Сакам да знам!

A

aye

Гостин
Вака.
Јас ќе пишам квадрат на 2ра година факс,односно ќе презапишам,што значи дека една година нема да слушам предавања него само ке полагам.
Е сега,мене ме интересира,дали таа една година можам јас да работам,збориме све легално,дали можам да идам пријавен како вработен некаде на полно работно време?
Можеш, ќе одиш до студентски (ова од кога ќе си најдеш работа) и ќе им ги побараш дипломите обично ги даваат за неколку дена и после треба да им ги вратиш, нормално ќе им кажеш дека ти е за работа за да може работодавецот да те пријави. За тоа не би требало да ти прават проблеми од факултет. Додека кај работодавецот процени сам дали да му кажеш дека си студент или не но мислам дека е најдобро да си знае.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Дали може од пц да се направи по кој редослед да пејат песните на радио во кола?

преку усб секако
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Правиш фолдер со песни, го отвораш и десен клик и сортирај си дали сакаш по азбучен редослед, датум, големина...
Може и пред името на секоја песна да ставиш број ако не сакаш да е по азбучен редослед.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Правиш фолдер со песни, го отвораш и десен клик и сортирај си дали сакаш по азбучен редослед, датум, големина...
Може и пред името на секоја песна да ставиш број ако не сакаш да е по азбучен редослед.
да пробав ова, ама не функционира на сите радиа.. Немам појма зошто :/
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
1.074
Поени од реакции
2.359
Колку е карта за воз до Белград?
2000, ама боље додај уште 200 денари и скрати си ги маките и иди со автобус. Со воз ја кога идев патував околу 10 саати, а со бус 5-6 саати.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom