Светско првенство во фудбал, 2010 година, Јужна Африка

Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.773
Е подосаден меч од овој ретко..
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
Прв картон за Мексико (1.72) @ 4 единици
Прв корнер за Јужна Африка (1.80) @ 5 единици
Гол-Гол (2.10) @ 4 единици

Вложени: 13 Е
Добиени: 15,28 Е


[/FONT] Франција да победи (2,20) 5 единици
Франција или Х (1.50) 9 единици
Уругвај да добие повеќе од 2.5 картони (1.61) 7 единици
Картон на натпреварот пред 26:00 (1.83) 5 единици
НГ (барем еден тим да не постигне гол) (1.80) 7 единици
Никола Анелка постигне гол (2.87) 5 единици



Вложени: 38 Е
Добиени: 46.52 Е

Денов помина добро на коцкарски план. Утре продолжуваме со комплетна анализа на 3 натпревари!
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.677
Поени од реакции
5.305
ако праиме муабет за коцкраски план тогаш супер :vozbud: и двете X за 300 денари си ќарив 50 евра ко за страт , единствено мене ми одговараше овој тапа фудбал денес :toe:
 
В

Вори

Гостин
Не играа лошо петливе,арно ама немаат никаква реализација.
Штом Анелка им е главен напаѓач,тури им пепел..
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.867
Поени од реакции
6.379

UZASSSSSSSSS !!!!!!!!
Ти јебем вувузелата глупава,традиција било.ма немој? Цели 90м без прекин зуууу,зууууу,зууууу,и шо?божем цицка ке им дадат, Пејте песни, навивајте ко људи...Глупи африканци.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.963
Поени од реакции
57.704
На коцкарски план поарно не можеше. Ј.Африка - Мексико ја фатив Х, оваа Х-Х. Само вака нека проложи:pipi:

Абидал е CD со Галас, Сања е десно, Тулалан ДМ, Диаби и Гуркуф ЦМ, Рибери LW, Гову RW, Анелка ST.
Ала Барса формација.
Абидал има играно како CB у Барса?

Значи сеа французиве имаат 3 леви бека (со се Малуда и 4 :icon_lol:), а немаат втор квалитетен стопер. А и Галас играше под повреда. Ете зашто многу им требаше Мексес а овој не го повика. :uvo:
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
На коцкарски план поарно не можеше. Ј.Африка - Мексико ја фатив Х, оваа Х-Х. Само вака нека проложи:pipi:



Абидал има играно како CB у Барса?

Значи сеа французиве имаат 3 леви бека (со се Малуда и 4 :icon_lol:), а немаат втор квалитетен стопер. А и Галас играше под повреда. Ете зашто многу им требаше Мексес а овој не го повика. :uvo:
Има на 2-3 натпревари играно принудно.
Него заеби одбраната, коа гледаш како еден Диаби ги влече сите конци на средината, налет и светско и се."Новиот Зидан" тотално ме разочара, има техника малиот, ама движењето на терен му е катастрофално. Диаби ја преземе неговата улога вечерва.
Па уште па Десаи изјавил дека овој тим е подобар од оној од 98'. Кадеее беее со тој памет ?!?!
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
E не беше сеа баш тоолку досаден натпреваров, имаше шанси :) Само не ги оправда очекувањата.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Денеска све имаше, само фудбал немаше...страшна работа. Потапа отварање неможеше ни да замислиме :)
 
Член од
18 септември 2007
Мислења
2.547
Поени од реакции
33
Добро, не ми е јасно, кој дозволи тие ужасните труби да се користат за време на натпревари?! Од прв ден ми зуе главава, не можам на раат да ги гледам натпреварите. Барем телевизииве нека го намалат звукот од стадионите, повеќе да се слуша коментаторот. Не знам како ќе се издржат толку натпревари со тој одвратен звук во позадина.
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
2.955
Поени од реакции
1.349
Сега и не беше толку лошо, ама кога играат домаќините навистина е неподносливо.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.809
Поени од реакции
6.809
На коцкарски план поарно не можеше. Ј.Африка - Мексико ја фатив Х, оваа Х-Х. Само вака нека проложи:pipi:



Абидал има играно како CB у Барса?

Значи сеа французиве имаат 3 леви бека (со се Малуда и 4 :icon_lol:), а немаат втор квалитетен стопер. А и Галас играше под повреда. Ете зашто многу им требаше Мексес а овој не го повика. :uvo:
Господе и Мексес не го повикаа!? Значи овај Доменеш за на бесилка бил бе. Ај да беше црнец тренер ќе разберев некако да форсира црнци ама овај па така лесно да се откажи од играчи како Бензема, Насри, Мексес....:tapp: Ко Капело на пример да не ги викнеше Тери(=Мексес), Милнер(=Насри) и Дефо(=Бензема).
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Господе и Мексес не го повикаа!? Значи овај Доменеш за на бесилка бил бе. Ај да беше црнец тренер ќе разберев некако да форсира црнци ама овај па така лесно да се откажи од играчи како Бензема, Насри, Мексес....:tapp: Ко Капело на пример да не ги викнеше Тери(=Мексес), Милнер(=Насри) и Дефо(=Бензема).
Црнците викаат дека имале поголем алат...капиши? :) Не за џабе Доменеш е сеуште селектор на Франција, црнциве го ораат како бавча.
 
Н

'Никола'

Гостин
Реков јас дека трубите ќе бучат на секој натпревар, а не само Африканци кога ќе играат. Ме пореметија.
А за вечерашниов натпревар, според шансите Франција можеби требаше да победи, но и тие сами си се криви ко немаат реализација.
Да се надеваме утре на првиот победник во фазата по групи.:) (само не гејција)
Абе се думав нешто, ако завршат во некоја група сите натпревари 0:0, кој оди понатаму?:pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom