Сакам да студирам Архитектура

Дискусија во форумот 'Архитектура, дизајн и уредување' започната од еци^^^, 11 март 2007.

1. Lavender

Lavender

Член од:
    29 ноември 2018
    Мислења:
    2
    Допаѓања:
    1
    Да не те обесхрабрувам, ама гледај колку можеш годинава да пројдеш со посолиден успех, за да се крене просекот уште малку. За секој случај, секој поен плус е добредојден.

Не мора да значи дека шансите да влезеш се мали, тоа никој не може да знае додека не се види колкав ќе биде интересот и каква ќе биде конкуренцијата кога ќе аплицирате новите бруцоши.
    Во секој случај ќе ти треба вежбање и доста труд, да извлечеш колку можеш повеќе од приемниот.
    Пробај си ја среќата, имаш време до наредното пилот-тестирање во јуни.

На DDino му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Alfista

Alfista

Член од:
    22 декември 2018
    Мислења:
    22
    Допаѓања:
    5
    Здраво, многу сакам да студирам Архитектура и имам преголема желба ми оди цртањето од рака и тие работи. Но многу ми е битно ако може некој да ми одговори каков е факултетот во Скопје, дали се исплаќа да се оди затоа што првично не сум од Скопје и ми треба многу за смештај и тие работи но да се вратам на главното, прашањето ми беше дали професорите што предаваат стварно предаваат, дали може да се научи нешто на факултетов (разбирам дека многу зависи од студентот), со голема желба и воља за учење и работа нормално. Ако може некој искусен да ми објасни како функционира факултетов подетално и дали е добро да се оди..
    Ви благодарам однапред. :)

На Neznaeshkojsum му/ѝ се допаѓа ова.
  3. AngelOfArh

AngelOfArh

Член од:
    30 септември 2011
    Мислења:
    48
    Допаѓања:
    30
    Ако некаде се предава тоа е на Архитектура. Не е систем не одиш на предавања туку мора да си редовен. Искрено ко во средно. Се учи многу ама ако си тип на човек кој ќе се истакне, иначе тури пепел. И ако имаш семеен бизнис се исплати исто. Еве ме после 3 и кусур години не сум работела архитектура и искрено на друга страна ми оди паметот па мислам дека веќе и не можам да се вратам у игра. Не е бајно како што се мисли, просек плата ти е 18 000ден.

Сподели преку: