, зашто па да си ги покажуваме слабостите, како никој да не знае пак дека тоа се е случувало на секој..
 
M

MIL

Гостин
Meka osoba sum retko pokazuvam hrabrost :kesa:no imalo momenti i koga znam da zastanam na zdrava noga i da kazam Mil moras hrabro i napred sepak zavisi od situacija
 

leila

.o0
Член од
10 октомври 2008
Мислења
862
Поени од реакции
46
Меѓу многуте такви ситуации, имав и една кога (смешно или не) ми кажаа дека кучето ми умре, а јас бев на работа и почнав да плачам, не можев да си ги приберам солзите. По 10 минути ме викнаа за симултан превод и идеја немав како ќе се извлечам. Појдов во тоалетот и си се гледав во огледало и си реков нема да оплескам сега, работата ми зависи од ова, издржи и кога ќе заврши с ветувам да се изнаплачам:toe: Многу има, ама ми текна сега на ова.:tapp:
 

Smile=)

културно-вулгарна
Член од
13 октомври 2008
Мислења
510
Поени од реакции
27
Кога сум со луѓе со кои не сум толку блиска не покажувам емоции.. Тогаш се е ОК.. немам никакви проблеми.. расположена, насмеана. Меѓутоа пред луѓето што многу добро ме знаат и да сакам не можам да одглумам..:toe:
 

Красулка

Replay & Undo
Член од
3 јануари 2009
Мислења
1.508
Поени од реакции
1.157
Мене во принцип почесто ми се случува ова,не е од причина што сакам да докажам дека сум силна личност туку од причина што не сакам да ги замарам луѓето со моите проблеми.Има неколку што ме знаат како дишам кои и без јас да кажам било што знаат дека нешто не е во ред со мене и нешто ми се случува и кои во било кое време се тука да ми дадат корисни совети и колку толку да ме смират откако секако добро ке се изнаплачам:pipi:
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Внатрешните превирања во таквите периоди ме исцрпуваат. Како да живеам со цела гарда луѓе во сопственото Јас, и на ниеден од нив не можам да му удоволам. Најизменично ми следат убави, па моменти во кои не е се` ок. Но, психата е моја сопственост, се` додека не почне да ме контролира. А моментално почнува. Сепак, се` поминало. Ќе поминат и овие отровно слатки забранети мисли за тебе... Се` е ОК.
 

Ајанта

Македонка
Член од
21 декември 2008
Мислења
580
Поени од реакции
37
Кога ми е најтешко, тогаш сум најцврста и најнепроѕирна, преферирам да си ги лижам раните во мракот на сопствената пештера, за да не ми ги наплујат муви!
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
596
Поени од реакции
99
Се ли е во ред?
Ви се случило ли, да се чувствувате катастрофално, светот ви се распаѓа, ама сепак за да докажете дека сте силна личност која може да поднесе се, едноставно не покажувате или одавате никакви знаци дека е така?
Да а дефинитивно постојат и такви луѓе пред кои не е препорачливо да се манифестираат такви симптоми:smir:
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.326
Поени од реакции
7.788
Се ли е во ред?
Ви се случило ли, да се чувствувате катастрофално, светот ви се распаѓа, ама сепак за да докажете дека сте силна личност која може да поднесе се, едноставно не покажувате или одавате никакви знаци дека е така?
Уф да, ама се е во начинот на размислување, ако човек е доволно уверен дека можи да го стори тоа, тогаш тоа е вистина.
 
Член од
27 септември 2007
Мислења
1.028
Поени од реакции
440
Кога се чуствувам катастрофално плачам и не ги потиснувам емоциите, едноставно неможам да го избегнам тој дел :toe:
 
Член од
12 август 2008
Мислења
501
Поени од реакции
30
Се е ок?неее,кога нешто не е во ред одма кажувам не издржувам да го сокријам тоа. :)
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Нормално.
Секогаш се е ОК.
Дури и кога си комплетно свесен дека се лажеш самиот себеси за тоа.
Дури и кога знаеш дека катастрофата чука на врата.
Последното што преостанува во такви случаи,е да си докажеш на самиот себеси дека можеш да го издржиш тоа.
Не поради некоја особена причина,не дека ќе имаш некоја корист,но сепак,си ја докажуваш својата сила на себеси и тоа прави да се осеќаш добро,дава барем малку светлина низ гомнариите што ти се случуваат во дотичниот период.
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Нормално.
Секогаш се е ОК.
Дури и кога си комплетно свесен дека се лажеш самиот себеси за тоа.
Дури и кога знаеш дека катастрофата чука на врата.
Последното што преостанува во такви случаи,е да си докажеш на самиот себеси дека можеш да го издржиш тоа.
Не поради некоја особена причина,не дека ќе имаш некоја корист,но сепак,си ја докажуваш својата сила на себеси и тоа прави да се осеќаш добро,дава барем малку светлина низ гомнариите што ти се случуваат во дотичниот период.
Себе-докажувањето дека си добар глумец и покрај се` е таа светлина низ гомнариите што се случуваат во дотичниот период. Тешко е да се најде некој кој може да ислуша, сфати или почувствува како се чувствуваш, so why bother being honest? Секогаш надвор од дома се` е ОК, насмевката ме дружи стално.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom