Секогаш доцните или...?

  • Креатор на темата Чек Он Ит
  • Време на започнување

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Никогаш не доцнам, секогаш чекам најмалце 10 минути пред договореното време, едноставно..таков сум.
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.162
Поени од реакции
889
Последниве година-две доцнам и тоа поприлично, од минимум 5 минути а најмногу имам задоценто половина час :)
 

*OSS*

Commentless.
Член од
13 мај 2007
Мислења
818
Поени од реакции
43
Секогаш сум имала таква „среќа“ личностите со кои се дружам да каснат по минимум 10 минути, еднаш чекам, двапати и потоа ми преминува во навика да се спремам покасно, со што и јас каснам. Навика... :tapp:
А понекогаш поради оваа навика некои „невини“ луѓе ме чекаат мене ама тоа е... :smir:
 

candybabe

~ПЛАВУШКА~
Член од
16 јули 2008
Мислења
588
Поени од реакции
9
мразам да чекам сакам да ме чекаат , мразам да доцнат не сакам да доцнам ,али ништо од ова небива....хехее обратно е у случајов: секогаш чекам , скоро никогаш не ме дочекуваат ги снемува хаха, секоаш ми доцнат...хехе:pos2:
 
Член од
13 август 2008
Мислења
41
Поени од реакции
1
Убаво е кога човек ке стигне на време....ама ајде де :toe:
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
Порано, додека одев со автобус никогаш не ми се случило да задоцнам затоа што секогаш излегував порано со надеж дека автобусот ќе вози споро (како и обично) и дека постои реална шанса да задоцнам.

Сега, кога почнав да возам со кола секогаш мислам дека ќе стигнам брзо и тргнувам покасно од нормалното и секогаш каснам. Но за среќа тоа не е некое голема каснење, затоа што такво и самиот мразам.
 

ninanajna

Ice Girl
Член од
15 август 2008
Мислења
209
Поени од реакции
12
Не каснам тоа најмногу го мразам да чекам некој или да ме чекаат такви луѓе ме нервираат
 
Член од
6 август 2008
Мислења
646
Поени од реакции
17
Не ми се допаѓаат луѓето кои често доцнат, мислам дека тоа се несериозни и неодговорни луѓе.
Сакам да се почитува моето време, и затоа го ценам туѓото.
Најчесто сум на време, ниту премногу рано, ниту премногу доцна, таман што би се рекло :) Не велам дека не се случува да доцнам, но обично има добра причина за тоа, ако не станува збор за доцнење со предомисла :wink:
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
не...јас сум баш таа шо никогаш не доцни...добро мојт да се деси 5 до 10 мин ама и тогаш ако доцнам мора да се јавам и да им кажам да ме почекаат
 

*Lost_Soul*

I_I 3 I_I
Член од
31 јануари 2008
Мислења
158
Поени од реакции
0
Секогаш каснам и никогаш и за ништо не сум била на време. Многу пати сум пробала да го променам тоа (зашто го сметам за најлошо во мојот карактер) и се откажав зашто тоа ми е крвта. Се нешто ми се дешава баш на испагање, некој ситници шо ме задржуваат а со тоа течат и минутите. Сите кавги до сега шо ми се со дечкото ми се само заради тоа ДОЦНЕЊЕ :vozbud:
 

оптимиСКА

..heart shaped box..
Член од
24 април 2008
Мислења
57
Поени од реакции
4
Секогаш сум на време...за жал ...зашто после па ги чекам другите што доцнат.........а обично само ја сум на време така да.....
секое чекање ме пукаат нервози:nesvest:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom