Сервери (кој каде игра). Само за официјалните сервери

Член од
8 февруари 2007
Мислења
2.931
Поени од реакции
249
како стојат цените за Game Card моментално во Југотон
 
Член од
16 ноември 2009
Мислења
299
Поени од реакции
86
како стојат цените за Game Card моментално во Југотон
Негде околу 1800-1900 денари. Ама стварно не се исплаќа, прво зошто е за два месеца, може еден месец интересно да ти е, другиот месец воопшто да не ти се игра. Хек ми се дешавало кога ќе уплатам за еден месец, уште во втората недела скроз да ми се здосади и да не ги изиграм останатите две недели.

Вака преку кредитна картичка ти е најубаво, прво е поефтино, месец дена коштаат 12.99 евра или 792 денари, што кога ќе собереш, доаѓа поефтино од Југотон за два месеца, второ никад не знаеш кога ќе ти здосади играта, вака побезбедно е. ;)

Иначе, Он-топик, играв на Azuremyst EU, тиња сервер, ама фини барем беа луѓето. Paladin и Mage.

Не сум го активирал акаунтот уште од летото, моментално ја чекам Star Wars TOR.
 

8A

2 + 2 = 5
Член од
15 јануари 2009
Мислења
78
Поени од реакции
11
Едно прашање:
Дали треба да ја имам купено ориганл WoW (Burning cursade, lich king, Catacylsam) за да играм на оргиналните сервер, односно само да плаќам месечно ?!
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Едно прашање:
Дали треба да ја имам купено ориганл WoW (Burning cursade, lich king, Catacylsam) за да играм на оргиналните сервер, односно само да плаќам месечно ?!
Треба да ги имаш купено игрите, со главната идат 30 дена гратис, со експанзиите не. После тоа си плаќаш месечно.
 

YuZe

Fortune favors the Brave
Член од
22 септември 2005
Мислења
992
Поени од реакции
656
Jas igram na Bleeding Hollow US, karakter Belisar, 85ka warrior. Porano imav rogue 80ka na Ragnaros EU
 
Член од
24 јануари 2011
Мислења
523
Поени од реакции
148
Ај некој македонец да ми каже каква е ситуацијата на Kazzak i twisting Nether???
Или дајте ми некој друг предлог за добар сервер сакам да мигрирам :)(Хордашки да биде)
 
Член од
22 мај 2011
Мислења
134
Поени од реакции
34
Ај некој македонец да ми каже каква е ситуацијата на Kazzak i twisting Nether???
Или дајте ми некој друг предлог за добар сервер сакам да мигрирам :)(Хордашки да биде)
Казак е лудница , нема да згресис ако одис тамо..Позз
 

DarkLord

Невиден малер
Член од
27 јануари 2007
Мислења
941
Поени од реакции
247
Шо е толку посебен каззак?
 
Член од
22 мај 2011
Мислења
134
Поени од реакции
34
Голема активност , пуг кога сакаш..(ако имаш ачивмент) , забава на чат :) и шознам ми делува како многу по "созреан" сервер за разлика од другите на кои сум бил..фростмане/равенхолд..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom