Сакам да студирам Архитектура

Член од
16 март 2013
Мислења
78
Поени од реакции
95
играат ли улога врски и пријатели за запишување, за приемниов зборам на државен, ако не потегнам некоја врска ќе може ли да се запишам?
 
Член од
14 септември 2011
Мислења
13
Поени од реакции
2
да, ќе можеш да се запишеш.
 
Член од
8 февруари 2013
Мислења
9
Поени од реакции
2
kaj arhitekturata e interesno sto mozes privatno da si rabotis, bukvalno isproektiraj i stitni go proektot. :D dosta kreativna profesija e.
--- надополнето: 26 мај 2013 во 21:37 ---
kaj arhitekturata e interesno sto mozes privatno da si rabotis, bukvalno isproektiraj i sitni go proektot. :D dosta kreativna profesija e.
 
Член од
31 мај 2013
Мислења
2
Поени од реакции
1
Сакам да се запишам на архитектонскиот факултет.Дали можете да ми дадете контакт од некој што спрема и подготвува за приемните тестови.Инаку просекот ми е многу добар се надевам ке влезам барем во приватната квота... :D
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
115
Поени од реакции
6
Кој ќе оди на часови? Кога се? Може информации околу тоа?
многу прашувам ама ако. :)))
 
Член од
14 јуни 2013
Мислења
4
Поени од реакции
1
Значи јас и моите другари планираме да се запишеме на архитектонски во Скопје. Секако дека планираме да одиме на припремите кои оваа година ќе бидат од 1 до 6 јули, а демо тестирањето пишува дека ќе биде на 29 јуни. Моето прашање се однесува токму на демо тестирањето. Дали е корисно или само безвеза работа за да ти земат 2000 денари повеќе? Прашувам бидејќи не живееме во Скопје, па дали вреди до таму да одиме за демо тестот. Ако има некој студент од искуство да ми го одговори прашањето би му бил многу благодарен. :)
 
Член од
1 октомври 2012
Мислења
401
Поени од реакции
307
Значи јас и моите другари планираме да се запишеме на архитектонски во Скопје. Секако дека планираме да одиме на припремите кои оваа година ќе бидат од 1 до 6 јули, а демо тестирањето пишува дека ќе биде на 29 јуни. Моето прашање се однесува токму на демо тестирањето. Дали е корисно или само безвеза работа за да ти земат 2000 денари повеќе? Прашувам бидејќи не живееме во Скопје, па дали вреди до таму да одиме за демо тестот. Ако има некој студент од искуство да ми го одговори прашањето би му бил многу благодарен. :)
Пишува на претходните страни дека е глупост, односно на крајот од припремните часови секако имаш демо тестирање.

Дали има некој инфо, за припремните часови, кога да идеме, кај треба да се уплате и сл. пошо нели, не сум од Скопје
 
Член од
14 јуни 2013
Мислења
4
Поени од реакции
1
Пишува на претходните страни дека е глупост, односно на крајот од припремните часови секако имаш демо тестирање.

Дали има некој инфо, за припремните часови, кога да идеме, кај треба да се уплате и сл. пошо нели, не сум од Скопје
http://www.arh.ukim.edu.mk/index.php?option=com_content&view=article&id=123&Itemid=123
Еве ти другар инфо.
 
Член од
15 јуни 2012
Мислења
8
Поени од реакции
0
Мене ми кажаа дека нема потреба да се уплаќа демото од 2000 денари, оти на послениот час пак имало демо, истото било. Треба да се носи тетрата А4 формат со бели листови; два обични моливи и една гума за часовите. Има ли некој уплатено ?
 
Член од
12 март 2013
Мислења
92
Поени од реакции
17
Значи тапа сум математика.... ама сум многу креативен (да не испадне дека е фалење :cool:) и сакам да прашам колку години се студира на факултетот и во кои години има матемаика, иначе средно учам - Електротехничар за компјутерска техника и автоматика.
 
Член од
1 октомври 2012
Мислења
401
Поени од реакции
307
9 семестри (читај 5 години), математика како што видов само прв семестар има
 
Член од
12 март 2013
Мислења
92
Поени од реакции
17
9 семестри (читај 5 години), математика како што видов само прв семестар има
Сепак фала ти, но чекам одговор од тие што студираат на факултетов.
 
Член од
16 март 2013
Мислења
78
Поени од реакции
95
абе си има на нет се кои предмети кога се полагаат, кој семестар која година, него кажите има некој уплатено и до кога е краен рок за да се уплати за часовите?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom