Сексот како оружје

Член од
7 септември 2016
Мислења
19.640
Поени од реакции
34.847
...ај да речеш многу постар, ама фраерчина некоја со спортско педигре од минатото, овој освен функција ништо нема вредно на себе, ни како се однесува, ни карактер, ниту како изгледа здепаст, алапача човек, а посебно како зборува со глас мек полуженствен да ти се згади, не знам во која фаза на пијанство или духовно емотивно растројство да биде женската за да легне со него, па уште да има сексуален однос, не специјализација што сака нека биде, не треба да се почитуваш самата себе за да помислиш нешто, а не да легнеш, случајно на еден настан ми се доближил во фоајето као дали ја познавам дотичната особа со која претходно разговарав, пис човек!
Прашај административки 90% се вработени преку дундите.
...непотизам и мито е појак фактор за вработување, дундите се за повисок дострел!
 
Последно уредено:
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.776
...ај да речеш многу постар, ама фраерчина некоја со спортско педигре од минатото, овој освен функција ништо нема вредно на себе, ни како се однесува, ни карактер, ниту како изгледа здепаст, алапача човек, а посебно како зборува со глас мек полуженствен да ти се згади, не знам во која фаза на пијанство или духовно емотивно растројство да биде женската за да легне со него, па уште да има сексуален однос, не специјализација што сака нека биде, не треба да се почитуваш самата себе за да помислиш нешто, а не да легнеш, случајно на еден настан ми се доближил во фоајето као дали ја познавам дотичната особа со која претходно разговарав, пис човек!

...непотизам и мито е појак фактор за вработување, дундите се за повисок дострел!
Кој вели дека дотичните што ја користат дундата за напредување се почитуваат себе си.
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.330
Поени од реакции
2.178
...ај да речеш многу постар, ама фраерчина некоја со спортско педигре од минатото, овој освен функција ништо нема вредно на себе, ни како се однесува, ни карактер, ниту како изгледа здепаст, алапача човек, а посебно како зборува со глас мек полуженствен да ти се згади, не знам во која фаза на пијанство или духовно емотивно растројство да биде женската за да легне со него, па уште да има сексуален однос, не специјализација што сака нека биде, не треба да се почитуваш самата себе за да помислиш нешто, а не да легнеш, случајно на еден настан ми се доближил во фоајето као дали ја познавам дотичната особа со која претходно разговарав, пис човек!

...непотизам и мито е појак фактор за вработување, дундите се за повисок дострел!
Имам нудено мито,безуспешно!
Едино шо не понудив е дундава моја скапоцена, ќе завршеше работа, и сега се каам сто два посто за тоа, ама нема враќање назад.

Затоа мојата порака до жените е : "Жени ценете си го меѓуножјето, тоа е богатство кое може да ве направи кралици или магарици!!!"
Во зависност од тоа на кого го нудите, кралеви или магариња.
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.776
Имам нудено мито,безуспешно!
Едино шо не понудив е дундава моја скапоцена, ќе завршеше работа, и сега се каам сто два посто за тоа, ама нема враќање назад.

Затоа мојата порака до жените е : "Жени ценете си го меѓуножјето, тоа е богатство кое може да ве направи кралици или магарици!!!"
Во зависност од тоа на кого го нудите, кралеви или магариња.
Што има да нудиш, најди си некоја пристојна работа без нудење било што.
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.330
Поени од реакции
2.178
Што има да нудиш, најди си некоја пристојна работа без нудење било што.
Тоа е потешкиот пат, по кој тргнав. А да понудев ќе поминев сто пати полесно и ќе лакирав нокти у општина на биро сега, наместо да се мачам.
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.776
Тоа е потешкиот пат, по кој тргнав. А да понудев ќе поминев сто пати полесно и ќе лакирав нокти у општина на биро сега, наместо да се мачам.
Не би рекол. Еднаш ако понудиш цело време ќе нудиш иако дундата не е сапун да се потроши ама образот не е ѓон.
 

Лаик

Романтичар
Член од
4 август 2018
Мислења
1.428
Поени од реакции
3.135
На социјалниве обично сум културен човек..никад не сум пратил т.н дик пик ама ако гледам дека почнува да ми глумата и да ми се дига од реалната цена од која вреди се повлекувам и гласно изговарам емотивно-У пичка те ебам смрдлива! И чекам зборовите да добијат форма и да се наместат коцките на судбината и да и го заглавам реално кај мене у кревет...
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.970
Поени од реакции
35.620
Имам нудено мито,безуспешно!
Едино шо не понудив е дундава моја скапоцена, ќе завршеше работа, и сега се каам сто два посто за тоа, ама нема враќање назад.

Затоа мојата порака до жените е : "Жени ценете си го меѓуножјето, тоа е богатство кое може да ве направи кралици или магарици!!!"
Во зависност од тоа на кого го нудите, кралеви или магариња.
Така е.

Само недај Боже да дојдеш у ситуација да те лечи некоја докторка шо си ја давала путката за оценки. Тогаш потсети се дека кралот е крив, не магарето.
 

Лаик

Романтичар
Член од
4 август 2018
Мислења
1.428
Поени од реакции
3.135
На мене колку ,,емошнал демиџ” ми имаат направено жениве тројца драгановци таневски не би можеле да ги исперат...ама и покрај тоа не ги мразам..од нив очекувам само да легнат под мене во мисионерска поза и да го овековечиме времето поминато заедно сплотени едно со друго..ко јинг јанг јеботе...
 
Последно уредено:
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.640
Поени од реакции
34.847
Имам нудено мито,безуспешно!
Едино шо не понудив е дундава моја скапоцена, ќе завршеше работа, и сега се каам сто два посто за тоа, ама нема враќање назад.
Затоа мојата порака до жените е : "Жени ценете си го меѓуножјето, тоа е богатство кое може да ве направи кралици или магарици!!!"
Во зависност од тоа на кого го нудите, кралеви или магариња.
... било премало за апетитите на кого си понудила, тоа така не се прави, треба да бидеш спремна да ги знаеш сите добри, лоши, а богами и рекала казала тајни на дотичната особа која те преценува и не ти дава шанса, па сето тоа малку ќе филуваш со јавно новинарско пишување поради неправдата и нетранспарентност кон тебе, да видиш како ќе преде мачето, затоа што ретко, многу ретко се чесни луѓе, не дека им е гајле, ама јавното изнесено ѓубре од под килим не е баш пријатно за негова околина, тој малтретира, ти паметно исто малтретираш, па ќе си рече во себе „ај добро за една дополнително на работно место, мање више“!
 
Член од
17 април 2023
Мислења
275
Поени од реакции
360
Mazite da imaa vagina so nivniot seksualen moral ke se utepaa od davanje, kolku pati sum slusala maski kako vikaaat "e jas da bev zensko lesno ke mi bese" aludirajkji na prostituiranje i vakvi situacii kaj sto moze "lesno" da pomines, a od druga strana takvi zenski na prsti se brojat.
Љубовта ја измислиле комунистите за да прцаат за бадијала.
Vaka razmisluvaat 99,9% mazi ako ne i 100%, uzas, ljubov vi e mislovna imenka, prodavate prazna slama samo da dojdete do seks.
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.776
... било премало за апетитите на кого си понудила, тоа така не се прави, треба да бидеш спремна да ги знаеш сите добри, лоши, а богами и рекала казала тајни на дотичната особа која те преценува и не ти дава шанса, па сето тоа малку ќе филуваш со јавно новинарско пишување поради неправдата и нетранспарентност кон тебе, да видиш како ќе преде мачето, затоа што ретко, многу ретко се чесни луѓе, не дека им е гајле, ама јавното изнесено ѓубре од под килим не е баш пријатно за негова околина, тој малтретира, ти паметно исто малтретираш, па ќе си рече во себе „ај добро за една дополнително на работно место, мање више“!
Има еден мал проблем во постигнувањето на целта на тој начин. Во секој момент треба да бидеш спремна на местенка која во најдобар случај ќе заврши со отказ. Заеби такво вработување.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom