Сакам да знам!

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.651
Поени од реакции
34.933
Pasost mi istekuva vo septemvri ovaa godina a plano mi e da odam na odmor pocetokot na avgust dali ke ima problem nesto so pasosot ili da si izvadam nov pred vreme i kolku se ceka za obnova na pasos?
Мораш да извадиш, мора да има минимум 3 месеци важност, мислам дека е 15 работни денови чекањето, исто како за нов.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.692
Поени од реакции
12.089
Знае ли некој дали ЈП Водовод има пункт во Ѓорче Петров (или Влае) за служба со граѓани (документација за водомери, дозволи и сл) и дали дирекцијата е вратена назад кај Кале или сеуште е кај Мин. за финансии?
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.947
Поени од реакции
6.144
Мораш да извадиш, мора да има минимум 3 месеци важност, мислам дека е 15 работни денови чекањето, исто како за нов.
A so podnesuvanjeto za da se obnovi pravo slikat ili za slikanje zakazuvat drug den.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.651
Поени од реакции
34.933
A so podnesuvanjeto za da se obnovi pravo slikat ili za slikanje zakazuvat drug den.
Не се сеќавам најдобро, ако вадел некој сега побрзо ќе ти потврди, али прилично сум сигурен дека истиот ден и ме сликаа кога го продолжував пасошот пред 2год и ми дадоа потврда со која по 15работни дена си го подигнав, а стариот го продупчија дека не важи повеќе.
 

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.345
Pasost mi istekuva vo septemvri ovaa godina a plano mi e da odam na odmor pocetokot na avgust dali ke ima problem nesto so pasosot ili da si izvadam nov pred vreme i kolku se ceka za obnova na pasos?
За ден- два закажуваат и за еден ден пасошот ти е готов. Кај мене беше така го обновував по редовна постапка, треба да е и кај тебе исто само на листот што го пополнуваш ќе си пишеш дека предвремено го обновуваш или кога ќе се јавиш на бројот прашај подетално.
 
Член од
28 август 2016
Мислења
19
Поени од реакции
7
Zavisi i od potrebata. Marker e za mnogu mala grebanica. Za pogolemka, ke go zemes kodot za bojata od kolata (na nalepnicata so seriskiot broj imas BC/CC "base coat/clear coat" i imas kod na primer TS e svetlo srebrena mazda i taka natamu

Vlagas u maalskata prodavnica za boja i mu kazuvas da ti ja izmesa edno 100 grama od taa boja, i mala cetka, i ke si ja popravis grebnatinkata

Sent from my SM-G930W8 using Tapatalk
 
Член од
5 август 2016
Мислења
118
Поени од реакции
22
Дали некој знај некако да ми објасни да го средам следниов проблем..

Прееска еден пријател ми прај некој проект за доградба/изградба на куќа направен е во PDF file, ама во него ги има сите податоци цени и слично и сега од тој фајл сакам само цените да ги избришам и да го препратам на работниците пробав секако неможам да успеам знај некој некое чаре?
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.723
Поени од реакции
1.480
Дали некој знај некако да ми објасни да го средам следниов проблем..

Прееска еден пријател ми прај некој проект за доградба/изградба на куќа направен е во PDF file, ама во него ги има сите податоци цени и слично и сега од тој фајл сакам само цените да ги избришам и да го препратам на работниците пробав секако неможам да успеам знај некој некое чаре?
Која верзија ја имаш ? Треба да имаш алатка со која може да го менуваш текстот.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.312
Дали некој знај некако да ми објасни да го средам следниов проблем..

Прееска еден пријател ми прај некој проект за доградба/изградба на куќа направен е во PDF file, ама во него ги има сите податоци цени и слично и сега од тој фајл сакам само цените да ги избришам и да го препратам на работниците пробав секако неможам да успеам знај некој некое чаре?
Oтвoри гo сo Word измени гo и зaчувaј гo кaкo PDF пaк

Foxit Reader aлтернaтивa.
 
Член од
5 август 2016
Мислења
118
Поени од реакции
22
Oтвoри гo сo Word измени гo и зaчувaј гo кaкo PDF пaк

Foxit Reader aлтернaтивa.
Ама со Word кога ке го отворам преку него не ми го дава со фонтот како што е МКД како шо треба некој букви кинески кизне какви мешани.. :D
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.651
Поени од реакции
34.933
Дали некој знај некако да ми објасни да го средам следниов проблем..

Прееска еден пријател ми прај некој проект за доградба/изградба на куќа направен е во PDF file, ама во него ги има сите податоци цени и слично и сега од тој фајл сакам само цените да ги избришам и да го препратам на работниците пробав секако неможам да успеам знај некој некое чаре?
Ако имаш обична верзија на Adobe Reader, нема како да го промениш, симни си од торент про верзија т.е Acrobat Reader или евентуално Nitro Pro Pdf, таму имаш повеќе опции, може да го конвертираш во Word и да ги избришеш, па пак да го презачуваш како пдф, или пак да го едитираш директно во пдф и да бришеше или допишуваш, или пак пиши на гугл pdf to word или pdf to doc, конвертирај го онлајн, а потоа едитирај го во word и пак напрај му save as pdf.
 

Dr. Wish

Outstanding Сasual Dating Authentic Maidens
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
2.794
Потребни ми се страници каде можам да барам работа. Дајте ми предлози, ви благодарам однапред.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom