Секс/врска/брак со партнери од различна религија/националност

Член од
17 јули 2008
Мислења
1.560
Поени од реакции
1.019
Веднаш би се согласил. Нема ништо лошо у сунетот. Ем здравствено ем хигиенски ќе биде подобро за синот.
Секако дека ќе ги поканам сите роднини и пријатели. Па кој дошол, добредошол.
Стварно не знам шо толку лошо си видел во сето тоа ама ајде, секој со своето.
Ok . Se soglasuvam ! Vo koe skolo ke gi ispratite decata? Ete na primer zivees vo Skopje , vo albansko ili makedonsko ? Natamu , sredno , fakultet ? Imaj naum deka od kaj ti e zenata od tamu ti e rodata , ke ucite albanski ( turski) site ? Ne sum protiv mesani brakovi da se razbereme , samo ti nabrojuvam del od dilemite .
Taka i socijalizmot se gradese edno vreme so parolata lako cemo ama ispadna deka ne e bas , lako cemo .
E sega ionaka zivotot e stani pani vo Mk i eden kup egzistencijalni problemi , dodavanjeto na uste eden rebus ne go gledam kako pozelen.
 

DonRistovski

Peace Disturber
Член од
1 септември 2009
Мислења
3.382
Поени од реакции
3.893
Ok . Se soglasuvam ! Vo koe skolo ke gi ispratite decata? Ete na primer zivees vo Skopje , vo albansko ili makedonsko ? Natamu , sredno , fakultet ? Imaj naum deka od kaj ti e zenata od tamu ti e rodata , ke ucite albanski ( turski) site ? Ne sum protiv mesani brakovi da se razbereme , samo ti nabrojuvam del od dilemite .
Taka i socijalizmot se gradese edno vreme so parolata lako cemo ama ispadna deka ne e bas , lako cemo .
E sega ionaka zivotot e stani pani vo Mk i eden kup egzistencijalni problemi , dodavanjeto na uste eden rebus ne go gledam kako pozelen.
Македонско школо бидејќи сме во Македонија нели? Натаму средно, факултет, негова одлука ќе си биде. А кога спомна веќе јазици, јас како студент и љубител на странски јазици, со задоволство би научил нов јазик, колку повеќе јазици, толку подобро за тебе. Од кај била жената од таму и родата велиш, е арно де, од кај сака да биде, не го гледам тоа како пречка.
Секаков брак може да функционира. (да не ти бројам комбинации оти нема потреба)
Дилеми/проблеми отсекогаш имало и ќе ги има у браковите :D
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.560
Поени од реакции
1.019
Македонско школо бидејќи сме во Македонија нели? Натаму средно, факултет, негова одлука ќе си биде. А кога спомна веќе јазици, јас како студент и љубител на странски јазици, со задоволство би научил нов јазик, колку повеќе јазици, толку подобро за тебе. Од кај била жената од таму и родата велиш, е арно де, од кај сака да биде, не го гледам тоа како пречка.
Секаков брак може да функционира. (да не ти бројам комбинации оти нема потреба)
Дилеми/проблеми отсекогаш имало и ќе ги има у браковите :D
Тамам си е муабетот и во Ирак може да се живее ама зорт ли е ?
 
Член од
22 јули 2016
Мислења
1.748
Поени од реакции
750
Нема ништо лошо у сунетот. Ем здравствено ем хигиенски ќе биде подобро за синот.
Лажно застарено сфаќање е дека било хигенски. Медицина јасно ти вели спротивно. Едноставно простотилук.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.288
Поени од реакции
4.664
Лажно застарено сфаќање е дека било хигенски. Медицина јасно ти вели спротивно. Едноставно простотилук.
Лично прашав педијатар (македонка), ми рече дека на сите машки треба да им се прави сунет и тоа е здравствено добро.
Но ако ти имаш некој студија, бујрум постирај ја, пошто и мене ме интересира.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.885
Поени од реакции
14.366
Лично прашав педијатар (македонка), ми рече дека на сите машки треба да им се прави сунет и тоа е здравствено добро.
Но ако ти имаш некој студија, бујрум постирај ја, пошто и мене ме интересира.
Ако нормално и редовно се тушираш, и 10 сантима ролка да имаш, нема ништо да ти смени.
 
A

Antigona

Гостин
Тамам си е муабетот и во Ирак може да се живее ама зорт ли е ?

Немав намера да те цититам, но му се запна многу на дечкото со отворени сфаќања.
Мислам дека не е во ред на некој начин да се трудиш да му промениш ставови на некого.

Ако ти имаш т.н. застарени сфаќања - си прифатил како те научиле твоите , од под турско ропство , се заковала таа омраза што ја имаш кон други религии , па братче терај така.

Значи, немам ништо лично против тебе , во ред, си пишал ти како гледаш на работите , но стварно го напна другиот член ко да е крив што прифаќа да биде со личност од друга религија.

По светот не се знае кој со кој што прави , но за жал под наше небо не се гледа за подалеку, туку многу ограничено во врска со многу работи во животот.

На кој како му е убаво нека си тера , ту што мразам ко некој ти ја полни главата што било исправно, што не. Пуштете го човекот сам нека одлучи што сака да прави во животот.
 
G

Goldie

Гостин
Ok . Se soglasuvam ! Vo koe skolo ke gi ispratite decata? Ete na primer zivees vo Skopje , vo albansko ili makedonsko ? Natamu , sredno , fakultet ? Imaj naum deka od kaj ti e zenata od tamu ti e rodata , ke ucite albanski ( turski) site ? Ne sum protiv mesani brakovi da se razbereme , samo ti nabrojuvam del od dilemite .
Taka i socijalizmot se gradese edno vreme so parolata lako cemo ama ispadna deka ne e bas , lako cemo .
E sega ionaka zivotot e stani pani vo Mk i eden kup egzistencijalni problemi , dodavanjeto na uste eden rebus ne go gledam kako pozelen.
Во кое школо ќе ги пратите децата ? Демек главен критериум за каде ќе ги пратиш децата треба да ти биде името на училиштето дали е Хасан Приштина или Гоце Делчев ? Главен критериум треба да биде кадарот што ќе ги учи детето, условите таму, безбедноста и сл а не името или јазикот а истото би важело и за факултет. Ете на пример јас кога ќе имам деца и ако имам можност би ги пратил во Јахја Кемал бидејки учениците таму што завршуваат покажуваат одлични резултати, учат четири јазици Македонски, Англиски, Турски и Албански што е исто така одлично
 
Член од
22 јули 2016
Мислења
1.748
Поени од реакции
750
Лично прашав педијатар (македонка), ми рече дека на сите машки треба да им се прави сунет и тоа е здравствено добро.
Но ако ти имаш некој студија, бујрум постирај ја, пошто и мене ме интересира.
А нашиве педијатри и медицинари општо што се информирани и што следат наука.. погуглај имаш еден куп инфо на тема.[DOUBLEPOST=1474272048][/DOUBLEPOST]


во Јахја Кемал бидејки учениците таму што завршуваат покажуваат одлични резултати, учат четири јазици Македонски, Англиски, Турски и Албански
Да учи јазици што требаат ајдеде, ама Албански и Турски да учи место Германски и Француски, тоа е идиотизам.
 
Последно уредено:

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
Да учи јазици што требаат ајдеде, ама Албански и Турски да учи место Германски и Француски, тоа е идиотизам.
за 10-20 години ќе подпаднеме скроз под турско влијание а мнозинство население ќе бидат албанци овде, така да тие гревои кои ќе останат овде најуба опција им е да учат албански и турски
 
Член од
22 јули 2016
Мислења
1.748
Поени од реакции
750
за 10-20 години ќе подпаднеме скроз под турско влијание а мнозинство население ќе бидат албанци овде, така да тие гревои кои ќе останат овде најуба опција им е да учат албански и турски
Не може за 20 години тоа да биде. Колку се зголемиле последниве 20? Денес да се околу 18% и пред 20 години биле тука некаде. Исто и за 20.
Повеќе ме грижат турски серии што ги бутаат по владини медиуми, значи од горе договорено.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
Не може за 20 години тоа да биде. Колку се зголемиле последниве 20? Денес да се околу 18% и пред 20 години биле тука некаде. Исто и за 20.
Повеќе ме грижат турски серии што ги бутаат по владини медиуми, значи од горе договорено.
Према европска комисија за миграции од македонија се иселиле 400.000 лица (тоа се податоци за европа, према светската банка - која ги следи миграциите во цел свет (значи и Америка и Австралија) иселени се 600.000 Македонци (тука не влегуваат скоро 100.000 со Бугарски пасоши.
А гужви пред амбасади не се намалуваат.....
 
Член од
22 јули 2016
Мислења
1.748
Поени од реакции
750
Према европска комисија за миграции од македонија се иселиле 400.000 лица (тоа се податоци за европа, према светската банка - која ги следи миграциите во цел свет (значи и Америка и Австралија) иселени се 600.000 Македонци (тука не влегуваат скоро 100.000 со Бугарски пасоши.
А гужви пред амбасади не се намалуваат.....
под лица се подразбираат и браќата во таа бројка. Да не кажам се иселуваат тие дури повеќе.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
под лица се подразбираат и браќата во таа бројка. Да не кажам се иселуваат тие дури повеќе.
то само на попис може да се види, попис кој мистериозно е прекинат пред самиот крај (кога станаа јасни бројките) и никогаш не е дозавршен ни направен ниту пак некој одговарал за тоа ( попис е обвавезна законска обврска)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom