Секс без оргазам

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Секс без оргазам е како дркање со нозе!
 

HaRdToGeT

UnStOp@bbLe KiLLeR
Член од
18 септември 2005
Мислења
373
Поени од реакции
7
Mi se ima sluceno ali samo pod dejstvo na alhohol, a koga sum bil ok ondak i seksot bil ok. Alkoholot nekako ne mi deluiva bash afrodizijacki tuku tokmu naprotiv pa makar i da ne e vo golemi kolicini, zatoa bistra vodicka mirna glavicka ... i gorna i dolna :) :vozbud:
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Ми се има десено повеќе пати да не доживиеам оргазам, било да сум под дејство на алкохол или не, али тоа уопште не ме фруструира, а уше помалку прави да му се лутам на партнерот. Уживам у целата игра и не ми е пресуден оргазмот за да го сметам сексот за добар.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
More ne te reskal partnerot ko sto treba, inaku, ke si cvilela kako prase od ubajni.
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Garfield напиша:
More ne te reskal partnerot ko sto treba, inaku, ke si cvilela kako prase od ubajni.
Мора да си ептен посебен чим женските со тебе доживуваат метаморфоза и почињаат да звучат ко животни(прасиња, свињи, whatever). Мене ипак ми е помило да се држам до човечките звуци:helou:
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Желбата на секое машко е да ја задоволи што повеќе партнерката односно бакарот да и се види како злато од убавина ама има и такви моменти кога не сме расположени, изморени, изнервирани или прерано ќе свршиме.
Доколку секој секс е без оргазам тогаш треба нешто да се преземе а нормално е нели и да кикснеш понекогаш, тоа се има случено секому...
Голема улога во тоа имаи партнерката, ако таа го запали огинот во тебе како што треба тогаш си должен маста да и ја извадиш а ако таа легнала како крава и ти пее ДОЏИ И УЗМИ МЕ со рацете позади главата фукни и го на таква партнерка...:tapp:
 

*It's Gold*

Break Of Dawn
Член од
23 октомври 2009
Мислења
30
Поени од реакции
7
Се случувало да не доживеам оргазам многу пати!!! Ама тоа никогаш не ми било пресудно за дали накрај ќе се осеќам задоволена или не, сум имала прекрасен секс и без оргазам...
За разлика од машките кај кои ако не се доживее оргазамот сексот дефинитивно не бил добар:toe:
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Која преписка со Гарфилд од 2007-ма :icon_lol:
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Ми се случило неколку пати нормално. Не дека се лутам, али не сум исполнета како кога сум доживеала оргазам. И ако сврши пред мене, после има за задача поинаку да ме задоволи, мора да се испразнам инаку не сум олесната. :pipi:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.418
Surova realnost ti e toa :pipi:
Се надевам дека ќе те земат за новата реклама на Бонукс или Персил.
А сега, ќе ве замолам да водите малку поелоквентни и помалку сеирџиски дискусии на темава.

Сексот е убав и без оргазам. Оргазмот е само врв на задоволството. Што порано го сфатите тоа, толку подобар секс ќе имате.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
...пак поарно од оргазам без секс... далеку поарно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom