Сакам да студирам Архитектура

Член од
24 јули 2013
Мислења
6
Поени од реакции
0
I imam uste edno prasanje,Koga se prijavuvav na Iknow ,mi bara status na soodvetnost ili nesoodvetnost na predmetite.Dali znaete koi se soodvetni a koj ne se bidejki moram da stikliram,nemozam da prodolzam ponataka so popolnuvanje na formularite. Ili pratete mi link kade sto tocno gi pisuva predmetite,bidejki na oglasna tabla na fakultetot nemase nisto takvo...!
 
Член од
16 март 2013
Мислења
78
Поени од реакции
95
I imam uste edno prasanje,Koga se prijavuvav na Iknow ,mi bara status na soodvetnost ili nesoodvetnost na predmetite.Dali znaete koi se soodvetni a koj ne se bidejki moram da stikliram,nemozam da prodolzam ponataka so popolnuvanje na formularite. Ili pratete mi link kade sto tocno gi pisuva predmetite,bidejki na oglasna tabla na fakultetot nemase nisto takvo...!
http://ukim.edu.mk/iknow-help/ probaj tuka
mora li da se prijavime elektronski tuka https://www.upisi.ukim.mk/Account/Login.aspx?ReturnUrl=/Application/App.aspx ili ne???
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
115
Поени од реакции
6
Каква е таа изјава за припадност што треба да се носи?!
 
Член од
1 октомври 2012
Мислења
401
Поени од реакции
307
Коа се регистрираш на iKnow ти ги дава сите тие изјави и не знам што се.
Иначе, прво бев разбрал дека на 19ти ќе бил приемниот, вчера прочитав на 17ти. Некој има посигурна информација?
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
115
Поени од реакции
6
Изјавата за малцинство ја испечативте? Пошто пишува дека се бара и изјава за припадност, ама ваљда тоа за тие што се во малцинствата. Нас ќе ни ја бараат?!
 
Член од
1 октомври 2012
Мислења
401
Поени од реакции
307
Испринтана ми е, ама нема што да се пополнува...
 
Член од
1 октомври 2012
Мислења
401
Поени од реакции
307
Извините за дабл пост, али да питам, кога ќе бидат резултатите? страната на факултето е како пандорина кутија
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
115
Поени од реакции
6
Во петок ќе има прелиминарни резултати, а конечни ранг листи во понеделник мислам. И да, рекоја дека ќе има и на страната... па ќе видиме...
 
Член од
1 октомври 2012
Мислења
401
Поени од реакции
307
Ќе се обесам жими се, на пробнио тест имав 27 бода, сеа 19....
 
Член од
12 септември 2008
Мислења
324
Поени од реакции
44
Едно прашање:
Во информаторот пишува вака:
Согласно Извештајот, бројот на студентите припадници на заедниците кои не се мнозинство
во Република Македонија (вкупно 12), е дистрибуиран на следниот начин:
Турци 4
Роми 3
Срби 2
Бошњаци 1
Власи 1
Други 1
Од вкупно 12 кандидати, во државната квота се примаат 8 студенти, а во квотата со
кофинансирање 4 студенти.
Бројот на припадниците на заедниците опфатени во категоријата други ќе се утврдува
кумулативно од сите други заедници, според вкупниот број поени, односно предимство ќе имаат кандидатите со највисок број поени.
Оваа година има само 1 припадник на друга националност, дали тоа значи дека студентите од 120-131 ќе успеат да се запишат на архитектура??
 

Kajgana Shop

На врв Bottom