Секс без оргазам

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
tena_zil напиша:
бла, бла.. блаблабла.. бла бла.. брп!

vo red e i jas mislam deka se e sugestivno i deka najbitno e sama da se opustis ama kako pomos moze da dojde cudesnoto dejstvo na vodkata!
значи изјасни се пошто звучиш на некоја огорчена феминистка. се слулило неколку пати, кога јас не сум бил расположен за секс да се случи, ради тоа што ја сакам, неќам да се почуствува одбиено, сакам да се почувстува задоволено... за мене доволни причини за да и го овозможам злоделото - сексот! како за кого... не праам муабет да сум бил грипосан или некоја друга бетер болест, туку поблаги форми на нерасположение...
заборавив тогаш да те цитирма за алкохолот, ама кажано е се` од форчн, така да, затворен муабет... чудесно дејство...
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Ja sum mawo i ne sum ich iskusno na temava.. Ama zatoa se druzam so postari.. I imam nekolku drugarki sto nikad do sea ne doziveale orgazam a nekolku pati imale sex..
 
Член од
12 март 2007
Мислења
140
Поени од реакции
1
Na koj mu se nema sluceno seks bez orgazam neka se jave ama neka bide iskren:helou:
 
Член од
11 март 2007
Мислења
24
Поени од реакции
2
kpbKENGUR напиша:
значи изјасни се пошто звучиш на некоја огорчена феминистка. се слулило неколку пати, кога јас не сум бил расположен за секс да се случи, ради тоа што ја сакам, неќам да се почуствува одбиено, сакам да се почувстува задоволено... за мене доволни причини за да и го овозможам злоделото - сексот! како за кого... не праам муабет да сум бил грипосан или некоја друга бетер болест, туку поблаги форми на нерасположение...
заборавив тогаш да те цитирма за алкохолот, ама кажано е се` од форчн, така да, затворен муабет... чудесно дејство...
jas mislev deka gresam vo pisuvanjeto ama ocigledno TI gresno citas! vo koj del zvucam feministicki?
feministicki stav NE E ako mislam deka zenata treba da se opusti sama! jas prethodno kazav deka ne mi e jasno zosto tolku mazite licno go sfakaat ovoj problem koga recisi i voopsto ne e do niv( ova ne e feministicki stav)!
i ne mi e jasno zosto alkoholot tolku tragicno go sfativte! jas zboruvam za svoeto iskustvo i polesno mi e da svrsam posle nekoja pijacka (znaci ne zboram deka sum mrtva pijana)! toa sto nemate takvo iskustvo ne znaci deka mojot stav e smesen ili netocen! se sto sum napisala e od licno iskustvo! ne mi e celta da tropam na pamet nego moite iskustva da pomognat nekomu kako sto i mene mi pomognale tugite!
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
tena_zil напиша:
jas mislev deka gresam vo pisuvanjeto ama ocigledno TI gresno citas! vo koj del zvucam feministicki?
feministicki stav NE E ako mislam deka zenata treba da se opusti sama! jas prethodno kazav deka ne mi e jasno zosto tolku mazite licno go sfakaat ovoj problem koga recisi i voopsto ne e do niv( ova ne e feministicki stav)!
i ne mi e jasno zosto alkoholot tolku tragicno go sfativte! jas zboruvam za svoeto iskustvo i polesno mi e da svrsam posle nekoja pijacka (znaci ne zboram deka sum mrtva pijana)! toa sto nemate takvo iskustvo ne znaci deka mojot stav e smesen ili netocen! se sto sum napisala e od licno iskustvo! ne mi e celta da tropam na pamet nego moite iskustva da pomognat nekomu kako sto i mene mi pomognale tugite!
мажите си го префрлаат на себеси, бидејки со тоа егото им е повредено, у стилот: како не сврши со мене, што е работава, толку ли сум лош итн глупи причини... едноставно е така и многу си го префрлаат тој проблем на свој грб. а за алкохолот не поради ништо друго, туку поради тоа што имам чуено многу искуства кои гласеле-секс после алкохол, НЕ! а првпат да чујам-напијте се малце, топ ќе ви биде-и тоа од девојка/жена(неможам да те конфигурирам)!!! затоа ми падна така малце.. шознам... ако тоа за тебе работи топ, фурај даље. сум пробал да имам секс во пијана состојба, ама Willy Vitale не можеше да се разбуди :pos2: :pos2: :pos2: така да пак со алкохол во крвта-НЕ! позз
 

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31
kpbKENGUR напиша:
мажите си го префрлаат на себеси, бидејки со тоа егото им е повредено, у стилот: како не сврши со мене, што е работава, толку ли сум лош итн глупи причини... едноставно е така и многу си го префрлаат тој проблем на свој грб. а за алкохолот не поради ништо друго, туку поради тоа што имам чуено многу искуства кои гласеле-секс после алкохол, НЕ! а првпат да чујам-напијте се малце, топ ќе ви биде-и тоа од девојка/жена(неможам да те конфигурирам)!!! затоа ми падна така малце.. шознам... ако тоа за тебе работи топ, фурај даље. сум пробал да имам секс во пијана состојба, ама Willy Vitale не можеше да се разбуди :pos2: :pos2: :pos2: така да пак со алкохол во крвта-НЕ! позз
А што е чудно :)...општо е познато дека умерен алкохол опушта, релаксира, ја неутрализира нервозата, ја појачува циркулацијата ... е сега колку е тоа умерено, би рекла само една чашка, зашто сепак постои ризикот наместо добар филинг и супер секс, да ја поминеш вечерта во „лапање„ со шољата :helou:

За да се чувствувате поубаво а чувството да трае подолго, ослободете го умот од стравовите ( страв од бременост, страв од болести....) = контрацепција.:)
Отстранувајте ги пречките (околината, комфорот), не брзајте, одвојте повеќе време за себе во пар.
Запознавајте се со партнерот, не очекувајте некој да ви ги чита мислите и да знае што ви се допаѓа, како да ве допира, што ве пали (освен ако не е некој видовит:helou:)па преземете иницијатива сами....кажете отворено или ако веќе не сте по кажувањето, па тука се воздишките...одличен начин да му „кажеш„ некому дали и колку ти е добро :smir:
Збунетост, нервоза, несмасност, секс без оргазам...па се случува на сите понекогаш. Дали од неискуство на еден од партнерите или на почеток на врска, или ете кога некому и не му е погоден баш моментот...ама што има врска бре, никој не е лош и глуп ако не го довел партнерот до оргазам:helou:
Добар љубовник/љубовница не се станува поради физичка лепота, некакви предиспозиции или памет:helou:Само со партнер со кој ќе си посветувате многу внимание, пракса, нежност, трпение...стекнувате искуства кои ве доведуваат до епитетот добар љубовник:smir:
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
sagaqua напиша:
А што е чудно :)...општо е познато дека умерен алкохол опушта, релаксира, ја неутрализира нервозата, ја појачува циркулацијата ... е сега колку е тоа умерено, би рекла само една чашка, зашто сепак постои ризикот наместо добар филинг и супер секс, да ја поминеш вечерта во „лапање„ со шољата :helou:

За да се чувствувате поубаво а чувството да трае подолго, ослободете го умот од стравовите ( страв од бременост, страв од болести....) = контрацепција.:)
Отстранувајте ги пречките (околината, комфорот), не брзајте, одвојте повеќе време за себе во пар.
Запознавајте се` со партнерот, не очекувајте некој да ви ги чита мислите и да знае што ви се допаѓа, како да ве допира, што ве пали (освен ако не е некој видовит:helou:)па преземете иницијатива сами....кажете отворено или ако веќе не сте по кажувањето, па тука се воздишките...одличен начин да му „кажеш„ некому дали и колку ти е добро :smir:

Збунетост, нервоза, несмасност, секс без оргазам...па се случува на сите понекогаш. Дали од неискуство на еден од партнерите или на почеток на врска, или ете кога некому и не му е погоден баш моментот...ама што има врска бре, никој не е лош и глуп ако не го довел партнерот до оргазам:helou:
Добар љубовник/љубовница не се станува поради физичка лепота, некакви предиспозиции или памет:helou:Само со партнер со кој ќе си посветувате многу внимание, пракса, нежност, трпение...стекнувате искуства кои ве доведуваат до епитетот добар љубовник:smir:
за алкохолот, оукеј расчистено, кај секој различно дејствува, а кај мене не баш опуштачки, бидејки не сум баш по алкохолот, пијам само ради друштво, а и тоа се случува ретко...
болдираното е во ред, се... јас среќа, пу пу пу(чукам во дрво три пати) сум немал такви проблеми, во врска сум негде околу 3 и пол. години, така да во ред е се =)
а да не свршам, не ми се десило =):smir:
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
kpbKENGUR напиша:
мажите си го префрлаат на себеси, бидејки со тоа егото им е повредено, у стилот: како не сврши со мене, што е работава, толку ли сум лош итн глупи причини... едноставно е така и многу си го префрлаат тој проблем на свој грб.
Има жени кои знаат да ги предизвикаат ваквите размислувања кај мажите, вешто правејќи ги неспособни (без разлика дали со отворен муабет или со намуртеност и префрлање за тоа што не доживеала оргазам). Ама тоа е затоа што не согледале дека всушност грешката можеби е кај нив самите. Се случува маж дали од неискуство, недоволна опуштеност, непознавање на партнерката да не прави нешто како што треба, сигурно не сонувал што сака таа.
kpbKENGUR напиша:
а за алкохолот не поради ништо друго, туку поради тоа што имам чуено многу искуства кои гласеле-секс после алкохол, НЕ! а првпат да чујам-напијте се малце, топ ќе ви биде-и тоа од девојка/жена(неможам да те конфигурирам)!!! затоа ми падна така малце.. шознам... ако тоа за тебе работи топ, фурај даље. сум пробал да имам секс во пијана состојба, ама Willy Vitale не можеше да се разбуди :pos2: :pos2: :pos2: така да пак со алкохол во крвта-НЕ! позз
Алкохолот има различно влијание кај сите. Што знам, можеби нејзе и` помага (како што вели и самата дека од искуство кажува). Само лошо е ако си ставиш во главата дека само со помош на алкохол можеш да доживееш оргазам.


Едит: Доцна видов дека сте се разбрале за алкохолот, во меѓувреме сте постирале додека пишував.
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
Fortune напиша:
Има жени кои знаат да ги предизвикаат ваквите размислувања кај мажите, вешто правејќи ги неспособни (без разлика дали со отворен муабет или со намуртеност и префрлање за тоа што не доживеала оргазам). Ама тоа е затоа што не согледале дека всушност грешката можеби е кај нив самите. Се случува маж дали од неискуство, недоволна опуштеност, непознавање на партнерката да не прави нешто како што треба, сигурно не сонувал што сака таа.

Алкохолот има различно влијание кај сите. Што знам, можеби нејзе и` помага (како што вели и самата дека од искуство кажува). Само лошо е ако си ставиш во главата дека само со помош на алкохол можеш да доживееш оргазам.
првиот пасус-точно,
вториот, оукеј за алкохолот, расчистивме:smir:, значи како кај кого
ајде сега :partyyy:
 

ЦРВЕНОКОСА

нескротлива
Член од
19 февруари 2007
Мислења
382
Поени од реакции
9
искрено-тоа ми се има случено првиот пат и никогаш повеќе.
и шо секс ке биде тоа кога само едната страна е задоволна на крајот? глупост.....
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Ај јадете „кифла со крем“-без крем?!
 

Ivy_K

/
Член од
29 мај 2006
Мислења
1.206
Поени од реакции
16
Mi se ima deseno no ne mn pati zasto imam dobar partner koj toa ne go dozvoluva :baeh:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom