Секогаш доцните или...?

  • Креатор на темата Чек Он Ит
  • Време на започнување

Wuppy

۞HyperBaby۞
Член од
22 мај 2006
Мислења
467
Поени од реакции
1
Абе ја сум заостанат саат..сфаќаш..сеа пак зависи за што.Пример за у школо ќе биде чудо ти да ме видиш у 8 точно коа почиња час..а и тоа ретко,не ретко туку никад не се дешава скоро ја да дојдам порано у школо.А и коа ќе дојдам обично другарите слават што јас сум станала по некоја случајност порано,а не сум некоја голема спанка.А за други ствари као коа е за искачање е тогаш сум точна..дури некад и до минута..секунда де:)важно за школо повеќето оправдани/неоправдани ми се од тоа:)
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Lelele :vozbud: podobro da ne spomnuvam hahha,mislam deka drustvoto moe najdobro bi me opisalo LOLZ ,ne e grev da zadocnis.... ama niednas ne sum stasal na vreme :kesa: I toa pobajagi pokasno... ppsssttt ova od mene ne ste go cule ;)
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
Ja sam kao sat shto kasni malo netachan ne sasvim! :)
 
Член од
29 март 2007
Мислења
10
Поени од реакции
0
многу ретко да закаснам...и мразам да чекам..
 

vp

Член од
5 април 2007
Мислења
236
Поени од реакции
0
mrazam da cekam ama kasna prilcno dobro :toe:
 

DBG

Член од
26 март 2007
Мислења
212
Поени од реакции
6
Прашанјето е Зошто сите каснат а мразат да Чекаат????
- највероватно поради тоа што стрелките на часовникот идат од лево кон десно.
- а доколку стрелките на часовникот идае од десно кон лево тогаш времето изгубено во чеканје на сите ке и беше забавно...

Али сега засега немам по стабилен одговор на ова прашање ако има некој добар одговор нека ми каже...
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Не глеам која е поентата да ги оставиш луѓето со саати да те чекаат...мислам,ако знаеш дека ти треба мнооооооооогу време да се спремиш-почни си со време.Секогаш на време сум на договореното време,зашто мразам да ме чекаат и да чекам и ме иритира кога 15мин ке дремам чекајќи!
 

Lajce

Не за сркање
Член од
19 април 2006
Мислења
997
Поени од реакции
116
Секогаш на време и несакам луѓе шо доцнат:ha:
 
Г

Грејвдигер

Гостин
ного ретко да задознам некаде... а за да чекам сам нема шанси, а така да сум со некој другар/ка би почекал, али не да го чекам цел ден :wink:
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Секогаш доаѓам на време ваљда... можеби ми се има десено да закаснам некојпат ама се тоа поради оправдани причини :wink:
 

Jay

Член од
6 април 2007
Мислења
89
Поени од реакции
1
Секогаш доцнам :tapp: ,а коа чекам некого...повеќе од 5 - 10 мин. нема шанси да чекам :nenene:
 

SANCTIMONIOUS

Мејд Ин Мацедониа
Член од
21 март 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
9
Каснам само кога сум пред компјутер и тоа по 5-10мин, али сакам секогаш да сум точен!
 

^^Mon4e

The sweatest thing
Член од
30 јануари 2007
Мислења
476
Поени од реакции
0
Ja sekogas kasnam. Site me utepuvaat radi toa. Abe ne sum ziva ako ne zakasnam,a koga dojdam tocno na vreme site se krstat. :uvo: :nesvest:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom