Секс школо

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
auuuu i toa kako.sea za nekogo e isto.AMA PAK NE E ISTO KOA CE FACAS NESTO SO KESA NA RAKA I BEZ KESA.OD TOJ PRIMER POJDI.PA ISTO TI E VO SEXOT,BEZ KONDOMOT E SEKOGAS BOLJE.I SAMO POGRIZI SE DA GO VADIS NA VREME,I NEMA DA TI TREBA NIKOGAS KONDOM.SAMO KOGA SI PIJAN STAVI KONDOM.HEHEH
Глупости. И за време на пенентрација се лачи сперма. Не е само крајот опасен.
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Никој нема одговор на прашањево ???
Сперматозоидите изумираат за половина час откако ќе бидат ејакулирани. Ова важи за надворешни услови или исто како да си сврѓил во чаша. Единствено да преживеат е ако се замрзнат i guess.
 
Член од
6 јули 2009
Мислења
37
Поени од реакции
0
Не те сфаќам. Сперма веќе изложена на надворешни услови или пак мислиш секс со кондом па потоа секс без кондом и демек спермата вториот пат ке ти биде безопасна?
Мислев на тоа ако веќе еднаш си свршил следните 8 часа ако свршиш повторно спермата е плодна или неплодна???
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Сперматозоидите изумираат за половина час откако ќе бидат ејакулирани. Ова важи за надворешни услови или исто како да си сврѓил во чаша. Единствено да преживеат е ако се замрзнат i guess.
Мислев на тоа ако веќе еднаш си свршил следните 8 часа ако свршиш повторно спермата е плодна или неплодна???

Друже спореди ги одговорите бе:toe:

Значи половина час откако ке ги исфрлиш изумираат,а после 8 часа ако свршиш повторно нормално дека ке се плодни.:toe:
 

creator_92

haker4e
Член од
16 јануари 2009
Мислења
188
Поени од реакции
3
луѓе да се пофф вака надминав двоцифрено бројче на секс искуство и онака сега ние топ и едно големо фала до вас за советите и помошта и онака сега уште 5-6 дена треба да добие па верујте ќе частам:)
 

HEATHY

BARCA!
Член од
21 јуни 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
154
аааај честита :helou:
 
Член од
7 август 2009
Мислења
13
Поени од реакции
0
strav mi e !!!!

Ve molam mnogu mi e vazno !!! Dali pri prv seksualen odnos bez koristenje na zastita moze se zabremeni dokolku partnerot voopsto ne ni svrsi , znam deka nema logika ama pak me e strav , duri ni dvajcata ne ni osetivme deka sum skinata . Duri doma koga si otidov vidov deka imam krv na gakite ne ni osetiv deka se slucilo toa. A odnosot traese 2-3 min samo dvapati vleze i izleze i tolku , ke ostavavme za utredenta bidejki ne nosese kondom ama na krajot bide rabota . NE NI OSETIVMI DEKA SE SLUCILO toa ama decko mi ne ni svrsi ama pak me e strav VE MOLAM ZA SOVET . Odnapred vi blagodaram
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
ааа па два пати влегол и излегол и тоа траело 2-3 мин 100% било скок пук со задршка онака мераклиски 1 мин без вадење :pos2: шала на страна најубаво ке биде да не се тресеш мн мн и да не му ја мислиш да идеш во аптека да си купиш еден тест за бременост имаш од 88 до не знам таму 150 денари да си го направиш и да си бидеш на чисто и следен пат со кондом и тоа има сеа нови glow in the dark посигурни се ПОЗЗ
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Ма речиси 99,9% нема шанси да си бремена.
Иако може да се затрудни и од предсемена течност, сепак шансите се минимални. Речиси исти колку и да ти се скине кондом :)
Така да уживај не се секирај, али за вечер купете си кондоми, очигледно ќе трае подолго од 2 минути :)
 
Член од
7 август 2009
Мислења
13
Поени од реакции
0
ama toa se sluci onaka instinkto ne ni planiravme na takvo nesto , dogovorot bese za utre denta ama ete se sluci , samo ne znam zs nisto ne osetiv koga se sluci toa ama bas nisto . FALA VI MNOGU NA SITE sega mi e polesno
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Ма речиси 99,9% нема шанси да си бремена.
Иако може да се затрудни и од предсемена течност, сепак шансите се минимални. Речиси исти колку и да ти се скине кондом :)
Така да уживај не се секирај, али за вечер купете си кондоми, очигледно ќе трае подолго од 2 минути :)
А бидејќи сепак се работи за нешто многу битно во животот - да кажеме дека 99.9 не е доволно, така?

Оди на доктор, направи и понатаму тест за бременост, не се задоволувај само со тешење од кој било од нас членовите на кајгана.
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
леле девојче, олабави не ти е ништо. јас ти гарантирам, гинеколог сум. аматер. 100% не си трудна!
 
Член од
5 август 2009
Мислења
1.295
Поени од реакции
484
Ако не е тајна колку години имаш? Колку и да имаш би требало да знаеш како се прават деца пред да имаш сексуален однос. Совет ... пред да дојде вечерта која сте ја планирале, сурфни и прочитај малку повеќе или позборувај со некој(а) близок(ка).

Е сега ... баш ме интересира, што е тоа што не сте го осетиле? Дали си ти сигурна дека он не свршил и најинтересно (пошто велиш ти не си осетила) дали си сигурна дека си изгубила невиност (крвта не е доказ дека Ти си изгубила невиност, можеби тоа бил он а не сака да ти каже)?

Во секој случај, со среќа...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom