Секогаш доцните или...?

  • Креатор на темата Чек Он Ит
  • Време на започнување

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
sekogas podranuvam....
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
секогаш сум точен или пред време ....но ми се случило на најглупави нешта да задоцнам како ...прв и последен ден во училиште :toe:
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Најчесто не си дозволувам да каснам. Не сакам да не стојам на зборот, поточно да не стигнам во договорено време. Како и да е, во тоа улога имаат многу други фактори, па ми се случува и да подзакаснам, но ништо повеќе од 5 минути.
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Ми стана навика да каснам барем пет минути.
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
248
Поени од реакции
13
Никогаш не доцнам, поради тоа секогаш ги чекам другите и се нервирам:)
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Точно на време скоро секогаш спрема мојот саат на мобилен.
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
никогаш не доцнам. секогаш или пред време или точно на време. а многу мразам луѓе што доцнат, многу ме нервираат да ги чекаш со саати ова она(без навреда:smir:)
 

Викиче

Sarcasm is my best friend
Член од
27 ноември 2008
Мислења
234
Поени од реакции
14
Е навистина лоша навика е да касниш, ама пуста навика то е :)
Вечно закасната... :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Секогаш одам порано отколку што треба и се нервирам другиот кога касни. Не велам дека и мене не ми се случило да задоцнам за некаде, ама тоа е ретко и тогаш се нервирам двојно повеќе отколку тој што ме чека. Доцнењето на некој начин може да биде лесно поврзано со неорганизираноста, поготово на времето.

Заклучок: Мразам доцнење и мразам кога доцнам.
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.271
Поени од реакции
6.934
Мн. доцнам,и најчесто се нервирам поради тоа што доцнам.
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Многу ретко доцнам, речиси никогаш. Гледам да не стигам прерано на договореното место, туку таман на време.
Секако дека ме нервира доцнењето на другите, особено ако е тоа претерано.
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
Скоро никогаш не доцнам или одам на време или подранувам некоја минута.Нешто што најмразам е некој кога доцни.Тоа е нешто што ме вади од такт што би се рекло.Работа која не ја ниту поднесувам и на која многу се лутам.
 
T

theTinule

Гостин
Каснам...ама глеам да се поправам...
Годинава фрчеа неоправдани (кои на крајот магично преминаа во оправдани) од каснење.
Знам понекогаш да дојдам порано 15 мин. коа ми е досадно ама повеќето пати сум на време.
 

Самара Морган

НЕ Е ВЕЌЕ ЧЛЕН НА КАЈГАНА
Член од
24 јуни 2009
Мислења
511
Поени од реакции
33
Секогаш доцнам :kesa: незнам зашто!! Секогаш излегувам на време , ама или сообраќајот или нешто ќе ме спречи да дојдам на време :pos2:
 

МнмлЧупе

Форум зависник
Член од
9 јуни 2009
Мислења
92
Поени од реакции
6
Скоро никогаш не доцнам или одам на време или подранувам некоја минута.Нешто што најмразам е некој кога доцни.Тоа е нешто што ме вади од такт што би се рекло.Работа која не ја ниту поднесувам и на која многу се лутам.
И јас исто :smir: само шо не се лутам :) т.е се лутам некогаш ретко, ако чекам премногу долго ама и тогаш не кажвам дека се лутам :) нат дет кајнд оф грл :pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom