Секс за време на менструација?

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
Никола напиша:
Девојката во тие денови е валкана и со тоа неупотреблива, плус нервозна и најубаво е машкото да нема никаков контакт со неа, најмалку секс.
не џабе во многу култури жената е отстранувана од општествениот и приватниот живот во тој период. Ни се качуваат на глава и без менструација, па со нејзе плус..:)
искористете ги овие неколку дена во месецот да направите мал излет од врската или бракот и да бидете со некоја која во моментот ги нема тие проблеми. Верувајте и жената ќе сака да не инсистирате на секс и не ја малтретирате во тој период. Тешки се тие неколку дена и за двајцата, погоре напишаното е најдоброто решение.
ama misla......uffff.....ama reshenie......a da si go cheshash so desnica ne bivit...:icon_lol: 5 dena se vo prashanje...
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
i quit напиша:
сум имал еднаш, мал бев и не му ја ни мислев...она вика
:извини, знаеш проблем, па ако ти смета(ја више гол)...али веќе немам намера,само blow job у тој период(дужност им е)
:)
...и аналче може:cuc::pop:
 
Член од
3 јануари 2006
Мислења
4
Поени од реакции
0
jas sum odbil devojka za sex bidejki imase menzis. to ti e to. sega mozi nikogas ke nema da mozam da imam sex so nea ama toa e toa ke pomini. inace se zapoznavme na odmor ne kazuvam kade za da ne se prepoznae devojkata. pzd
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
BiToLcAnCe напиша:
jas sum odbil devojka za sex bidejki imase menzis. to ti e to. sega mozi nikogas ke nema da mozam da imam sex so nea ama toa e toa ke pomini. inace se zapoznavme na odmor ne kazuvam kade za da ne se prepoznae devojkata. pzd
Ti mnogu diskreten za Bitolcanec :)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.193
Поени од реакции
34.426
Дали има сеуште такви кои имаат секс за време на менструацијата, а воедно и го оправдуваат тоа? Демек, потопличко, не можела да затрудни... и останати шабански мислења од ист вид.
 

pearl

..~..~..~..~..~..~..
Член од
20 август 2005
Мислења
2.651
Поени од реакции
1.962
Во тој период имаме само една дужност: да мрчиме и да гриземе. Сигурен си дека и понатаму ќе сакаш bj? :wink:

Ај сега за сериозно. Баталете на страна крвој и слични гадотии. Боли, ееееееј, разберете дека боли, целото тело, снагата те крши. Понекогаш циклусите се толку многу јаки, што не можеш да седиш, не можеш да лежиш, градите те болат и при најмал допир, а кичмата убија. Еве, и да нема крв, за да не биде толку грозно, сепак нема никакво задоволство. Има само болка и уште повеќе болка. Зарем во таков случај некој би сакал да ја силува партнерката на секс?
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.193
Поени од реакции
34.426
pearl напиша:
Во тој период имаме само една дужност: да мрчиме и да гриземе. Сигурен си дека и понатаму ќе сакаш bj? :wink:
Pearl, тебе тоа ти е должност all the time :wink:

pearl напиша:
Ај сега за сериозно. Баталете на страна крвој и слични гадотии. Боли, ееееееј, разберете дека боли, целото тело, снагата те крши. Понекогаш циклусите се толку многу јаки, што не можеш да седиш, не можеш да лежиш, градите те болат и при најмал допир, а кичмата убија. Еве, и да нема крв, за да не биде толку грозно, сепак нема никакво задоволство. Има само болка и уште повеќе болка. Зарем во таков случај некој би сакал да ја силува партнерката на секс?
Убаво кажано.
Ама факт е и дека голем број од девојките сакаат секс за време на менструација. Нели, тогаш повеќе се палат - па малце потешко им е да се контролираат.
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
гадна работа, нехигиенска! иам еднаш пробано ради љубопитност и поради тоа што девојката беше препалена(поради циклусот) и се деси. погледнав надоле, и ШОК-цел у крФ ми беше, се згадив и прекинав-не поднесувам крФ, а особено не на мене! него, и ја знам дека уствари тогаш највеќе вријат хормоните, дека тогаш највеќе ви се ‘‘сака‘‘, дури можда и више него ли у плодни денови!?! само сега знам дека нема да ми се пофтори без разлика на што!
 
Член од
28 април 2006
Мислења
326
Поени од реакции
3
Abe dobro e nema vrska menstruacijata isto ko i obicno samo da se pazi od estetski pricini - da ne se naprais so krv
 

JuveFan

Џабарлак
Член од
11 мај 2006
Мислења
918
Поени од реакции
7
Dzordz напиша:
Abe dobro e nema vrska menstruacijata isto ko i obicno samo da se pazi od estetski pricini - da ne se naprais so krv
Да бе да....
Исто ти е да лижеш сладолед од јаготка или пак сладолед потопен во крв а?
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
JuveFan напиша:
Да бе да....
Исто ти е да лижеш сладолед од јаготка или пак сладолед потопен во крв а?
гуд поинт! неможе да биде исто кога има 1 битна разлика-КРФ! ја лично не поднесувам крф, па не па на такво место! е сеа има фетиш пипл што сакаат и ги возбудува тоа!како за кого
 

Ivy_K

/
Член од
29 мај 2006
Мислења
1.206
Поени од реакции
16
Toa e zasto ne podnesubvas krv:zlo: :tapp:

ama ne e nisto nehigienski ili strasno za vreme na menstruacija!! Prvo ima kondomi 2 ima tus i treto namora da ja lizes .....:helou: :zlo:


seaga moze i da se poceka 4 dena ama i sssstvarno neznamm zasto krevate panika:toe: :tapp: :nenene:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Acid напиша:
Дали има сеуште такви кои имаат секс за време на менструацијата, а воедно и го оправдуваат тоа? Демек, потопличко, не можела да затрудни... и останати шабански мислења од ист вид.
Како го кажуваш ова, како да тие што имале секс и за време на менструација, само тогаш сакаат или само тогаш го имаат. Нема потреба од некакви оправдувања и шабански мислења ... ако сакам и сака, се погодил таков момент, имаме и тогаш и толку.
Прл ... има бе девојки што немаат такви страшни болки во тој период, туку напротив ... ју ноу ват ај мин ... :vozbud:
Ајде така ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom