Самсунг (Samsung)

Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.113
Поени од реакции
824
Да прашам дали некој користи Samsung A34 , бидејќи пред 3-4 денови го купив овој модел , и после кратко користење гледам дека батеријата трае малку, т.е на 100% наполнета јавува дека ке издржи (преостанато време) уште 1 ден и 2 саати , што е малку за сосема нов телефон. Дали е ова нормално? и дали ке се среди со тек на време? Само за пример, мој челн од семејството користи Samsung A14 исто така сосема нов,кај него на 30% батерија вели дека ке издржи уште 1 ден и 6 саати, а ја со 100% наполента 1 ден и 2 саати што не е нормално. Ваши мислења и совети ?
Ако нон-стоп го работиш, нормално е да ти паѓа толку брзо батеријата.
Остави го неколку саати без да правиш ништо на него и види како ќе биде батеријата... ако паѓа многу и тогаш, правец на сервис.
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.010
Поени од реакции
1.905
Јас со galaxy watch 5ka се бањав цел одмор во море.
Ме чудиш искрено со муабетов...

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
Си се спасил...мој совет, намој многу да експериментираш. Во Ледиком го купив, го однесоа во Самсунг, и ми дојде диагноза severe damage , и дека тоа не се прифаќа во гаранцијата. Потоа се обидоа и овие од Ледиком (или само да земат некое здраво делче :) ), и ми рекоа дека не може да се поправи. А немаше ни година дена што го купив.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.297
Поени од реакции
78.968
да бе ќе ти зимаат делчиња

како да си каур
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.010
Поени од реакции
1.905
Е стварно ти фали некое делче тебе. Арно си реков, во рано детство ти го отштрафил некој мал арнаут.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.057
Поени од реакции
12.543
Си се спасил...мој совет, намој многу да експериментираш. Во Ледиком го купив, го однесоа во Самсунг, и ми дојде диагноза severe damage , и дека тоа не се прифаќа во гаранцијата. Потоа се обидоа и овие од Ледиком (или само да земат некое здраво делче :) ), и ми рекоа дека не може да се поправи. А немаше ни година дена што го купив.
Чудно е зошто самиот часовник има swiming mode при кој мери дистанца,калории потрошени и тн.
што значи дизајниран е да работи и во вода.


Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.010
Поени од реакции
1.905
Чудно е зошто самиот часовник има swiming mode при кој мери дистанца,калории потрошени и тн.
што значи дизајниран е да работи и во вода.


Sent from my SM-S918B using Tapatalk
Со тој моде го користев...се е значи само маркетинг. Официално не се признава дефект од вода, наводно е water resistant а не water proof . Искусено во моја кожа!!!
 
Член од
21 март 2017
Мислења
142
Поени од реакции
89
Ако нон-стоп го работиш, нормално е да ти паѓа толку брзо батеријата.
Остави го неколку саати без да правиш ништо на него и види како ќе биде батеријата... ако паѓа многу и тогаш, правец на сервис.
Најмногу од се чудно ми е тоа што ко ке појдам во опции за батеријата нели тамо пишува колку денови би траела одприлика. За вака нов телефон треба да е над 2 денови, а кај мене на 100% батерија еден ден едвај (23 / 24 саати). А само за споредба на Samsung A14 на 30% вика дека ке издржи уште 1 ден и 16 саати. Ако направиме таква споредба.. Затоа прашувам дали е ова нормално за нов телефон :)
 
Член од
28 август 2022
Мислења
22
Поени од реакции
20
Да прашам дали некој користи Samsung A34 , бидејќи пред 3-4 денови го купив овој модел , и после кратко користење гледам дека батеријата трае малку, т.е на 100% наполнета јавува дека ке издржи (преостанато време) уште 1 ден и 2 саати , што е малку за сосема нов телефон. Дали е ова нормално? и дали ке се среди со тек на време? Само за пример, мој челн од семејството користи Samsung A14 исто така сосема нов,кај него на 30% батерија вели дека ке издржи уште 1 ден и 6 саати, а ја со 100% наполента 1 ден и 2 саати што не е нормално. Ваши мислења и совети ?
Jas go imam istiot model A34 veke okolu 4 meseci i istoto go primetiv na pochetok, pa odma barav na internet i sfativ deka softverot na samsung - one ui ima opcija Adaptive battery sto uchi kako korisnikot go koristi telefonot, pa so tek na vreme mozhe da nauchi kako, koga i kolku go koristish telefonot i da ti go namali troshokot na baterija. Kaj nekoi lugje trebalo samo da se ostavi nekolku dena pa baterijata ke se opravela, no vo mojot slucaj samo ja izgasiv taa opcija Adaptive battery i odma primetiv golema razlika. Probaj i ti toa, se naogja vo Settings, Batery and device care, Battery, More battery settings. Inaku telefoncheto si e super otkako kje ja sredish baterijata, dobar izbor si napravil i so zdravje da si go koristish :)
 
