Самсунг (Samsung)

The Wild Boy

лепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.340
Поени од реакции
654
Вреди ли за Samsung-ов да се даде 2000 денари повеќе?

Не се разбирам многу, ама ако сакаш да користиш смарт часовник за многу работи тогаш Samsung се едни од најдобрите, нормално после Apple Watch, најиновативен од сите. Кај Apple Watch има таков сензор ако паднеш после 30 секунди автоматски ќе повика брза помош, и праќа порака на најблиските. Ова има спасено многу животи. Имај на ум дека Apple Watch работи само ако имаш iPhone или некој друг Apple уред.
Samsung не се лоши, имаат помалце опции ако споредуваме со Apple Watch, но пак држат повеќе батерија.

Ако не ти треба тебе Smart Watch за нешто посебно, освен на пример да ти мери за трчање тогаш и mi band ќе ти заврши работа.
 
Член од
21 јуни 2018
Мислења
415
Поени од реакции
143
Не се разбирам многу, ама ако сакаш да користиш смарт часовник за многу работи тогаш Samsung се едни од најдобрите, нормално после Apple Watch, најиновативен од сите. Кај Apple Watch има таков сензор ако паднеш после 30 секунди автоматски ќе повика брза помош, и праќа порака на најблиските. Ова има спасено многу животи. Имај на ум дека Apple Watch работи само ако имаш iPhone или некој друг Apple уред.
Samsung не се лоши, имаат помалце опции ако споредуваме со Apple Watch, но пак држат повеќе батерија.

Ако не ти треба тебе Smart Watch за нешто посебно, освен на пример да ти мери за трчање тогаш и mi band ќе ти заврши работа.
За Garmin што мислиш?
 

The Wild Boy

лепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.340
Поени од реакции
654
Exynos for computers:pos:
Па зошто да не.
Windows за ARM чипови постои, ако не се грешам, а еве и ејпл искача со нивниот M1 или како и да се викаше чип за MacBook лаптопите.

Ако успеат да направат со AMD одличен професор, тогаш зошто да не.
Ќе биде по - корисно во помалите и потенките portable лаптоп уреди, хромбукови и слично, а и башка треба таков процесор на такви уреди оти обично помалце батерија трошат, и не загреваат толку многу.
 
На врв Bottom