Сакам да студирам Архитектура

Член од
10 мај 2006
Мислења
47
Поени од реакции
1
Vaka: za matura, ja na primer za eksterni odbrav neso 3to .. mislam odbrav angliski mesto bilo koj drug i informatika, ama kako sto slusam , toa i ne e tolku bitno.. kako i da e, uste se dvoumam megu fakultetite. Sepak ne me biva za crtanje, bar za likovno ne me bivalo =), no kako so se kontaktirav so poveketo arhitekti , mi kazaa deka toa vrska nema. Samo treba da si kreativen =). Ako ima nekoj informacii za maturata.. dali bi mozel so drug predmet da se zapisam na matura?
 

Dadence

sweet devil
Член од
3 февруари 2007
Мислења
390
Поени од реакции
2
DJ Madness ti batali toa saemot i zemi sedni da pocrtas malku, od fak podgotvitelna mislam deka ke nema, rasprasaj se ima mnogu sto spremaat, moze i jas da te upatam, a za demo ispitot ke bide 3 dena mislam isto ko lani i ke crtate perspektiva , zgradi ( bunjakovec i drnnn), i crtez po daden tekst i psiho testot (glup treba da bides da ne go polozis )

Од факултет се организираат подготвителни часови кои траат 1 недела и јас одев кога се запишував, со нив ке добиеш слика како изгледа приемниот, но сепак ти препорачувам и приватни часови, бидејќи таму во помала група повеќе ќе научиш.
Ви препорачувам комбинација од двете!

И без страв и двоумење да ни станете колеги:smir:
 
Член од
6 јули 2006
Мислења
117
Поени од реакции
8
Vaka: za matura, ja na primer za eksterni odbrav neso 3to .. mislam odbrav angliski mesto bilo koj drug i informatika, ama kako sto slusam , toa i ne e tolku bitno.. kako i da e, uste se dvoumam megu fakultetite. Sepak ne me biva za crtanje, bar za likovno ne me bivalo =), no kako so se kontaktirav so poveketo arhitekti , mi kazaa deka toa vrska nema. Samo treba da si kreativen =). Ako ima nekoj informacii za maturata.. dali bi mozel so drug predmet da se zapisam na matura?


epa i jas bev resena na arhitektonski trebase da pocnam da zemam casovi duri, ama se razocarav zoso eksterno i jas odbrav jazik a trebalo matematika duri sega doznav deka toa bilo uslov za vlez i mnogu mi e krivo ne znaete kolku ajt pozdrav
 
Член од
12 јануари 2006
Мислења
374
Поени од реакции
9
епа вака сеа....јас бев пред некоја недела во студентска служба на факултетот и ми дадоа 2 формулара.едниот е за пробниот приемен,а другиот е за подготвителните часови за приемниот.И двата треба да се достават со уплатници од 2000,односно 3600 денари.Јас планирам да ги земам тие часови што ги нуди факултетот,а приватни да не зимам и незнам колку ми е паметна таа работа,али јебига.
 
Член од
6 јули 2006
Мислења
117
Поени од реакции
8
епа вака сеа....јас бев пред некоја недела во студентска служба на факултетот и ми дадоа 2 формулара.едниот е за пробниот приемен,а другиот е за подготвителните часови за приемниот.И двата треба да се достават со уплатници од 2000,односно 3600 денари.Јас планирам да ги земам тие часови што ги нуди факултетот,а приватни да не зимам и незнам колку ми е паметна таа работа,али јебига.
i jas isto ke napravam pa ako mi pritrebaat dopolnitelni casovi ke pobaram nekoj da me spremi uste pa ne znam sega ama najvazno e doma da se vezba
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
море ве жалам...ем матура ем приемни...еден другар што имам, учи за матура, па после прави пауза, па црта, вежба за приемните :toe: ваш избор си е сепак...ама глупо направија..
 

glufce

French Toast
Член од
15 јануари 2006
Мислења
827
Поени од реакции
8
епа вака сеа....јас бев пред некоја недела во студентска служба на факултетот и ми дадоа 2 формулара.едниот е за пробниот приемен,а другиот е за подготвителните часови за приемниот.И двата треба да се достават со уплатници од 2000,односно 3600 денари.Јас планирам да ги земам тие часови што ги нуди факултетот,а приватни да не зимам и незнам колку ми е паметна таа работа,али јебига.
И јас планирам да одам на подготвителните часови од факултетот, само незнам до кога е краен рок за пријавување дека почнуваат од 1ви јули мислам...

Сепак мислам дека ќе имаме доволно време за спремање, на крајот на август се планирани да бидат приемните. :wink:
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Деца, земете часови, не се заеба'ајте :)
 
Член од
12 јануари 2006
Мислења
374
Поени од реакции
9
Treba da se prijavime od 16 do 20 juni.Jas utre odam.

PS.zarem ne se dovolni tie casovi od fakultetot???
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Jaс ви зборувам за предострожност :)

Во мое време (пред 4 години), не беа доволни.
 
Член од
6 јули 2006
Мислења
117
Поени од реакции
8
ама луѓе приемниот ни е на крајот на август мислам дека имаме цело лето

serpico фала многу на предупредувањата
 

glufce

French Toast
Член од
15 јануари 2006
Мислења
827
Поени од реакции
8
Беше некој од тука на демо тестирањето?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom