Секс школо

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Нигде неам видено дека пишува за големина...обично зимам во продавница,тобако,маркет,бензинска..
XXL Кондомите се 21 см долги и се најдолгите на пазарот (од било кој интернационален мејнстрим производител)
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
XXL Кондомите се 21 см долги и се најдолгите на пазарот (од било кој интернационален мејнстрим производител)
Кај пишува тоа на кондомите ? зимам само дурекс,и ги имам сите разгледано детално никаде не пишува дали се ххл или хл или не знам што...
 
F

FARANG

Гостин
Дали и на некој друг му се дешава кондомиве да не му го "збираат" цел,односно да стига некаде до пола,или нешто повеќе од пола и надоле едноставно нејќе..? порано од страв,со прсти ширев па некако идеше до доле,ама ме стегаа ептен и мислам дека не ми течеше крв од тоа цврстото ластиче :D али и прочитав дека така е лошо да се прави,пошто влагало воздух внатре и можело да дојде до пукање на кондомот у сред секс...сега го оставам така,некаде после пола,ваљда нема нешто лошо ?

сум ги пробал класик,џинс,розевите,овошните...и со сите сум имал исто проблеми,а најдобро од сите ми било со розевите но сепак имав проблем..
Не се плаши, нема да падне кондомот ако не е до доле[DOUBLEPOST=1400863044][/DOUBLEPOST]
Кај пишува тоа на кондомите ? зимам само дурекс,и ги имам сите разгледано детално никаде не пишува дали се ххл или хл или не знам што...
Тешко тоа да најдеш во мкд, иначе ги има во странство, можеш по нет да порачаш.



Јас ги препорачувам овие од Окамото (јапонски) ... Ем тенки ем големи хахаха






 
Последно уредено од модератор:
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
Не се плаши, нема да падне кондомот ако не е до доле[DOUBLEPOST=1400863044][/DOUBLEPOST]

Тешко тоа да најдеш во мкд, иначе ги има во странство, можеш по нет да порачаш.



Јас ги препорачувам овие од Окамото (јапонски) ... Ем тенки ем големи хахаха






Хахаха,може овие последниве..ај ја сериозно прашав ти заебаваш тука :D
 
F

FARANG

Гостин
Хахаха,може овие последниве..ај ја сериозно прашав ти заебаваш тука :D
не се заебавам, сериозно ти викам, уживај користи си ги нормалните, од првин малку уплав ќе имаш ама немај гајле...
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Кај пишува тоа на кондомите ? зимам само дурекс,и ги имам сите разгледано детално никаде не пишува дали се ххл или хл или не знам што...
не побарај си на нет condom size chart
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Дали и на некој друг му се дешава кондомиве да не му го "збираат" цел,односно да стига некаде до пола,или нешто повеќе од пола и надоле едноставно нејќе..? порано од страв,со прсти ширев па некако идеше до доле,ама ме стегаа ептен и мислам дека не ми течеше крв од тоа цврстото ластиче :D али и прочитав дека така е лошо да се прави,пошто влагало воздух внатре и можело да дојде до пукање на кондомот у сред секс...сега го оставам така,некаде после пола,ваљда нема нешто лошо ?

сум ги пробал класик,џинс,розевите,овошните...и со сите сум имал исто проблеми,а најдобро од сите ми било со розевите но сепак имав проблем..
Сигурен си дека го ставаш кондомот правилно? Неќе ради должина или ширина?
И да, дурекс розевите и црвените многу стегаат, класикот се потаман. :D
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
Сигурен си дека го ставаш кондомот правилно? Неќе ради должина или ширина?
И да, дурекс розевите и црвените многу стегаат, класикот се потаман. :D
Па ради ширина,затоа што за должина останува уште малце,но сепак го збира во должина :D инаку да,правилно го ставам,само тесни ми се...и сите ме стегаат,и класикот,а посебно па џинсот некад кога ќе ги земам...тоа се мислам дека напраени за најтесно куре :D
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Па ради ширина,затоа што за должина останува уште малце,но сепак го збира во должина :D инаку да,правилно го ставам,само тесни ми се...и сите ме стегаат,и класикот,а посебно па џинсот некад кога ќе ги земам...тоа се мислам дека напраени за најтесно куре :D
Епа другар овие можат да ти помогнат, ги има во секој маркет, во различни бои и големини. Пробај си ја среќата.
:icon_lol:
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.133
Поени од реакции
15.979
Дечки, ми треба помош. Со дечкото идеме околку 6 месеци и сеуште сме немале односи... јас имам некоја фобија, имаме и предигра и се ама кога ќе дојде до главново се повлекувам мислам дека мускулите ми се грчат и стегаат од страв....кога ќе подвлези чувствувам болка а кога ќе ми стави прст или два не , влегуваат слободно. Е сега предходно велеше дека имало некое тесно дупче, а сега дека го немало повеќе. Дали тоа значи дека сум скината и нема да ме боли или..?
Дали си скината, кај гинеколог ако те интересира тоа.
А за другово, реши се. Мисли на тоа дека некогаш ќе мора да се случи, и ако ти е за болката, ќе ја има. Поарно еднаш да завршиш работа, отколку пет пати да се малтретираш.
Е сега друго е ако не сакаш со моменталниот ти дечко да го направиш тоа.
 
Член од
13 март 2014
Мислења
691
Поени од реакции
142
Дали си скината, кај гинеколог ако те интересира тоа.
А за другово, реши се. Мисли на тоа дека некогаш ќе мора да се случи, и ако ти е за болката, ќе ја има. Поарно еднаш да завршиш работа, отколку пет пати да се малтретираш.
Е сега друго е ако не сакаш со моменталниот ти дечко да го направиш тоа.
Епа сакам...ама имам некоја блокажа во мозоков кога ќе дојде до тоа :confused:
 
Член од
14 декември 2011
Мислења
96
Поени од реакции
115
Епа сакам...ама имам некоја блокажа во мозоков кога ќе дојде до тоа :confused:
Штом има блокажа значи дека уште не си спремна иако мислиш дека си. Кога ќе треба да асе случи ќе заборавиш на се’ и ќе уживаш колку-толку :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom