Светско првенство на МРТ - Мундофорија

Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Не знам што се буните толку за снимките, истото е и со ХРТ, тие имаат над четири нивни телевизии, ама пак цело светско го даваат на двојката.

Се смеете за снимка Саудиска Арабија - Египет, ко демек таа ќе ја глеавте на собраниски канал ако одеше во пренос :)
Никој нема да гледа Египет - Саудиска или Тунис - Панама сигурно, ама во другите групи не е баш таква ситуацијата. Некој може сака да гледа пренос Хрватска - Исланд наместо Аргентина, или навивачите на Германија ќе сакаат да ја гледаат со Кореја.

Еве на последното СП јас си гледав на Собраниски Шпанија - Австралија, меч кој не решаваше ништо. А не ги гледав Холандија - Чиле. Едноставно, повеќе уживам да ги гледам Шпанците од овие две репрезентации, плус сакав да го видам простувањето на неколку големи играчи како Чави, Вилја и Торес.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Дај бе нека ги пуштаат и вторите на собраниски,снимката на МТВ 1 ми ја пуштаат,студиото нема шанси да биде пред утакмица,еве 19:48 сега Вести почнаа.......... Катастрофа
 
Член од
9 јуни 2015
Мислења
95
Поени од реакции
123
дожд заврна и технички проблеми :tapp:да ви се мочам во телевизијата, ако не сте способни да вршите пренос не се нафаќајте едноставно , барем ќе знајме навреме ќе си бараме стрим
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Шпанија гледам на стрим, а на тв Португалија и овај го кажува резултатов пред време, пошо стримов касни нормално. Ако веќе ги даваат снимка после нека заќутат, све да им ебам.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Евн и Златен даб е**а мајката со рекламиве
 
Член од
23 октомври 2007
Мислења
1.032
Поени од реакции
1.010
Незнам дали приметивте, минута пред Кварезма да го даде голот, имаше еден сличен обид со надворешен фелш , поблиску до голот. Коментаторот го направи помалце од гомно...како бил неодговорен играч, како така цела кариера си ја терал, како не се шутирало така ноншалантно со надворешен фелш...

За одма потоа ... Каква мајсторија на Кварезма! Со надворешниот дел на копачката, мајсторски ја најде мрежата! Браво Кварезма!

:confused:
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.535
Поени од реакции
1.519
јас на стрим на лап-топ си ги пуштам и другиот натпрервар. јбг, сакам и двата да ги глеам истовремено. и Тунис - Панама за мене е добра текма.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
На сета оваа технологија денес ретарди ги молеле коментаториве да не кажувале кога ќе паднел гол на другата средба :pos:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.429
Поени од реакции
42.701
На сета оваа технологија денес ретарди ги молеле коментаториве да не кажувале кога ќе паднел гол на другата средба :pos:
А 100% дремат у кладилница или на резултати пошто имаат пуштено 17 ливчиња со секоја можна комбинација.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
На сета оваа технологија денес ретарди ги молеле коментаториве да не кажувале кога ќе паднел гол на другата средба :pos:
Јас вчера начекав во Нептун еден чоек прашуваше дали имал Телетекст Телевизорот шо сакал да го купи.Повеќе од 40 години нема шанси да имаше чоекот.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Јас вчера начекав во Нептун еден чоек прашуваше дали имал Телетекст Телевизорот шо сакал да го купи.Повеќе од 40 години нема шанси да имаше чоекот.
За вакви утакмици ко Франција ја не би трошел пари за телетекст :D
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Кога ќе ми текне Драгче како викаше коа му избега на Ди Марија. Епа Ди Марија доста е! :pos::pos::pos:
100000% ја имаат играно.

upload_2018-6-27_0-6-49.png
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.360
Поени од реакции
25.056
Влегува оној Павон во игра вечерва и коментаторов „сега сите надежи се полагаат во Павон“ (????) а тој кутриот еден анонимус гелосан џонтра волта, од дома ко дознале дека е во Русија сигурно му рекле ладно е облечи се.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom