Секогаш доцните или...?

  • Креатор на темата Чек Он Ит
  • Време на започнување
Член од
16 април 2008
Мислења
2.524
Поени од реакции
2.376
Па често се случува да закаснам али не се лутам кога каснат другите.....Така да не ми пречи ни да каснам ни да чекам....
 
Член од
2 април 2009
Мислења
1.405
Поени од реакции
177
Скоро секогаш каснам :pos2: сум заборавила како е тоа на време да излезеш од дома и на време да стасаш на договореното место :pos2: али ипак боље да ме чекаат него ја да ги чекам :pipi:
 

buba18

God is a DJ
Член од
8 јануари 2009
Мислења
358
Поени од реакции
10
Никогаш
Јас чекам најчесто,секогаш сум на време а некогаш и порано :toe:
 

KIFFLA

не ме викај друже
Член од
5 ноември 2008
Мислења
548
Поени од реакции
180
цел живот каснам
 
I

InF3cTeD

Гостин
кога сум 1 смена на работа обавезно каснам многу тежок сум на станување насабајле...а коа се испаѓа секогаш ја си чекам
 
N

nUt

Гостин
Некогаш доцнам, некогаш сум порано.....
Поголемиот дел доцнам..
и не се љутам кога некој доцни...
 

PokerFace

I'll never be the same..
Член од
30 март 2009
Мислења
1.212
Поени од реакции
623
каснам :kesa:
секад морам да закаснам.... било затоа шо ме мрзело да се спремам на време или да не е по моја вина тоа шо каснам :) .... битното е дека секад ... ама буквално секад си каснам ... :)
 
Член од
13 февруари 2006
Мислења
315
Поени од реакции
4
Јас сум УБЕДЕНА дека и покасно сум се родила од терминот на мама!!! како инаку да го објаснам проклетството СЕКОГАШ и СЕКАДЕ да каснам!!!????! ааааааааа - и веќе не е интересно .... :kesa:I'm freaking out! Веројатно ќе закаснам и на сопствената свадба еден (убав) ден ... :toe:
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Многу ретко се случува да задоцнам.:pipi:
Мразам да чекам и да ме чекаат :nerv:
 
М

Мрак

Гостин
Ооо каснењето на училиште,работа и сл не е до толку лоша работа,има поголем број на луѓе и никој нема да се изнервира поебно зошто тебе те нема.А и доцнењето ќе го има засекогаш,се додека постојат луѓето кои се збркани суштества.Ник ој не доцни затоа што сака,туку со причина.Некој не знае да го испланира правилно времето,некој зависи од други лица...не е многу лоша работа според мене доцнењето,уште една особина кај човекот.Само ме нервира кога некој доцни на пр пловина час кога се договараме за одење некаде.П ни го пореметува целото излегување,а и не е убаво некој да го чекаш пола саат кога сите останати успеале на време да дојдат.Добро,дури и тоа некако да му го простиш на суштеството,ама неможам да ги поднесам оние кои секогаш вела:Во 9 точно пред автобуска,немој ни минута да доцниш,а потоа ги чекаш нив 15 мин.Такви суштества многу ме нервираат.Јас доцнам во школо редовно,понекогаш и за излегување ми се случува,но не дозволувам луѓето да ме чекаат повеќе од 5 мин.:nenene:
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Не секогаш ама понекогаш се случува :)
 
Член од
13 април 2009
Мислења
11
Поени од реакции
0
Многу мразам кога некого чекам, од кожа ме вади тоа, и 5 мин да чекам одма ме фаќа нервоза... исто мразам и кога мене ме чекаат, затоа секогаш сум на време, некогаш и подранувам, а многу ретко ми се случува да закаснам, од оправдани причини... поштен човек сум ја :eek:jea:
 

UNKNOWN_ARTIST

Blue is the colour!!!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
892
Поени од реакции
555
СЕКОГАШ!!!
Тоа ми е најголема мана...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom