Секти

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.658
Поени од реакции
11.689
Ахахаа, виде не виде, си бувна нешто секташко :) И ти ко христијанските и муслимански секти: научи го ова и само ова е патот и вистината.
Не беше ти христијанин кој што велеше дека се друго е лажно? Нели треба Исус таму нешто, пат, вистина.. .или и Исус влегува во овој секташки симбол?
Де ај објасни се како стоиш со христијанството и ислам ;) Ако можеш мислам, бувни го Исус, дали како пророк дали како симбол, дали како вистински син на еврејски бог... како сакаш, да видиме која ли ти патека си ја тераш ... Чудна секта ќе да е ова! Страшно...

Ајде, добра ноќ :)

93 93/93

П.С. И не вели на луѓето фратер (брат на Македонски ако не си знаел), немаме ние ништо со твоите секташки муабети ;)
 

Gurdjieff

Bastardo dentro
Член од
12 јануари 2011
Мислења
3.645
Поени од реакции
1.264

Ајде добра нок месечинко златна...:confused:

Те збуни енаграмата?

Ти дадов домашно, на ноќна смена имаш време да бараш по тоа интернетот....:pos:
Утре немој неспремен да ми дојдеш....:)
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.658
Поени од реакции
11.689
Ќе прочита жена ти дека велиш некому месечино, ќе спиеш надвор со своите браќа од сектата, внимавај :)

Ајде, терај си секташкиот живот, не издржа да не споделиш што те научиле секташите... мораше нели? Ха, слаб дух, слаб ум... тоа прави, избувнува!
Ми запна мене секташ, Кроули и на крајот пукна...
Не ме интересираат секти и го знам ова од чиста радозналост, само не се палам ко тебе на глупости...
И чекам ти да изнапишеш што се имаш да кажеш за симболот, па јас да имам помалку работа, да напишам во 11 чекори што е :D
Да ми те подзасрамам, не за друго: не сакам виничани.

Ти уште после 2 години отекуваш со овој симбол како те пробудил... :facepalm:
Со кој јас мубетам... :D

Повели на мојот блог, има таму многу работи кои се допрени тука на форумот, отворен е за коментари, па прокоментирај нешто... тука секако нема нормален муабет со тебе - мислев ќе бидне нешто после 4 страници ама... ништо... :(

П.С. Слаб ти е дури и сарказмот иако те учев 2 години на тоа... проѕирен и беден... слабо учиш нови работи нели? Или сектата не ти дава да спознаеш нешто ново?
Како иде кај вас што го следите Гурџиев и Ошо оската на злото?
 

Gurdjieff

Bastardo dentro
Член од
12 јануари 2011
Мислења
3.645
Поени од реакции
1.264
ајде хепта да видеме до каде ја научи лекцијата...
свати нешто од енаграмата?
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.658
Поени од реакции
11.689
ајде хепта да видеме до каде ја научи лекцијата...
свати нешто од енаграмата?
Да бе, научив дека е ѓаволски знак скриен со премногу линии. Триаголникот е знакот на Сатурн (се зема како стршен бог) како Бина (Големото Море - види Стар Завет), трета сефира на Дрвото на Животот. Времето кое има власт на децата на земјата. Свртен нагоре значи се палиш и плашиш од времето и се би згазил ти за да си добиеш некакво си место во вечноста, макар тоа да е и пеколот. Слично како Сатаната! Добро сум разбрал? :D
Да почнам за искривениот хексаграм украден од евреите? Или доста е?
Ти викам јас секташ си, ти не!

Значи ти воопшто не ме читаш, онака си пишуваш сам со себе си по се изгледа... Добро е!
Па што напишав јас тука? Си запнал да го буткаш тој секташки симбол под сечиј нос и тоа е тоа а? Ц ц ц :facepalm:
Реков дека секти не ме интересираат, но сепак од радознлост - знам за симболот и не ме воодушевува воопшто.
Досаден си веќе со своето незнаење, виде не виде пак симболот, сега ќе дојде муабет за испитни сесии, оценки како делиш... Видено бре, не ме терај да бидам пророк во однос на твоето дејствување на форумот? Нема што ти да прашуваш. Немаш знаење за да прашуваш и да ти се одговара.

Туку... Гурџич, ај чао, доста ми е од тебе, малку на игнорирање! Не си воопшто добар соговорник. Јас се отепав пишувајќи, разоткривајќи те, ти освен „смешен си ми “ и бедни закани од твоја стрна, нема ништо во однос на мене...
Марш ајде бркај фантоми на друго место. Ми здосади твојот секташки ум...

П.С. И што си запнал со овој секташки симбол? Знаеш дека секташите се расфрлаат со симболи и тоа е една од работите по кои ќе ги препознаеш? Одлучи се дали си христијанин, муслиман, ошовец, гурџиевец или комбинации од ова грдејќи своја внатрешна секта...
 

Gurdjieff

Bastardo dentro
Член од
12 јануари 2011
Мислења
3.645
Поени од реакции
1.264

Фратер, ќе те молам да не трескаш глупости ако не го разбираш...:facepalm:
Едноставно речи...не го разбирам и јас ќе размислам дали да ти го објаснам или не, ако имам воља нели.

Енаграмата дава одговор на сите прашања во животот, објаснува што и како требе да биде, и зошто е тоа така.
Нема врска со сатани, секс на гробишта и пиење крв на мачки.:pos:

Значи цела ноќ си преспал на работа, а ти реков да прогуглаш малку и да научиш нешто. Ама ти ука не фаќаш и после јас сум ти крив што не разбираш и не ме сфаќаш што зборам.

ПС. Не се оптеретувај со тоа што сум јас, тешко да ме разбереш, него гледај ти да се извлечеш од сектата, а не да лажеш и други деца да заглават како тебе.
 
W

Werther

Гостин
Фратер, ќе те молам да не трескаш глупости ако не го разбираш...:facepalm:
Едноставно речи...не го разбирам и јас ќе размислам дали да ти го објаснам или не, ако имам воља нели.

Енаграмата дава одговор на сите прашања во животот, објаснува што и како требе да биде, и зошто е тоа така.
Нема врска со сатани, секс на гробишта и пиење крв на мачки.:pos:

Значи цела ноќ си преспал на работа, а ти реков да прогуглаш малку и да научиш нешто. Ама ти ука не фаќаш и после јас сум ти крив што не разбираш и не ме сфаќаш што зборам.

ПС. Не се оптеретувај со тоа што сум јас, тешко да ме разбереш, него гледај ти да се извлечеш од сектата, а не да лажеш и други деца да заглават како тебе.
Дали има било какви шанси, да напишеш пост во кој нема да користиш лични навреди и провокации кон соговорникот ? Дали некогаш ќе спориш со постот на членот ? Ти си најпрепотентниот,најневоспитаниот и најисфрустрираниот член на Кајгана. Ever.

Гледај Хептаграм колку културно ти напишал. Долго, содржајно и секогаш фино накитено со смешковци.

Ај за промена напиши еден пост, еве за тоа енаграмата (шо и да е ! ), постулирај, елаборирај, факти изнеси.

Освен ad hominem, друго нешто ќе видиме ли од тебе ?
 

Gurdjieff

Bastardo dentro
Член од
12 јануари 2011
Мислења
3.645
Поени од реакции
1.264
Дали има било какви шанси, да напишеш пост во кој нема да користиш лични навреди и провокации кон соговорникот ? Дали некогаш ќе спориш со постот на членот ? Ти си најпрепотентниот,најневоспитаниот и најисфрустрираниот член на Кајгана. Ever.

Гледај Хептаграм колку културно ти напишал. Долго, содржајно и секогаш фино накитено со смешковци.

Ај за промена напиши еден пост, еве за тоа енаграмата (шо и да е ! ), постулирај, елаборирај, факти изнеси.

Освен ad hominem, друго нешто ќе видиме ли од тебе ?

На тебе е џабе да ти објаснувам. Не е мое заспани атеисти да пробудувам.
Вечер на диско а утре на црква да ми одиш.
 
W

Werther

Гостин
Ти си печен за во нивната секта....
Паѓаш на лајкчиња и смешковци, без да се потрудиш да разбереш која е суштината.
Оф леле, која е суштината бе несреќо една ? Ти демек ја разбра ?

Суштината бе... Кажи жити се која е, тие немиените, неписмените, небричените индијски копуци ? Тие ли се суштината ? Бладањата твои ако се суштината, порадо би да не сум запознаен со истата.
 

Gurdjieff

Bastardo dentro
Член од
12 јануари 2011
Мислења
3.645
Поени од реакции
1.264
Оф леле, која е суштината бе несреќо една ? Ти демек ја разбра ?

Суштината бе... Кажи жити се која е, тие немиените, неписмените, небричените индијски копуци ? Тие ли се суштината ? Бладањата твои ако се суштината, порадо би да не сум запознаен со истата.
Ајде да бидам стрплив со тебе...еве ќе пробам.
Суштината...еве го одговорот:
Абе кој очекуваш да те разбере....:confused:
Езотеријата е токму тоа....соговорникот (кој и да е ) да се запознае самиот себе.
Браво Боди.....најмудро прашање до сега кое воедно дава и најдобар одговор, нормално под услов да разбира соговорникот..:pos:..(кој и да е)
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
2.733
Поени од реакции
1.226
денес на врата ми дојдоа оние што ти го нудат списанието стражарска кула
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.658
Поени од реакции
11.689
денес на врата ми дојдоа оние што ти го нудат списанието стражарска кула
Какво е пак тоа списание? Кој го печати?
Сигурно се христијански секташи... пак ќе спасуваат некој! Од врата на врата...

П.С. Најдено! Ете ги бре... ЈЕХОВИНИ СВЕДОЦИ го принтаат ова и „спасуваат“! Абе бегај таму :D
Види го ова! Перење ум на мали деца! Стршно!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom