Светско првенство на МРТ - Мундофорија

Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.742
Поени од реакции
1.168
Ебати телевизијава. Се изгуби сликата а нема ни облаче ни ветер.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ебати телевизијава. Се изгуби сликата а нема ни облаче ни ветер.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
До операторот е, кај мене има :)
 
H

HoT _iCe

Гостин
Куде има да им се пише малце конструктива критика за коментатори у тек на меч? Срамота е колко не познавање на фудбал влада а е дошја на телевизор да ми дроби 90 минута празну сламу, Фекир потпишаја за Атлетико, Франција била непогрешлива у одбрану а примисва 3 гола у 3 шансе. Мислу дека уши рак ќе ти фатив ако се фокусираш на глупоќу што им искача од уста док коментирав, нека си средив малце информацие, факти и познавања од фудбал пред да седнев да коментирав, срамтоа е.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Што убаво концертче има, кој би посакал емисија пред фудбалов.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Што убаво концертче има, кој би посакал емисија пред фудбалов.
Не знам кој ја прави пур пена програмава (за полнење време пред утакмици) ама го поду со Каролина.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Не знам кој ја прави пур пена програмава (за полнење време пред утакмици) ама го поду со Каролина.
Не беше Каролина, си свиреше филхармонија, музика за господа. Кој ви е крив, чао.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Не беше Каролина, си свиреше филхармонија, музика за господа. Кој ви е крив, чао.
Знам, пуштено ми е ама сменава барем одмори живци :D
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.807
Поени од реакции
15.899
ќути да имаше емисија ептен ќе беше топ да го коментираме елечето на џиџи :)
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Какви киксови прави Драган, како нула концентрација да има.
Данска поведува уште на неполни 60 секунди пред крајот.
Пред некој ден, Дерик Роуз играше лев бек за Англија.
Сигурно и уште нешто има.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Јас не пратам фудбал скоро ич ама сакам вака кога има светско или европско и се е во тој знак. Се гледа по кафиќите и скоро сите македонци имаат уклучено МРТ 1 во државава бидејќи нема HRT 2 како некогаш . Кога можеше да се упика на тв пиратски канали паметам како помал ечеше HRT 2 во повеќето кафиќи на видео бим.

Рекламава на Златен Даб највеќе изгледа ја пуштаат пред почеток на прво и почеток на второ полувреме. ЕЕЕЕЕЈ! :icon_lol:
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.523
Поени од реакции
62.388
Да собереш 2-ца рандом луѓе што малку од малку пратат фудбал, нема онакви киксови да прават. Иде Крамариќ да шутира пенал, и му се насмевнува на Шмајхел, нели, клупски колеги беа во Лестер, а овие немаат ни најмала претстава зошто овој се смее.

Оваа старава гарнитура од МТВ, Стерјов и Милковски се посебна прича. Овие од А1 што дојдоа, Југо, Драган и Тони, ај, иди ми дојди ми.

Не ми се верува колку се некомпетентни, дали дека сме научени на убаво и flashy од Скај и БТ, па овие се аматери. Лошо е што тропаат глупости, хинт Фекир и Атлетико, па што и да кажат, мора да го земеш со резерва, макар и статистика било.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom