Самоанализа - Кој сум јас?

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Ти си за у психијатрија бе друже. Коа ке ти десе нешто ногу непријатно у живото тогај сети се дека си Господ и кажи си го тоа. Има да излезеш од филмањето инстантно.
И на Исус му било тешко на крстот арно ама Господ бил и он односно еден аспект на Господ.
Не му е лесно на Господ....нека не те лажат.
 
Член од
13 јуни 2009
Мислења
1.277
Поени од реакции
791
Да не претерувам или да се потценувам. ама сум смотан и за ништо не ме бива .:D
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
We do not "come into" this world; we come out of it, as leaves from a tree. As the ocean "waves," the universe "peoples." Every individual is an expression of the whole realm of nature, a unique action of the total universe.
This fact is rarely, if ever, experienced by most individuals. Even those who know it to be true in theory do not sense or feel it, but continue to be aware of themselves as isolated "egos" inside bags of skin.
Кој сум јас.....јас сум универзумов.
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.792
Поени од реакции
29.260
We do not "come into" this world; we come out of it, as leaves from a tree. As the ocean "waves," the universe "peoples." Every individual is an expression of the whole realm of nature, a unique action of the total universe.
This fact is rarely, if ever, experienced by most individuals. Even those who know it to be true in theory do not sense or feel it, but continue to be aware of themselves as isolated "egos" inside bags of skin.
Кој сум јас.....јас сум универзумов.
,,,"ti si univerzumot,,,no dali univerzumot e ti,,,
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Prifatena od mene,mojata familija i tie sto me poznavaat
Математички нелогички а со тоа и практично невозможно. Не може ти и тоа што го прифаќаш да сте едно. Субјект објект проблематика да го наречеме.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Математички нелогички а со тоа и практично невозможно. Не може ти и тоа што го прифаќаш да сте едно. Субјект објект проблематика да го наречеме.
Хеј ванземаљјцу. Причаш са обичном срмтничком на твом језиком. Преведи јој. Мада и то нече бити од користи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom