Серии од нашите телевизии :)

Член од
25 јули 2016
Мислења
1.084
Поени од реакции
950
Мајами Вајс одела на МТВ...? :unsure:

Него како се викаше онаа теленовелата што идеше на А1, а главниот женски лик се викаше Перла? :)
еми каде на друго место сме ги гледале тие серии, крајот на 80тите почеток 90тите некаде
други наши телевизии немаше

не беше мтв тогаш туку мрт или мртв
 
Последно уредено:

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.285
Поени од реакции
22.573
На Сител идеше оваа :

Oваа идеше после Херкулес :


На МТВ идеше Училиште на животот (француска тинејџерска серија) :
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Сопранови на А1 ја имаат давано. Многууу одамна.
И ја прекинаа после две сезони, не била гледана демек. А колку само беше уживанција секоја вечер од 22:00 кога ќе почнеше со добро познатата песна. Уф предобра серија.
Абе глупи се прајте сосила или што е работата, ова е за vintage серии кои се даваа порано а не бљувотините.



Unsolved mysteries



Оваа беше топ за да ти го поремети викендот, гласот на Стек + комбинација со петок вечер <3
Уште памтам една епизода за дух во хотел кој ги бркаше гостите, колку ноќи не спиени заради Стекот.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Уште памтам една епизода за дух во хотел кој ги бркаше гостите, колку ноќи не спиени заради Стекот.
сите тие случаи што беа со необјасниво прпаа :icon_lol:
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.285
Поени од реакции
22.573
Терористичка Келија на А1 после 24 серијата секогаш ја даваа накај 23.00.


И втората сезона од која дадоа само неколку епизоди пред да ја затворат А1.
[DOUBLEPOST=1504644919][/DOUBLEPOST]Оваа идеше на Канал 5 :
 
Последно уредено:
P

Patience

Гостин
И ЈАГ (Воен истражен судија) на МТВ. Заљубена бев у овој глумецов :icon_lol:, пред некое време заприметив на AXN ја даваа, седнав да ја гледам од пуста носталгија.
MV5BNjQ3NzIwNTA0N15BMl5BanBnXkFtZTcwMDU4Nzk0MQ@@._V1_UY268_CR4,0,182,268_AL_.jpg

И не знам дали се сеќавате, ама еден период и Пенсакола беше на МТВ, ептен кратко.
61o-bq1tlYL._AC_UL320_SR224,320_.jpg
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.649
Поени од реакции
81.694
Срам да ви е... Срам, срам, срам да ви е што не ја ставивте серијава. Најбоље тинејџ интро евер!!!


Фрејзер, Најлс, Еди, Дафне, Мартин и Роз... СЕРИИШТЕ!!!:cuc:

 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.072
Поени од реакции
11.057
Имаше и една серија околу 2004-5 на мтв мислам со стјуардеси.
 

Мачорка

Shining Star of Paektu Mountain
Член од
25 февруари 2011
Мислења
1.955
Поени од реакции
12.542
wind-at-my-back-season-02-08-600x550.jpg

Wind at my back, или во превод Поволен Ветар, идеше на некоја приватна телевизија, дали беше А1 не сум сигурна, знам само дека Хаб ми беше симпатија :love:, и се разочарав кога во последните сезони се изгрдачи и студираше теологија или така нешто, првите сезони ми беа најинтересни. А да, и многу се напнав коа ја сменија глумицава што ја глумеше мајката на Хаб и Буцко, таа новата ич не ја можев.

enhanced-buzz-22965-1435022437-14.jpg

Е заради оваа серија колку само домашни ми останаа ненапишани, колку лекции ненаучени, може ќе бев сега академик да не беше серијава.
Воедно ми даде некои тотално нереални очекување за средно школо, влагав у филм дека ќе живеам у магацин со друштво и ќе идам у школо со кола, сепак реалноста беше сурова, идев у средно со 24ка и спиев на кревет на спрат во детската која ја делев со брат ми.

Аааа @Scirea за малце ме претркал за серијава.:mad:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Е заради оваа серија колку само домашни ми останаа ненапишани, колку лекции ненаучени, може ќе бев сега академик да не беше серијава.
Воедно ми даде некои тотално нереални очекување за средно школо, влагав у филм дека ќе живеам у магацин со друштво и ќе идам у школо со кола, сепак реалноста беше сурова, идев у средно со 24ка и спиев на кревет на спрат во детската која ја делев со брат ми.
Не загина во боксерски меч овој со црнава маица? :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom