Секс школо

don PASCAL

Tne last Don Protected By the Mafia..
Член од
2 октомври 2007
Мислења
647
Поени од реакции
19
dali e dobro da i svrsis za zenskata vo usta
i taa da go goltne:vozbud: :vozbud:
 

KoNtEjNeR

sapun
Член од
19 декември 2005
Мислења
2.306
Поени од реакции
44
e ajde be dali e dobro sho mislis ti ?
pa normalno sekoj si ima svoe mislenje
nekoja go saka toa nekoja nejke
nekoj se gadi nekoj ne.. sekoj za sebe so svoite zelbi i svakanja
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Ne moze da zabremeni od goltanje, ako toa ti bese prasanjeto =))
 
Член од
26 ноември 2007
Мислења
13
Поени од реакции
0
Би сакала да ве замолам за помош!Имам 16 години и наскоро треба да го имам мојот прв сексуален однос. Би сакала да знам како да се заштитам, затоа што пилули не можам да земам, а сепак не сакам да се случи нешто што не треба. Слушнав дека најдобро решение е да употребам кондом и притоа да внимавам да не е некој од моите плодни денови, па поконкретно моето прашање би било:Кој вид на кондом е најсигурен и има најмала шанса да пукне и секако како да одредам кои се моите плодни денови? И уште едно мало прашање да бидам осигурана ако дојде до неволја - дали ги има пилулите деј афтер во аптеки и колку пари чинат?
Ве молам уште еднаш за совет затоа што сум многу збунета, и однапред фала:nesvest:
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Би сакала да ве замолам за помош!Имам 16 години и наскоро треба да го имам мојот прв сексуален однос. Би сакала да знам како да се заштитам, затоа што пилули не можам да земам, а сепак не сакам да се случи нешто што не треба. Слушнав дека најдобро решение е да употребам кондом и притоа да внимавам да не е некој од моите плодни денови, па поконкретно моето прашање би било:Кој вид на кондом е најсигурен и има најмала шанса да пукне и секако како да одредам кои се моите плодни денови? И уште едно мало прашање да бидам осигурана ако дојде до неволја - дали ги има пилулите деј афтер во аптеки и колку пари чинат?
Ве молам уште еднаш за совет затоа што сум многу збунета, и однапред фала:nesvest:
За првиот пат најдобар ти е кондомот,шансите да пукне се мали но сепак постојат,користи Дурекс за поквалитетна заштите,да доколку дојде до невоља постојат пилули кои се зимаат до околу1ден по односот,не ти се многу скапи,а за понатака како заштита стручно ти ги препорачувам пилулите кои се најсигурното средство може да ги пие секоја сексуално активна и пасивна жена бидејки имаат и други намени:) Ова е општо на твоето прашање ако има нешто подетално прашај тука или прати ПП поздрав
 
Член од
26 ноември 2007
Мислења
13
Поени од реакции
0
За првиот пат најдобар ти е кондомот,шансите да пукне се мали но сепак постојат,користи Дурекс за поквалитетна заштите,да доколку дојде до невоља постојат пилули кои се зимаат до околу1ден по односот,не ти се многу скапи,а за понатака како заштита стручно ти ги препорачувам пилулите кои се најсигурното средство може да ги пие секоја сексуално активна и пасивна жена бидејки имаат и други намени:) Ова е општо на твоето прашање ако има нешто подетално прашај тука или прати ПП поздрав
Но, сепак постојат повеќе видови,многумина ме советуваа дека Дурекс перформанс биле најдобри и најиздржливи, дали е точно??
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Но, сепак постојат повеќе видови,многумина ме советуваа дека Дурекс перформанс биле најдобри и најиздржливи, дали е точно??
Pa da.Sum gi probal nekolku pati...u stvari tie se za da partnerot ne svrsi za pobrzo vreme.Ama sum gi koristel i dobri se.Inace mi se nema sluceno da mi se skine Durex...
 
Член од
26 ноември 2007
Мислења
13
Поени од реакции
0
А тогаш дали би можеле да ми посичите кои се најбезбедни?
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
Би сакала да ве замолам за помош!Имам 16 години и наскоро треба да го имам мојот прв сексуален однос. Би сакала да знам како да се заштитам, затоа што пилули не можам да земам, а сепак не сакам да се случи нешто што не треба. Слушнав дека најдобро решение е да употребам кондом и притоа да внимавам да не е некој од моите плодни денови, па поконкретно моето прашање би било:Кој вид на кондом е најсигурен и има најмала шанса да пукне и секако како да одредам кои се моите плодни денови? И уште едно мало прашање да бидам осигурана ако дојде до неволја - дали ги има пилулите деј афтер во аптеки и колку пари чинат?
Ве молам уште еднаш за совет затоа што сум многу збунета, и однапред фала:nesvest:
Еве никој не се потруди околу ова прашање, па ајде јас. Плодните денови се деновите по овулацијата(кога јајце клетката се ослободува oд овариумите во јајцеводите. Тоа се случува некаде на 14тиот ден од менструалниот циклус,значи отприлика 14 дена откога ќе ти дојде менструација)Во тој период се ослободува јајце клетката во овариумите и ако дојде до полов контакт при кој ќе се внесат машки полови клетки во репродуктивниот систем на жената во јајцеводот може да дојде до оплодување на јајце клетката. Ако не дојде до оплодување, јајце клетката се остранува од организмот преку матката и вагината, тоа ти е менструацијата.
Значи плодните денови се некаде после 14тиот ден откако ќе ти дојде менструација.:smir:

И сакав уште нешто да кажам..обавезно да користиш кондом!
 
Член од
3 март 2008
Мислења
29
Поени од реакции
5
Pomos

Imam problem so zenskata koga sakame d aima seks imam mal problem nejzinata vagina na 2-pati go odbiva mojot penis t.s neke da vleze znam deka e malku ova ludo sto go pisuvam no ke v molam ke mozete li d ami pomognete tnx
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Imam problem so zenskata koga sakame d aima seks imam mal problem nejzinata vagina na 2-pati go odbiva mojot penis t.s neke da vleze znam deka e malku ova ludo sto go pisuvam no ke v molam ke mozete li d ami pomognete tnx
Излижи ја убаво и ќе влезе!
 

Black Rose

дете на цвеќето
Член од
12 февруари 2007
Мислења
1.972
Поени од реакции
38
Imam problem so zenskata koga sakame d aima seks imam mal problem nejzinata vagina na 2-pati go odbiva mojot penis t.s neke da vleze znam deka e malku ova ludo sto go pisuvam no ke v molam ke mozete li d ami pomognete tnx
Сигурно не е едностран проблем значи ИМАТЕ проблем :D И не е ништо лудо, една другарка го имаа истиот проблем со дечко и, послушај го Струмикс и ќе влезе :wink:
 
Член од
9 јануари 2008
Мислења
99
Поени од реакции
1
Колешке фала за советиштево, само за болдираново....што треба да напраам да и кажам е сега тука па ај малце сега тука е така така:pos: не ме заебаај малце е смешно
Ne mora direknto da i kazes ,Ajde sea ovde pa ovde pa povde.mozes vo tek na igra da ja nasocis da obrne vnimanie na onie mesta koi se efikasni.Zatoa sto i zenskite nemaat citac na misli.Ajt pozz...Hehehe...
 
Член од
5 мај 2008
Мислења
3
Поени од реакции
0
После првиот секс...

ima nekoe devojce/zena da mi kaze kako se custvuvala posle prviot polov odnos(sex) idali ja bolela vaginata pri mokrejne ja przelo ????odgovoretemi sto pobrzo ve molam
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Алоооо 14 годишен ебачу, не спамирај туку оди проверете на доктор ако болките траат подолго, и проверете се од полови болести.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom