Секс школо

ficdogg

221b
Член од
29 септември 2008
Мислења
1.105
Поени од реакции
699
не ти е глупо некој да те праша за ова? ко од марс паднати да се
Следниот пат кога некој ќе те праша ова, кажи му дека не е важно, колку и да биле, сите се во минатото, и дека сега си со него и само тоа е она што е важно.
Ако и после ова напиња, кажи му искрено. Неговата реакција ќе ти каже во која насока ќе иде врската, и дали воопшто вреди да се замараш сериозно со типот.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.794
Поени од реакции
21.204
не ти е глупо некој да те праша за ова? ко од марс паднати да се
На следниот што ќе те праша вакво според тебе недолично и глупо пршање , ке му одговориш како од пушка во дипломатски стил:
Сигурно со поќе од тебе ;)
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
Абе и да те праша, и што кога ќе те праша? Ти паѓа гордоста некако или срам ти е да ја кажиш бројката, не ми е јасно.
Ти ко женско, ваљда решаваш сама со кој спиеш и што правиш, друг и да му смета тоа, не може да смени, така што, нивен проблем, јас уопште не сфаќам зашо тоа тебе да те замара. Фактички ти сама му даваш значење на нешто небитно.
Види, и не е баш толку нормално. Зависи од ситуацијата. Во еден случај може да е клиничка посесивност, во друг да си зборите кежуал за минатото со цел да станете поинтимни познавајќи се повеќе. Ама да базираш дали ќе си со некој/а поради x бројка партнери позади е знак на запоставен ум.

Ќе размислиле дали ќе ја ебеле ако И ВЛЕГЛЕ 20 ВО РУПА.
Кој воопшто пишува уште така?

Мене да ме праша некоја колку сум имал пред да преминеме на некое следно ниво ќе и кажам да си бара дечко во манастир. Со фимоза.

И Колозов почина, а некои уште живеат во тоа време. Баш поради таквите социолошки стеги и притисоци, луѓето ги прифаќаат тие заостанати вредности и живеат во комплетна ископлексираност. Уште бараат девојка за женење која имала само еден дечко кој ја скинал дури у прва факултет. Сите други кои ја прифатиле својата сексуалност и уживаат во животот се курви. Поготово после тоа кога "баш" на нив нема да им дадат. Тогаш се курвишта.

Порано барем на форумот немаше сељаци.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Види, и не е баш толку нормално. Зависи од ситуацијата. Во еден случај може да е клиничка посесивност, во друг да си зборите кежуал за минатото со цел да станете поинтимни познавајќи се повеќе. Ама да базираш дали ќе си со некој/а поради x бројка партнери позади е знак на запоставен ум.

Ќе размислиле дали ќе ја ебеле ако И ВЛЕГЛЕ 20 ВО РУПА.
Кој воопшто пишува уште така?

Мене да ме праша некоја колку сум имал пред да преминеме на некое следно ниво ќе и кажам да си бара дечко во манастир. Со фимоза.

И Колозов почина, а некои уште живеат во тоа време. Баш поради таквите социолошки стеги и притисоци, луѓето ги прифаќаат тие заостанати вредности и живеат во комплетна ископлексираност. Уште бараат девојка за женење која имала само еден дечко кој ја скинал дури у прва факултет. Сите други кои ја прифатиле својата сексуалност и уживаат во животот се курви. Поготово после тоа кога "баш" на нив нема да им дадат. Тогаш се курвишта.

Порано барем на форумот немаше сељаци.
Реално ако гледаме, од 100 души, дали 10 не се замараат со колку била, дури мислам дека и тоа 10 ми е оптимистичка бројка.
Овој 18 годишниот што го пиша тоа - 20 во дупка, а и таквите ко него мислам дека нема потреба да ги цитирам и да се замарам да им објаснувам нешто што они поинаку си го сфаќаат. За нив секоја е курва, во одреден момент, а може и невина да е девојката. Нема поента да трошам време и тастатура на нив.
Она што сакав да го кажам е тоа дека не треба девојките да се замараат за тоа. Ко да се под притисок некоја таква будала што ќе каже. Едноставно, ако ти се кажува бројката, кажи си ја, ако не сакаш, не мораш. Тоа дали ќе те праша, више реков, има повеќе од 90% некогаш да се постави тоа прашање. Како ќе реагира типот или девојката е друга работа, која покажува колку некој вреди да имаш нешто повеќе или да го баталиш моментално.
 
П

Пепси_

Гостин
колку сака нека е кежуал муабет тоа да те воде низ врската е промашај.

Ако те интересира искуство = провери си на дело сам ако ви чине супер
ако не ти/неа/ви чине ај пријатно

Ако тоа ти значе сигурност дека нема да те подјебе со друг е голем кикс

@MAJA 345 Остај на форум,какво мислење ќе имаш за дотичниот ако ти го плесне тоа прашање ?
 

Silvio

Strength And Honor
Член од
21 јануари 2009
Мислења
311
Поени од реакции
166
Малограѓанштина е да судиш девојка по тоа колку партнери имала. Ако не успеала да има убава врска со 3јца партнери што треба да направи? Да се земе со 3тиот пошто 4иот ќе ја смета за блудница??
Важно е да ме сака да и останам последен, чим тоа го постигнам се друго е небитно.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.459
Поени од реакции
10.156
По колку време да се има секс, и зошто ако се има одма штом се пружа шанса изгледа како лесна девојката? И зошто по дифолт се поставува прашањето: Со колку мина си била досега? Да се мочам во клишето.
Една ми се налути зошто не и го поставив тоа фамозно прашање.Едноставно не ми беше гајле,а цела драма се направи.

Сега што правиме?
 
Член од
18 октомври 2014
Мислења
124
Поени од реакции
288
Што мислите, ја разбираат ли момците енергијата на девојката после секс/оргазам? ;)
Со еден мој другар дебатиравме, и вика не можам да ви ја разберам. Нормално зависи и во кој дел од денот/вечерта е дешавката, ама момците обично сакаат да продолжат со релаксација, заспивање, а ние девојките можеме за работа да се фатиме :D
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Што мислите, ја разбираат ли момците енергијата на девојката после секс/оргазам? ;)
Со еден мој другар дебатиравме, и вика не можам да ви ја разберам. Нормално зависи и во кој дел од денот/вечерта е дешавката, ама момците обично сакаат да продолжат со релаксација, заспивање, а ние девојките можеме за работа да се фатиме :D
Која црна енергија? :icon_lol:
Па и за работа да се фатам, no way. Тоа ми се единствените минути во животов кога се ми е розово и сите се прекрасни, и животот е убав, и дрвјата се уште зелени ...
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
870
Utre prv pat kje imam odnos so devojka mi ako moze nekoj poiskusen da mi objasni sto kako,izvinete na latinicata.
 

Пропалица

Мртов/а
Член од
25 јуни 2011
Мислења
2.866
Поени од реакции
1.406
И зошто по дифолт се поставува прашањето: Со колку мина си била досега? Да се мочам во клишето.
А што има лошо овде во прашањето? Па ако е со тебе има право да знае со колку си била и мораш да му одговореш ИСКРЕНО.

Што да се праве дојде такво време жените како шајки да се коват.. А тавките не требат

Или пак вас жените се срамете да оговорете на тоа прашање пошто сте биле работени како Фичо за ефтини пари од газда на газда?

Јас првата која ја имав ја прашував не само со колку била туку и на која воздраст биле тие што била, која година биле, какви биле и зошто била со нив и се детелано тоа мора да се знае и на крајо испадна дека била со повеќе од 3ца па морав да ја фрлам пошто доста работена ми изгледаше а таквите не ми требат а додуша и верна не ми стоеше...

Никој не сака некоја работена, јас пример таквите ги користам и ги фрлам во кофче како опакофка од милка чоколадо.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
А што има лошо овде во прашањето? Па ако е со тебе има право да знае со колку си била и мораш да му одговореш ИСКРЕНО.

Што да се праве дојде такво време жените како шајки да се коват.. А тавките не требат

Или пак вас жените се срамете да оговорете на тоа прашање пошто сте биле работени како Фичо за ефтини пари од газда на газда?

Јас првата која ја имав ја прашував не само со колку била туку и на која воздраст биле тие што била, која година биле, какви биле и зошто била со нив и се детелано тоа мора да се знае и на крајо испадна дека била со повеќе од 3ца па морав да ја фрлам пошто доста работена ми изгледаше а таквите не ми требат а додуша и верна не ми стоеше...

Никој не сака некоја работена, јас пример таквите ги користам и ги фрлам во кофче како опакофка од милка чоколадо.
Нели пред некое време плачеше дека си девица? Мислам, тоа беше очај, се живо буквално сакаше да клецнеш, дури во ЉиС имаше проблем со некоја постара тетка, медицинска сестра или што и да беше.
За многу кратко време стана експерт за која каква е.
Помисли вака - да не биле тие такви, може за неколку години тек некоја ќе се решеше да ти ги рашири нозете за да видиш конечно од кај си излегол.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom