Сакам да знам!

Член од
6 април 2014
Мислења
4.947
Поени од реакции
6.144
Не знам точно колку, али премногу. 109ден ти е мин разговор, па види понатака.
Ако баш ти треба, поарно земи припејд грчки број.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Gledam po instagram fb site vo grcijq objavuvat sliki videq i red raboti pa me zanimase dali cenata na internetot ostanuva isti ili se zgolemuva.

I dali moze vo vip da kazam sakam za 3 dena vo grcija da si platam 1 gb internet na roaming i slicno?
 

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.262
Поени од реакции
190
Gledam po instagram fb site vo grcijq objavuvat sliki videq i red raboti pa me zanimase dali cenata na internetot ostanuva isti ili se zgolemuva.

I dali moze vo vip da kazam sakam za 3 dena vo grcija da si platam 1 gb internet na roaming i slicno?
Не е иста(ако мислиш како во мкд) сигурно. Во зависност од тарифата можеби имаш бесплатни повици, интернет не верувам.
П.С 21век сме сите смештаи, плажи, кафичи имаат wi-fi, ако не е отворен, со кафе се зема пасворд.
Ако не ти е стварно потребен 24/7 нема потреба да ризикуваш со мобилен интернет.
Ако ти треба види со Вип/Тхоме која ти е најдобра опција.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 

батеМаче

Човек
Член од
3 декември 2008
Мислења
319
Поени од реакции
271
Gledam po instagram fb site vo grcijq objavuvat sliki videq i red raboti pa me zanimase dali cenata na internetot ostanuva isti ili se zgolemuva.

I dali moze vo vip da kazam sakam za 3 dena vo grcija da si platam 1 gb internet na roaming i slicno?
За во Вип знам дека имаат понуди за одредени земји каде шти има Вип компании или нивни партнери ама за детално и точно треба да се обратиш кај нив а не на форум. Да напоменам немој да сурфаш на интернет во странство ОГАН СЕ ЦЕНИТЕ значи поскапо е од разговори.
 
Член од
26 јуни 2017
Мислења
69
Поени од реакции
16
Не е иста(ако мислиш како во мкд) сигурно. Во зависност од тарифата можеби имаш бесплатни повици, интернет не верувам.
П.С 21век сме сите смештаи, плажи, кафичи имаат wi-fi, ако не е отворен, со кафе се зема пасворд.
Ако не ти е стварно потребен 24/7 нема потреба да ризикуваш со мобилен интернет.
Ако ти треба види со Вип/Тхоме која ти е најдобра опција.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Значи ако е на претплата има бесплатен интернет така да како можи да плаќа. Сепак треба да праша ама мислам ако е на претплата не се плаќа :)

Sent from my 5010X using Tapatalk
 

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.262
Поени од реакции
190
Значи ако е на претплата има бесплатен интернет така да како можи да плаќа. Сепак треба да праша ама мислам ако е на претплата не се плаќа :)

Sent from my 5010X using Tapatalk
Значи претплатата важи во Македонија, не надвор.
Има претплати со бесплатни минути во странство(за повик од мк кон надвор).
Во странство веќе не си вип и не ти важат тие поволности од претплатата.
 
Член од
26 јуни 2017
Мислења
69
Поени од реакции
16
Значи претплатата важи во Македонија, не надвор.
Има претплати со бесплатни минути во странство(за повик од мк кон надвор).
Во странство веќе не си вип и не ти важат тие поволности од претплатата.
Во ред како и да е сепак не бев сигурен затоа треба да се информира. Ама како што кажа WI-FI има секаде сега.

Sent from my 5010X using Tapatalk
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
potrebno li e da vadam megjunarodna dozvola za vo hrvatska
ili moze so makedonskata
 
Член од
29 јуни 2017
Мислења
11
Поени од реакции
11
Имам неколку слики спремни и направени со фотошоп но каде да се испечатат? (A4 формат сакам да се).
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489

hurley

observer
Член од
17 мај 2015
Мислења
166
Поени од реакции
150
В која банка мога да сменја бг левове за денари ?:unsure:
 

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.262
Поени од реакции
190
В која банка мога да сменја бг левове за денари ?:unsure:
За банка нз, али во Кочани, Делчево, Виница... Во секоја менувачница. Сигурно и во Крива Паланка, Кратово... е иста песна.
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
Се регистрирав на freelancer пред повеќе од месец дена. Решавав англиски левел 1 и платив 5 евра за тоа. И толку, ништо повеќе немам направено. Сега гледам дека вчера ми се одземени 1709 денари (односно 28 евра), а ништо немам направено од тогаш.
Што е работата?! Дали постои некоja месечна чланарина која случајно ја имам одбрано? Како да го исклучам тоа? Дали можам парите да си ги повратам?
да, месечна чланарина е.
има доста заебанции со таа страна...
пиши ми пп, позз
 

Kajgana Shop

На врв Bottom