Член од
8 јануари 2014
Мислења
2.205
Поени од реакции
2.051
@Prometej Ако не ти е тешко проследи ми инфо околу А14. Телефонот е нов(2 месеци користен) јачина на дојдовен повик цело време е на максимум, пробано со сите сетинзи да се корегира, залудно. Мора при секој повик да се намалува на копчињата од страна. Така при секој разговор. Дали и вие го имате овој проблем?
 
Член од
21 март 2017
Мислења
142
Поени од реакции
89
@Prometej Ако не ти е тешко проследи ми инфо околу А14. Телефонот е нов(2 месеци користен) јачина на дојдовен повик цело време е на максимум, пробано со сите сетинзи да се корегира, залудно. Мора при секој повик да се намалува на копчињата од страна. Така при секој разговор. Дали и вие го имате овој проблем?
Конкретно овој модел (А14) го користи мајка ми, и сега баш гледав од сетинзи јачина на звук е наместив некаде на средина, па пробав да и звонам и Ок е, потоа пак наместив на сосема слаба јачина само за да тестирам , и тивко звони .. што значи во ред е се. А тоа што го имаш како проблем да не е некоја ете да речам фабричка маана. Ако сеуште ти е под гаранција однеси го
 
Член од
8 јануари 2014
Мислења
2.205
Поени од реакции
2.051
Конкретно овој модел (А14) го користи мајка ми, и сега баш гледав од сетинзи јачина на звук е наместив некаде на средина, па пробав да и звонам и Ок е, потоа пак наместив на сосема слаба јачина само за да тестирам , и тивко звони .. што значи во ред е се. А тоа што го имаш како проблем да не е некоја ете да речам фабричка маана. Ако сеуште ти е под гаранција однеси го
Не, не за ѕвонење, туку слушалката... не ме разбра. In call volume е проблемот. Значи при разговор јачината на гласот од соговорникот секогаш е до плафон.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.315
Со тој моде го користев...се е значи само маркетинг. Официално не се признава дефект од вода, наводно е water resistant а не water proof . Искусено во моја кожа!!!
И во декларацијата пиши дека можи да се плива со него но не во солена вода т.е Море. Солта е проблем. Во Базен на пример немаш мака.
 
Член од
21 март 2017
Мислења
142
Поени од реакции
89
Не, не за ѕвонење, туку слушалката... не ме разбра. In call volume е проблемот. Значи при разговор јачината на гласот од соговорникот секогаш е до плафон
Пробав и така, ок е. Се е во ред, на колку ќе го наместам на толку си стои, баш проверив сега. Зошто кај вас е така стварно незнам, пробај направи му Factory reset можно е да се среди. Но внимавај, со Factory reset се брише се од телефонот, буквално се. Се враќате на фабрички подесувања
 
Член од
21 март 2017
Мислења
142
Поени од реакции
89
Здраво на сите, ја гледав промоцијата на Samsung watch 6 и гратис даваат таблет. Па решив да го купам. Има два модели на Samsung Watch 6, watch 6 и watch 6 classic, jaс го зедов моделот Watch6, e sega дали некој кој што има таков модел знае да ми каже како можам да измерам притисок и ЕКГ. Затоа што гледам во самиот часовник нема апликации (програми) за таа намена
 
Последно уредено:

Coca Cola

Пашламарка
Член од
4 јануари 2009
Мислења
887
Поени од реакции
1.428
na s23 moze li da se stavi obicno zastitno staklo i da funkcionira fingerprintot ili mora nekoj poseben ultrasonic glass?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom