Секс школо

Член од
7 август 2009
Мислења
13
Поени од реакции
0
Ако не ти се плодни денови не му ја мисли, шансите за бременост ти се граничат со 0.

http://www.idividi.com.mk/extras/plodni_denovi/index.asp :helou::wink:[/quot

poslednata menstruacija mi bese na 18 juli , a toa se sluci na 5 avgust pa po nekoja logika ne bi trebalo 5 avgust da e ploden den . aj ako saka nekoj neka mi kaze za da znam za sigurno .

A dali se zatrudnuva samo koga ti se plodni denovi ili i vo neplodni . ve molam za iskren odgovor
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
да, ако имаш редовна менструација од 28 дена тогаш 5 август не треба да ти биде плоден ден. а ако имаш нередовн менструација секој ден би можел да ти биде плоден. професорката по гинекологија ни кажа пример каде жената забременила во 5 ден од менструалниот циклус(т.е 5 ден после истекувањето на течноста од матката) што значи дека жената имала рана овулација, што не би знаечло дека и кај тебе тоа не можело да се случи.
не сакам да ти влеам страв ама биди смирен аи провеи си..иначе според мене не си бремена ама не можеш да бидеш сигурен додека не се увериш самата...
 
Член од
11 октомври 2008
Мислења
1.258
Поени од реакции
101
A dali se zatrudnuva samo koga ti se plodni denovi ili i vo neplodni . ve molam za iskren odgovor
До сега 100 пати ќе отидеше до аптека и ќе провереше, но ете форумот ти е посигурен извор o_O
Можеби не си а можеби си затоа што е сигурно сигурно вака никој не може да ти каже точно, преку форум.
Ова е ум за следниот пат.
 
Член од
7 август 2009
Мислења
13
Поени од реакции
0
Дали може да се забремени само во плодни денови?

ve molam za sovet . Mnogu mie bitno . posleden pat mi dojde na 18 juli a mojot prv odnos se sluci na 5 avgust . dali 5 e ploden den ili ne e , i dali samo vo plodnite denovi mozes da zabremenis ?
 
Член од
6 мај 2009
Мислења
33
Поени од реакции
2
Plodnite denovi moze samo na ginekolog da ti gi odredat,zavisi od redovnost na menstruacija i dr,,,,zatoa ne slusaj nikoj koj ne e kompetenten da ti kazi,,,tuku odi si na ginekolog i ne postavuvaj veke takvi prasanja te molam!!!
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.417
Знаеш како се викаат паровите кои бројат и имаат секс само во неплодни денови? Родители.

Можеш да забремениш и во „неплодни“.

И што ти текна да имаш незаштитен секс, па уште и да заврши во тебе? Ајде, не се секирај - не е така лесно да се забремени. Памет во глава за друг пат.
 

Paranoik

내 ♡, ∞.
Член од
10 август 2008
Мислења
1.873
Поени од реакции
451
А да одиш на гинеколог, наместо да отвараш 100 теми за овој проблем? :nesvest:
Никогаш не можеш да бидеш сигурна, освен ако не побараш помош од правилната личност.
Со броење и ствари ништо нема да постигнеш.
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Може и сама да си провериш плодни денови ти пратив на профил.
Инаку не паничи аман, како може да си бремена алоо??
Поубо немај секс ако вака паничиш на секое за ништо! -.-
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Имаш тема секс школо за вакви работи, ќе ја спојам, не мора за секое прашање тема нова. И за вакви сериозни работи како што е неинформираноста за бременост/полови болести, секогаш прашувај стручни личности, не прашувај на форуми.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Ve molam mnogu mi e vazno !!! Dali pri prv seksualen odnos bez koristenje na zastita moze se zabremeni dokolku partnerot voopsto ne ni svrsi , znam deka nema logika ama pak me e strav , duri ni dvajcata ne ni osetivme deka sum skinata . Duri doma koga si otidov vidov deka imam krv na gakite ne ni osetiv deka se slucilo toa. A odnosot traese 2-3 min samo dvapati vleze i izleze i tolku , ke ostavavme za utredenta bidejki ne nosese kondom ama na krajot bide rabota . NE NI OSETIVMI DEKA SE SLUCILO toa ama decko mi ne ni svrsi ama pak me e strav VE MOLAM ZA SOVET . Odnapred vi blagodaram
Aaaaaaaa кршшшшшш приказна, ааааааа :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:!!

Оди бре, оди зајавај го уште едно седумосумнајсе пати, со по два напред два назад (т.е. малку подолго нека траее овојпат) па после, особено кога ќе сврши јави ни се за совет, аааааа!!! Кршшшшш! :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
6 јули 2009
Мислења
37
Поени од реакции
0
Едно прашање кое многу ме замара...
Може ли после 2-23 секса ( лежење ) девојче да остане невино односно да не биде скинато.
Постои ли нешто како еластичен химен или мал пенис или неискусен ебач што може да допринесе до тоа после неколку секса да остане девојче нескинато???
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Едно прашање кое многу ме замара...
Може ли после 2-23 секса ( лежење ) девојче да остане невино односно да не биде скинато.
Постои ли нешто како еластичен химен или мал пенис или неискусен ебач што може да допринесе до тоа после неколку секса да остане девојче нескинато???
Да, постои еластичен химен. Мислам дека нема везе големината на пенисот или искуството на ебачот во кинењето на хименот. Ако нејќе од прв пат, тогаш од втор или трет ќе се скине и после се е полесно :)
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
Да си прашам нешо ...
Дали првиот пат ве печеше (за девојчињата), знам дека боли а за да пече ???
Дали е до кондомот или поради тоа што и е прв пат ?
 

HEATHY

BARCA!
Член од
21 јуни 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
154
Абе иам 15 години не сакам да делам тука совети хах... за штипјанката, јас како што знам дека во тие плодни денови, секако се забременува, онака фиксно, а за тие неплодните се забременува ама не е сигурно. А ако не свршил во тебе шо се замараш?


росонери, шо бе даде да не беше потпален кондомот :smir:
 

creator_92

haker4e
Член од
16 јануари 2009
Мислења
188
Поени од реакции
3
луге ај вака едно прашање кажете ми кој се смптоми на бременост у првиот месец -девојчево ја боли стомак два дена веке без престан и и се лоши поврајќа кажете дали би можело да бидат знаци на бременост бременост или нема врска?фала
 

Kajgana Shop

На врв Bottom