Секс за време на менструација?

Член од
15 декември 2005
Мислења
27
Поени од реакции
0
abe coveci ako sakate da se seksate nema nesto sto ke moze da ve sopre (osven sidata)
 

astrion

REBEL
Член од
15 ноември 2005
Мислења
792
Поени од реакции
18
marko_25 напиша:
abe coveci ako sakate da se seksate nema nesto sto ke moze da ve sopre (osven sidata)
Сидата неможе да те сопре само мажот на таа шо ја ебеш може да те сопре или да те опре одзаднички да те земе мрско :wink:
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
Сум имал, само неколку (читај : 2-3 ) пати, секој пат под туш - не толку заради мене, туку заради постелнината :).

И со кондом, нормално. Кондомот го користам во секој случај, пошто како што кажа Ацид, ни тогаш не е сигурно дека нема да забремени (ова од искуство, син ми е направен само два дена после завршувањето на циклусот...). Е сега, морам да се оградам дека секој пат било онака при крај на циклусот, кога не тече крв од сите страни, па имаше само малку крв на гумчето. Како и да е, ништо грозно.

Инаку и јас не сакам секс во оној јак период, кога се одоколу е црвено и кога ќе го извадиш ти изгледа како да ти го отсекол некој ...
 
Член од
15 декември 2005
Мислења
27
Поени од реакции
0
coveci jas sum seksal vo menstruacija i nisto,:icon_roll samo malku e potoplo vnatre, i go tera k.... da povraka pobrzo :pishtoldz
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.389
astrion напиша:
Шо толко гадно да не ке ја лижеш,само шо чаршафот ке си извалкаш
А ти па толку ли си бил очаен, па да неможеш да издржиш 5 дена? На некои луѓе едноставно им е одвратна самата помисла да го брцкаш во крв, миризбата - а да не зборам за хигиената и можните болести.

Само да се пишело нешто на темата... Ти избришав едно мислење, без сеири, циганки и слично. Сега назад на темата.

Другите што мислат?
 

astrion

REBEL
Член од
15 ноември 2005
Мислења
792
Поени од реакции
18
Acid напиша:
А ти па толку ли си бил очаен, па да неможеш да издржиш 5 дена? На некои луѓе едноставно им е одвратна самата помисла да го брцкаш во крв, миризбата - а да не зборам за хигиената и можните болести.

Само да се пишело нешто на темата... Ти избришав едно мислење, без сеири, циганки и слично. Сега назад на темата.

Другите што мислат?
Сум бил и очаен и радознал ама не сум бил диктатор,ти си паметен ке ти текне:wink:
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
Uhhhh

Не за џабе рекле поарно е да е*иш него да те е*ат. А ја ем се е*ам е е*ам :pos:

Маки, маки... :(
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
paaa vaka...se sogalsuvam so Acid vo nekoi raboti...mislam deka toj period treba da si ostanete clean...ne e "zdravo" za dvata pola...za mazite poradi infekcii i ako ne se vo brak zaradi predvreme vleguvanje vo tavce so pogresna licnost ako ejakulira vnatre...a za zenite zaradi prodolzuvanje na ciklusot, zaradi infekcii i zaebuvanje od tipot "malku sum trudna"...podobra opcija vi e oralno da ve zadovoli zenskata, a taa da se samozadovoli ili da ja zadovolite vie so prsti...tocen e faktot deka zenite se togash ponapaleni od obicno, no toa se slucuva pred ciklusot i na kraj od ciklusot...zatoa toa vi e idealno vreme za sex...:icon_lol:
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
ej...ne gi uci decata......koj e maz,znae koga e naj zapalena i kako treba i so ne treba......
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
LouWeed напиша:
ej...ne gi uci decata......koj e maz,znae koga e naj zapalena i kako treba i so ne treba......
e sega ti moze znaesh, a mozebi ne...sekoj neznae...neka si gi decata...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom