Сакам да студирам Архитектура

Jukka

chili
Член од
16 мај 2007
Мислења
537
Поени од реакции
2
Какви подготвителни часови бараш, дете младо..... :pos:

Не биди луд, ќе имаш доволно време за поминување на факултет. Уживај во преостанативе 10 дена :)
fala kolega .... ama jas samo prasav :toe:
i toa so vikis daj da si pouzifkum ose malku, zs stizu crni dana ...... se gledame kolegi za nekoj den
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
fala kolega .... ama jas samo prasav :toe:
i toa so vikis daj da si pouzifkum ose malku, zs stizu crni dana ...... se gledame kolegi za nekoj den
Слушај јас не студирам архитектура, ама имам доста познати и блиски кои студираат, и ќе ти потврдам дека терба да уживаш следниве 10 дена бидејќи после не знаеш кога ќе ти се собере па да треба да црташ не цели денови туку и по цели ноќи, и ненаспан да идеш на факс да предадеш проект.
 

glufce

French Toast
Член од
15 јануари 2006
Мислења
827
Поени од реакции
8
Ам, неколку прашања ако може. :)
Што се полага на приемен цртање?
Треба ли да се земаат часови и такви стфари?

А да, и друго...
Стварно секој ден седите до 3 сабајле и цртате или тоа мене ме лажотат тука? :icon_roll



Фала. :smir:
 

Jukka

chili
Член од
16 мај 2007
Мислења
537
Поени од реакции
2
Ам, неколку прашања ако може. :)
Што се полага на приемен цртање?
Треба ли да се земаат часови и такви стфари?

А да, и друго...
Стварно секој ден седите до 3 сабајле и цртате или тоа мене ме лажотат тука? :icon_roll



Фала. :smir:
pa trebase 4 crtezi da nacrtame sekoj bese po 15 min ..... edniot bese spored text, vtoriot, ne izvadoa nadvor i crtavme sto gledame zgradi, bunkaovec ..... tretiot e figurata(7-8 kutii) gradat edno telo i cetvrtiot e pozadinata na toa telo, bez da gledas od prethodniot crtez ......
jas zemav casovi, pozelni se, mnogu ke ti pomognat ......
a za do 3 sabajle nemozam da ti kazam nisto uste ne sum zapocnal so fakutetot, za nekoj den ......... na ova moze da odgovori kolegate Serpico:smir:
 
Член од
21 август 2007
Мислења
20
Поени од реакции
1
Еј јас се запишах на Архитектура таа година сега али оште чекам виза иако ми е почнан факултетот пред 2 недели. :)

Иначе јас сум у Бугарија - Софија и како прво чеки да ви се пофалам оти СУМ у ДРЖАВНА КВОТА и ЗИМАМ СТИПЕНДИЈА дури 100 ЛЕВА(брееееее). Полагах приемен и бех ПРВ со НАЈНОГО бодове ПРИМАН :P иначе УЧИХ НОГО за приемен ама уствари излезе оти страхо пред приемен е ного поголем одколко самиот приемен така да не се секирајте лесно е има и препишуване :wink:
Иначе не да излезе саа оти си бранам факултето ама имаах школски неколко момички шо конкурираа у Скопје за архитектура и викаат оти ного тешко се влевало у државна така да гледајте си саа јас си га наредих ного мее гајле за ВАС :P

loool

ај чао се читаме! :):helou:

 

Famous Last W

I LoV3 YoU..
Член од
24 август 2007
Мислења
1.515
Поени од реакции
5
Јас се мислам помеѓу информатика и архитектура.
 

Dadence

sweet devil
Член од
3 февруари 2007
Мислења
390
Поени од реакции
2
Ам, неколку прашања ако може. :)


А да, и друго...
Стварно секој ден седите до 3 сабајле и цртате или тоа мене ме лажотат тука? :icon_roll



Фала. :smir:
Дека се седи до 3 наутро не те излажале,а некогаш и повеќе, меѓутоа и тоа седење не е толку досадно колку што го замислуваш, напротив понекогаш е многу интересно.... Често сме знаеле додека работиме, цртаме, лепиме макета да си зенеме и јадење и пиење и музиче и да се дружиме убаво. можеби ќе спиеш помалку меѓутоа ќе имаш многу интересни мигови.....

Така што секоја една жртва има свои бенифиции, секогаш кога губиш знај дека на другата страна добиваш!!!!

СЕ надевам дека не ве уплашив....:smir:
 

VaZzilL

Сантино Џеновезе
Член од
23 април 2007
Мислења
921
Поени од реакции
39
Ме интересира дали има испити математика, и дали треба да си ѕвер за математика, бидејќи сакам да студирам архитектура а не сум имал повеќе од 4 по математика :)
 

Dadence

sweet devil
Член од
3 февруари 2007
Мислења
390
Поени од реакции
2
Ме интересира дали има испити математика, и дали треба да си ѕвер за математика, бидејќи сакам да студирам архитектура а не сум имал повеќе од 4 по математика :)
Има математика само еден предмет во прва година кој се слуша 2 семестри, но не е ништо страшно, бидејќи не се бара премногу и не е толку тешко да се положи....

А после тоа треба да знеш да рачунаш размер и по некојпроцент што се сведува на ептен основна математика....:)
 

glufce

French Toast
Член од
15 јануари 2006
Мислења
827
Поени од реакции
8
Дека се седи до 3 наутро не те излажале,а некогаш и повеќе, меѓутоа и тоа седење не е толку досадно колку што го замислуваш, напротив понекогаш е многу интересно.... Често сме знаеле додека работиме, цртаме, лепиме макета да си зенеме и јадење и пиење и музиче и да се дружиме убаво. можеби ќе спиеш помалку меѓутоа ќе имаш многу интересни мигови.....

Така што секоја една жртва има свои бенифиции, секогаш кога губиш знај дека на другата страна добиваш!!!!

СЕ надевам дека не ве уплашив....:smir:
Еј не, баш напротив, полесно ќе се справиш со работите кога знаеш што те чека. Барем тоа е мое мислење.
Инаку првпат среќавам толку позитивни одговори од личност што студира архитектура. Секако веќе се одлучив, па што биде нека биде.

Како и да е, фала за информацијата. :smir:
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Еј не, баш напротив, полесно ќе се справиш со работите кога знаеш што те чека. Барем тоа е мое мислење.
Инаку првпат среќавам толку позитивни одговори од личност што студира архитектура. Секако веќе се одлучив, па што биде нека биде.

Како и да е, фала за информацијата. :smir:
Милче, глуфче....нема подобар факс од нашиот :)


Нема да згрешиш!
 

Pretty bItCh

..::feel the ♥::..
Член од
20 септември 2007
Мислења
317
Поени од реакции
1
ме интересира,да не отворам др тема дали има некој кој студира внатрешен дизајн? да ми пренесе некое искуство! бидејки сакам на тоа да се запишам.
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Слободно отвори тема бре :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom