Семинарски, состави, есеи, задачи

Член од
5 јуни 2012
Мислења
7
Поени од реакции
9
Ве молаам !!! Ќе може ли некој да ми помогне за есеј... Есејот треба да биде составен со следниве зборови Беда, војна, неукост, болести, глад и студ...! треба да биде некаде од околу 100 до 150 букви... Ако може некој да состави барем нештоо ве молам !!! :(
 

ITK

Член од
10 октомври 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
51
Имате ли некои материјали за заштита од корозија?
--- надополнето: 6 јуни 2012 во 13:44 ---
Имате ли некои материјали за заштита од корозија?
 
Член од
7 јуни 2012
Мислења
8
Поени од реакции
0
ве молам помогнете ми за есеј за евгениј и онегин, (но не линкови од нет. затоа што на нив е расакжуван романот) ако може барем вовед ве молам, или нешто за романтизмот, за животот, за младоста , за љубовта :) ве молам
 
Член од
7 јуни 2012
Мислења
6
Поени од реакции
0
кој што може нека ми помогне.....ми треба семинарска за крсте петков мисирков со најмногу 12 страни ве молам помогнете некако ми треба итно за утре ... :(
 

petar_joker

OLD ROCKER
Член од
5 септември 2007
Мислења
1.249
Поени од реакции
57
Ае некој математичар ако може да ми ја реши задачава:

Во кој квадрант на координатната рамнина се наоѓа точката, ако нејзините координати (x,y) ги задоволуваат условите:
а) x < 0, y = 0
б) x = 0, y < 0
в) x = y

Она што ме буни е тоа што точките под а) и под б) лежат или на апцисата или на ординатата. :cautious:
Под в) мислам дека е или во првиот или во третиот квадрант.
а) На негативниот дел од х-оската или на граница меѓу втор и трет квадрант
б) На негативниот дел од y-оската или на граница меѓу трет и четврт квадрант
в) x,y>0 - Прв квадрант
x,y<0 трет квадрант
Поздрав
 
Член од
17 мај 2012
Мислења
14
Поени од реакции
4
ај некој ако има прашања за испит право на европска унија нека прати stojanova_verce@hotmail.com МНОГУ ЌЕ БИДАМ БЛАГОДАРНА многу ми е битно ;)
 
Член од
10 јуни 2012
Мислења
129
Поени од реакции
23
Nudime izrabotka na seminarski,esei,logoa,maturski,meni ,vizit karti,kompjuterska obrabotka na tekst,biznis planovi,statisticka obrabotka na magistratura,doktorati,anketi,prevod od angliski jazik,brzo i po mnogu povolni ceni.Gratis multimedijalna prezentacija na sodrzinite.
Cenovnik:
Seminarski-400 den
Esej-150 den
Logo-250 den
Maturska -350 den
Meni-500 den
Vizit karti-100 den za 100 karticki
Kompjuterska obrabotka na tekst-350 den
Biznis plan-150 den
Statisticka obrabotka na magistratura-500 den
Doktorat-600 den
Anketi-200 den
Prevod od angliski jazik-150 den
Kontakt preku inbox ili mail:freelanceuslugi@hotmail.com
Uslugi mozat da koristat i luge od drugite gradovi,dostava na trudot po e-mail i isplata na sredstva preku transakciska smetka.
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.599
Поени од реакции
7.194
Дечки, некој да не има материјал за берза, за македонската берза, да ми прати, ми треба за семинарска.
 
Член од
12 јуни 2012
Мислења
1
Поени од реакции
0
Дали можете да ми поогнете каде можам да најдам материјал за семинарска по трудово право на тема Работата на занаетчиството во хуманизмот ???:)
--- надополнето: 12 јуни 2012 во 17:40 ---
Дали можете да ми поогнете каде можам да најдам материјал за семинарска по трудово право на тема Работата на занаетчиството во хуманизмот ???:)
 
Член од
10 јуни 2012
Мислења
129
Поени од реакции
23
Дали можете да ми поогнете каде можам да најдам материјал за семинарска по трудово право на тема Работата на занаетчиството во хуманизмот ???:)
--- надополнето: 12 јуни 2012 во 17:40 ---
Дали можете да ми поогнете каде можам да најдам материјал за семинарска по трудово право на тема Работата на занаетчиството во хуманизмот ???:)
Jas mozam da ti izrabotam samo kazi za koga ti treba?
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.386
Поени од реакции
3.808
Ми треба материјал за семинарска по Бази на податоци на една од овие теми: Вовед во SQL, Triggers, DDL, DML или XML.Семинарската треба да ми е готова до вторник. :)
 
Член од
10 јуни 2012
Мислења
129
Поени од реакции
23
Napisi mi utre privatna poraka ,bidejki denes sum zafaten ke vidam sto mozam da napravam.
 

Joe_Satriani

Dream Theater Fan
Член од
30 ноември 2009
Мислења
79
Поени од реакции
106
1.JPG
да не има некој семинарска на некоја од овие теми? фала однапред​
 

Kajgana Shop

На врв Bottom